Чотири питання, які змінять ваше життя

Олександра Харра: Перша реакція вказує на домінуючу емоцію: гнів, занепокоєння, роздратування і так далі
www.ziarelive.ro

Олександра Харра: Перша реакція вказує на домінуючу емоцію: гнів, занепокоєння, роздратування і так далі

Всупереч розповсюдженій думці, людина може змінити свої думки

«День повторюється за днем. Рутина в кращому випадку набридлива, а в гіршому – виснажлива. І в цьому буденному потоці ми більше не відчуваємо світ так, як повинні були», - пише американська письменниця і модель Олександра Харра у колонці для Huffington Post.

Якщо ви хочете змінити своє життя, продовжує автор, дайте відповідь собі на наступні чотири питання:

Про що ви постійно думаєте? «Ви коли-небудь помічали: чим більше про щось думаєш, тим складніше позбутися цієї думки?», - запитує колумністка. Справа в тому, що нейрони в мозку утворюють навколо думок кластери. Людина продовжує зациклюватися на одних і тих самих думках, оскільки трафік на нервових шляхах, які радять більш активний. Як і будь-яка інша частина людини, мозок діє за звичкою і програмує роботу в певному режимі. А думки, як пластинки, що заїли, зазвичай повторюють ті ж форми і приходять до тих самих результатів. «Якщо ви втягуєтеся в думки про страх, ненависть, мстивість або розпач, це може зашкодити вашому добробуту», - зазначає автор.

Цинізм лише приведе до вас більш ненадійних людей

Всупереч розповсюдженій думці, людина може змінити свої думки. «Ви можете в зародку направляти свою увагу на інші речі: коли ви відчуваєте, що в голові знову виникають деструктивні думки, викиньте їх із голови. Уявіть інші умови або сценарії – щось, що вам більше до душі», - радить письменниця. З часом нейрони будуть акумулюватися навколо більш позитивних думок, до яких людина привчила себе сама.

Кого ви слухаєте? Ви дотримуєтесь думки інших людей чи прислухаєтеся до голосу своєї інтуїції? Хто і що впливає на ваші рішення? Важливо зрозуміти, що ви робите для себе, а що – для інших. Немає нічого надприродного в тому, щоб знайти самого себе. «Якщо є сумніви, проаналізуйте: чи справді мій вибір задовільний для мене, або ж для когось іншого? Що хочу зробити саме я?», - пропонує Харра.

Яка ваша перша реакція? Яка ваша перша реакція на неприємні ситуації? Вам відразу ж хочеться втекти або ви готові вирішити проблему? Перша реакція вказує на домінуючу емоцію: гнів, занепокоєння, роздратування і так далі. Всі хочуть реагувати на подібні ситуації з розумінням і вірою, що все вирішиться. «Сприймайте виклики як каталізатор для особистого зростання. Вірте: незалежно від того, що сталося, ви вийдете з цієї ситуації кращим, ніж були раніше», - підсумовує автор.

Як Ви ставитеся до інших? «Ви в цілому розчаровані в людстві або ж все ще вірите в доброту інших? Те, як ви оцінюєте інших, багато що говорить про те, що відбувається всередині вас, - пише колумністка. - Якщо ви закрилися в собі, прийшов час акуратно відкритися знову. Цинізм лише приведе до вас більш ненадійних людей».

Щоб змінити своє життя, потрібно всього дві речі: бажання та усвідомлення.

Переклад НВ

Повну версію колонки Олександри Харрі читайте на Huffington Post

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: