Десять порад тридцятирічним

0 коментувати
Марк Менсон: У двадцять ми чіпляємося за всіх людей, яких зустрічаємо
Facebook Марка Менсона

Марк Менсон: У двадцять ми чіпляємося за всіх людей, яких зустрічаємо

Як навчитися жити повноцінним і щасливим життям

«Напередодні свого тридцятиліття я написав список того, чого встиг навчитися до тридцяти. Але, крім цього, я попросив своїх читачів у віці 37 років і старших поділитися порадами, які вони дали б собі - тридцятирічним. Я був здивований тим, як багато отримав відповідей – і тим, що деякі поради повторювалися постійно, нехай і з варіаціями, майже у всіх, хто відповів», - пише американський блогер Марк Менсон у колонці для Motto.

У тридцять років ще можна круто змінити свою кар'єру і досягти успіху

Він називає десять порад, які в 600 листах, отриманих від читачів, зустрічалися найчастіше:

1. Починайте відкладати гроші вже зараз

Це найпоширеніша порада – настільки поширена, що згадувалася майже в кожному листі. Люди закликають негайно розплатитися з усіма боргами, тримати недоторканний запас на випадок форс-мажорної ситуації і рекомендують відкладати певну суму з кожної зарплати.

Ідея зрозуміла: починайте відкладати раніше і відкладайте так багато, як тільки можливо.

2. Займіться своїм здоров'ям

Всі ми знаємо, як піклуватися про своє здоров'я: їсти корисну їжу, краще спати і займатися спортом. Але зайнятися здоров'ям потрібно саме зараз.

Автор отримував листи від людей, які пережили рак, удари, від людей з діабетом і проблемами з тиском і суглобами. Всі вони говорять про одне й те саме: «якби я міг повернутися в минуле, я почав би правильно харчуватися і займатися спортом і не припиняв би. Раніше я вигадував собі застереження, але уявити собі не міг, чим це закінчиться».

3. Не витрачайте час на людей, які погано до вас ставляться

Найпопулярнішою порадою після заощаджень і здоров'я було придивитися до своїх взаємин і проводити більше часу з людьми, які краще до вас ставляться.

Коли нам двадцять з чимось, ми чіпляємося за всіх людей, яких зустрічаємо, навіть якщо вони нічого не зробили, щоб заслужити це. Але до тридцяти ми починаємо розуміти, що зустріти справжніх друзів не так-то легко, але варто триматися тільки за них.

4. Добре ставтеся до людей, які вам дорогі

Якщо ви все-таки зустріли справжніх друзів, вам варто ставитися до них так, як вони того заслуговують. Цінуйте близьких вам людей.

5. Зосередьтеся на тому, щоб навчитися добре робити те, що вдається

У двадцять років ми впевнені, що у нас є весь час світу. Але дуже важливо зосередитися і вирішити, що для вас дійсно важливо – а потім навчитися робити це дуже добре. Не розпорошуйтеся.

6. Не бійтеся ризикувати

Багато читачів згадували, що від нас очікують, що до тридцяти ми «заспокоїмося»: знайдемо стабільну роботу, заведемо дітей тощо. Але це не обов'язково так. У тридцять років ще можна круто змінити свою кар'єру і досягти успіху. Головне - чітко знати, до чого прагнеш, і не боятися ризикувати.

7. Продовжуйте рости і розвиватися

Як сказав одного разу Воррен Баффет, головна інвестиція, яку ви можете зробити – це інвестиція у самого себе. Тому що гроші приходять і йдуть. Взаємини приходять і йдуть. Але те, чого ви навчитеся, залишається з вами назавжди.

8. Ніхто не розуміє, що робить. Змиріться

«Я про це вже писав у статті про те, чого навчився в двадцять. Але, схоже, ані для тридцятирічних, ані для сорокарічних нічого в цьому плані не змінилося», - зазначає автор.

9. Інвестуйте в свою сім'ю, це того варте

Хоча для щасливого і змістовного життя сім'я – необов'язкова умова, більшість людей зійшлися на тому, що родина варта того, аби в неї інвестувати, за умови, що стосунки в родині є здоровими, без токсичності і насильства.

10. Будьте ласкаві до себе

Цей пункт був основною ідеєю мало не в кожному листі, але майже всі про нього згадували: ставтеся до себе краще. «Ніхто у вашому житті не буде так піклуватися про вас, як ви самі», - почав один читач. «Життя – важка штука, тож вчіться любити себе прямо зараз, потім буде складніше», - закінчив інший.

Повну версію колонки Майкла Менсона читайте на сайті Motto


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: