Чому наркотики заборонені

11 коментувати
Девід Натт: Історія заборони наркотиків сягає в період сухого закону в США

Девід Натт: Історія заборони наркотиків сягає в період сухого закону в США

У ХІХ столітті екстракт конопель, кокаїн і опіум продавали в аптеках і крамницях

«Це, звичайно ж, проблемне питання, яке ілюструє великий парадокс, що існує в британських і міжнародних законах щодо наркотиків. Деякі препарати - такі, як алкоголь, кофеїн і нікотин - законні, в той час як інші - такі, як коноплі, кокаїн і опіум - ні. Так було не завжди», - пише професор нейропсихофармакології Імперського коледжу Лондона Девід Натт у колонці для The Guardian.

У ХІХ столітті екстракти трьох згаданих наркотиків були в Британії цілком законними, зазначає автор. Їх продавали в аптеках і навіть у крамницях. Лікар королеви Вікторії був великим прихильником лікарських властивостей настойки канабісу, тому вважається, що королева використовувала його при болях під час менструації і пологів. Але подібний засіб заборонено навіть людям з важкої м'язовою спастичністю, а також тим, хто страждає від неврологічних розладів і раку. Чому?

Історія заборони наркотиків сягає періоду сухого закону в США 20-х років, пише Натт. Заборону на алкоголь було запроваджено як захід щодо зниження його шкідливого впливу. У той період алкоголь розглядався як наркотик, який серйозно шкодить сім'ям та дітям. Однак суспільний попит на алкоголь у Сполучених Штатах не затих, і це спровокувало активне поширення контрабандного алкоголю, нелегальних барів («спікізі»), а також сприяло становленню мафії та інших нелегальних синдикатів.

Для боротьби з подібними явищами уряд США створив спеціальну армію силовиків під проводом Гаррі Анслінгера, яка стала відомою як «недоторканні». Діяльність цієї армії широко висвітлювалася в газетах, підкреслює колумніст. Анслінгер здобув загальнонаціональну популярність. Тим не менш, коли занепокоєння суспільства щодо сплеску злочинності та соціального шкоди, завданої сухим законом, призвело до його скасування, Анслінгер вирішив, що його становище в небезпеці.

Щоб зберегти свою армію силовиків, він створив нову наркозагрозу – канабіс, який він називав марихуаною, щоб звучало по-мексиканськи. Спільно з газетним магнатом Вільямом Рендольфом Херстом він створив справжню істерію навколо впливу канабісу на американську молодь і заявив про вторгнення мексиканських курців марихуани , які нападають на білих жінок. Сплеск громадського неспокою призвів до заборони цього наркотику. Згодом США нав'язали свою позицію іншим західним країнам, що зрештою поширилося на весь світ через першу конвенцію ООН про наркотичні засоби 1961 року.

«Демонізація наркотиків шляхом породження страхів перед "іншими людьми", які вживають їх, згодом використовувалася не один раз», - пише автор. У 50-ті роки через героїн таврували чорних американців, у 60-ті – об'єктом бичування стали хіпі і любителі психоделіків, оскільки вони виступали проти війни у В'єтнамі.

Великобританія наслідувала американську практику в питаннях канабісу, героїну та психоделіків, а також почала війну з екстазі.

Переклад НВ

Повну версію колонки Девіда Натта читайте на The Guardian

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: