Чому злиденне населення вигідне Росії

3 коментувати
Юлія Латиніна: Після 2014 року російський режим відкрито перейшов до мракобісся

Юлія Латиніна: Після 2014 року російський режим відкрито перейшов до мракобісся

Російський журналіст Юлія Латиніна пише для Нової газети про те, чому російська влада зацікавлена в зубожінні населення

У XX столітті народився вираз «країни третього світу», що мав на увазі відсталі держави, які «підзатрималися» у середньовіччі. Вираз цей в XXI столітті критично застарів. Багато країн третього світу показують фантастичні темпи зростання і є найбільшими гравцями у світовій економіці.

Китай став другою наддержавою світу. Він будує щорічно по 6 тисяч км хайвеїв, зростає на 6-8% на рік, і в цій країні за останні 30 років вийшли з убогості і стали середнім класом 400 млн осіб – тобто більше, ніж все населення США. Стрімко зростає В'єтнам, який виглядає зараз так само, як Китай 15 років тому. Стрімко зростають економіки Індії, Бразилії, Індонезії, Малайзії.

Інакше кажучи, практично будь-яка країна третього світу, незалежно від раси, релігії і географічного положення, за наявності адекватної влади в будь-який момент може вийти з середньовіччя і влитися в широку річку світової економіки.

Однак за цей же час оформилося те, що можна назвати країнами «четвертого світу». Це країни, де правляча верхівка цілком усвідомлено взяла курс на зубожіння населення. Внутрішня політика країн четвертого світу, знову ж таки незалежно від раси, релігії, і географічного положення, характеризується наступним:

Головним джерелом грошей для правлячої верхівки є гроші, які надходять ззовні: за рахунок продажу корисних копалин, рабської сили (в разі Північної Кореї) або навіть фінансової допомоги (як у випадку Палестинської автономії).

  1. Допоміжним джерелом грошей для правлячої верхівки є монополії, роздані друзям диктатора/членам правлячої партії/польовим командирам, і кредити держбанків для створення таких монополій.
  2. Решта населення не має доступу до кредитів, ринку і світової економіки. Більшість його живе за рахунок допомоги і зарплати від держмонополій. Йому також дозволяється займатися підсобним господарством, лавочками та війною. Значна частка молодого населення адсорбується організаціями, що здійснюють «джихад проти невірних», а також боротьбу «з білими колонізаторами» або «українськими фашистами».
  3. Це тотальне зубожіння населення супроводжується, в свою чергу, гучної риторикою проти «клятих капіталістів», «підступних невірних», «білих колонізаторів» і «гнилого Заходу», які всю свою діяльність спрямовують на те, щоб помститися даній країні.

Нескладно помітити, що шлях, яким йде Росія, – це шлях саме країни четвертого світу. Якщо за часів СРСР ми намагалися наздогнати і перегнати Америку, то тепер недосяжним ідеалом і досконалістю, до якого треба прагнути, для Кремля служить Палестинська автономія.

Головним економічним фундаментом, на якому спочиває цей шлях, є зубожіння населення. Це може здатися, на перший погляд, дивним. За всю попередню історію людства ми звикли до того, що правитель зазвичай прагне до процвітання своїх підданих. Якщо вони багатіють – вони задоволені, якщо вони зубожіють – вони повстають, і тому, чим більше процвітає економіка, тим більш стійка влада. (...)

Злиденне населення простіше контролювати

Однак у нинішній постіндустріальній глобальній економіці правила інші. Навіть у найбідніших країнах ніхто не плете собі постоли: пластикові сандалі за півдолара все одно виходять дешевше. У країнах четвертого світу існує величезна кількість надлишкового населення, яке досить легко прогодувати і одягнути. А доходи владної верхівки складаються не з податків, а з сировинних ресурсів, держпідприємств і монополій. У такій ситуації верхівка країни четвертого світу стає зацікавлена не в підвищенні добробуту, а в зубожінні населення та збільшенні його залежності від цієї верхівки.

Справа в тому, що злиденне населення простіше контролювати. Візьмемо, наприклад, Палестинську автономію. На її території вже були спроби організувати складальне виробництво: зрештою, населення злиденне, багато дешевої робочої сили. Спроби неминуче кінчалися тим, що приходили люди з автоматами, вимагали собі керівних зарплат, і вся затія накривалася мідним тазом. (...)

Точно так само Росія. За останні роки влада знищила банківську систему Росії, а без кредитів в сучасному світі немає ринку. Разом з тим держбанки охоче надають держкредити наближеним компаніям. Варто розуміти, що всі ці заходи невипадкові. І диктуються вони не тільки елементарною жадібністю правлячої верхівки, яка бачить, як зменшується пиріг, але хоче зберегти при цьому розмір своєї частки. Ці заходи послідовно сприяють зубожінню населення і залежності більшості від держави або її корпоративних метастазів.

Чому бідна Сицилія? Тому, що в ній мафія. А яке ставлення середнього сицилійця до дона мафії? Він його обожнює. Дон – предмет поклоніння, заздрості і любові. Тільки він дасть жебракові сицилійцю гроші на весілля, тільки у нього можна буде домогтися, якщо що, справедливості, і чим небезпечніше не любити дона – тим охочіше сицилієць його любить. Абсолютно ідентичний механізм діє в країні четвертого світу.

Уявіть собі російського інженера, який закінчив МІФІ і працює в приватній російській космічній компанії, яка запускає супутники. І уявіть собі жебрака дядю Васю в селищі Пупкіно, який загинається від пияцтва, але твердо знає, що кримнаш. Просте запитання: хто з них буде швидше голосувати за Путіна і твердо знати, що Путін один рятує Росію від злісних західних фашистів, які хочуть поставити її на коліна?

Після 2014 року однією з найбільш впадаючих в очі рис режиму став відкритий перехід до мракобісся: кафедра теології в МІФІ, окроплені святою водою ракети, СК, який розслідує ритуальне вбивство царської сім'ї. Найважливішою частиною цього мракобісся є економічний базис.

Після Болотної в Кремлі стало ясно, що офісний планктон і середній клас не можуть бути опорою режиму. Нею може бути тільки злиденна більшість. Тільки вона може служити надійним базисом для надбудови у вигляді держмракобісся. Тільки воно дозволить залишатися при владі стільки ж, скільки Роберт Мугабе. У цьому сенсі зубожіння російського населення є стратегічною необхідністю для нинішньої влади. (...)

Повну версію читайте на сайті www.novayagazeta.ru

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: