Чотири кроки до щастя

Джессіка Стіллман: Розсіяний мозок не може бути щасливим

Джессіка Стіллман: Розсіяний мозок не може бути щасливим

Прості навички, які «заряджають» ваш мозок і програмують на те, щоб бути щасливим

«Ми, зазвичай, думаємо про щастя, як про щось, що приходить випадково. Деякі народжуються зі «щасливим» мозком: вони, схоже, автоматично сприймають все в позитивному світлі. Іншим пощастило жити відносно безпроблемним життям і мати люблячі сім'ї. Щасливчики. Відповідно до цього підходу, менш щасливі приречені на все життя», – пише американська журналістка Джессіка Стіллман у колонці для Inc.com.

Акти доброти роблять щасливішим не тільки інших людей, але й тих, хто цю доброту виявляє

Але автор книги «Емоційне життя вашого мозку» Річард Девідсон дотримується іншого підходу. Він стверджує, що щастя – це навичка, якій можна навчитися.

Стіллман перераховує вміння, що «заряджають» ваш мозок і програмують на те, щоб стати щасливим:

1. Гнучкість

Гнучкість – це швидкість, з якою ви відновлюєтеся після неприємної ситуації. Вона вкорінена в мозку, і її можна виміряти за тим, скільки часу знадобиться деяким нейронним ланцюгам, щоб повернутися в звичне положення.

З усіх навичок, що допомагають стати щасливішими, оволодіти цією найскладніше. Недавні дослідження показали, що вам знадобиться на це 6000–7000 годин практики.

2. Позитивний погляд на життя

Це вміння бачити хороше в людях і насолоджуватися позитивним досвідом. На це потрібно набагато менше часу, ніж на те, щоб натренувати гнучкість. Посилені тренування справлять ефект на ваш мозок всього за сім годин практики.

3. Уважність

Розсіяний мозок не може бути щасливим. В одному з досліджень смартфони використовувалися для того, щоб спостерігати за повсякденним життям великої групи дорослих американців. Їх періодично запитували, чи сфокусовані вони на тому, що роблять, а також про те, чи відчувають вони себе щасливими. Виявилося, що дорослі не приділяють уваги тому, що роблять, приблизно 47% свого життя, і це має негативний вплив на їх рівень щастя.

4. Щедрість

Прості акти доброти роблять щасливішим не тільки інших людей, але й тих, хто цю доброту виявляє.

Головна ж ідея в тому, що ви можете контролювати свій розум. Деяким це дається складніше, ніж іншим. Але навіть якщо ви не відчуваєте себе щасливим, ви можете змінити ситуацію, якщо докладете до цього чималих зусиль.

Повну версію колонки Джесіки Стіллман читайте на сайті Inc.com


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: