Чотири чашки кави в день – це безпечно

Джеймс Хемблін: Для здорових дорослих 400 мг – дійсно безпечний денний ліміт
Фото: The Atlantic

Джеймс Хемблін: Для здорових дорослих 400 мг – дійсно безпечний денний ліміт

Журналіст Джеймс Хемблін у колонці для The Atlantic пише про те, скільки в день можна пити каву

"Принесіть!" Нібито саме це заявив телеведучий в Лос-Анджелесі у відповідь на новину, що в США тепер доступна "найміцніша кава у світі". Вона називається Black Insomnia (Чорне безсоння) – грайливий кивок у бік виснажливого стану, який може викликати цей продукт.

Black Insomnia фактично конкурує за звання "найміцнішої кави у світі". Той самий постачальник продає кавову гущу під назвою Death Wish (Предсмертне бажання). Її привозять в чорному мішку з черепом і перехрещеними кістками. На сторінці Amazon обіцяють, що "ідеальне темне просмаження зробить вас героєм дому чи офісу".

Скільки ж потрібно кофеїну для героїзму? В який момент препарат (відомий як технічно 1,3,7-триметилксантин) стає небезпечним?

Джеймс Хемблін: Для здорових дорослих 400 мг – дійсно безпечний денний ліміт

Кофеїн зустрічається в листі рослин і на насінні як репелент проти комах та гербіцидів. Він використовується в медицині для оживлення новонароджених, які перестають дихати. Його можна вводити внутрішньо, щоб викликати судоми. Як застерігає CNN, в одній чашці міститься денна норма кофеїну.

Кілька новинних джерел посилалися на цю «межу». Для здорових дорослих показник становить 400 мг на день. 400 мг – це близько чотирьох класичних чашок кави, тобто кружка у вісім унцій в закусочній. Що більше нагадує один Starbucks venti.

Коли справа доходить до кофеїну, наркотику, що є частиною повсякденного життя 90% американців і джерелом великої радості – іноді найкращою частиною ранку – це обмеження може здатися радше викликом, ніж нагадуванням. В одній чашці Black Insomnia – 720 мг кофеїну. Це приблизно в п'ять разів більше, аніж в каві, яку варять вдома, і втричі більше, ніж темна зі Starbucks. І жоден серйозний любитель кави не зупинився б на 12 унціях. А дві повні чашки Black Insomnia – і ви перевищили мінімальну дозу в шість разів.

Так наскільки серйозно варто ставитися до обмеження 400 мг? Естер Майерс вважає, що серйозно. Вона – фахівець в систематичному огляді досліджень і минулогу року вона та її колеги з Міжнародного інституту наук про життя (Life Sciences Institute) працювали над найвичерпнішим оглядом доказів безпеки кофеїну на сьогоднішній день <...>.

Група провела понад 700 досліджень з безпеки кофеїну на різних рівнях. І з'ясувалося, що для здорових дорослих 400 мг – дійсно безпечний денний ліміт. Для вагітних жінок безпечніше пити 300 мг або менше.

У разі перевищення цієї дози, команда виявила зв'язок з безліччю розладів, від депресії, дисфорії, гіпертонії до впливу на сперму і руйнування ДНК.

Але чи означає це, що 500 мг кофеїну однозначно небезпечні?

За словами Майерс – ні: "Існує багато міжособистісних відмінностей в тому, як люди реагують на кофеїн. Це одна з прогалин у дослідженнях. Нам потрібно краще виявляти відмінності та ідентифікувати людей, які більш чутливі".

Найважливішим результатом дослідження, очевидно, став висновок про те, як мало ми знаємо про наркотик, який зараз є всюди.

Повну версію колонки читайте на The Atlantic


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: