Чому жінки не хочуть виходити заміж

1 коментувати
Пеппер Шварц: Жінки хочуть самі створювати своє життя, а не дозволяти нав'язувати його собі

Пеппер Шварц: Жінки хочуть самі створювати своє життя, а не дозволяти нав'язувати його собі

Раніше перед жінками стояв вибір – вийти заміж або вважатися неповноцінними. Тепер все змінилося

«Деякі революції відбуваються буквально за день; інші тривають десятиліттями. Становлення жінки, яка добровільно вирішила залишитися вільною, відбувалося в західних суспільствах повільно, паралельно з появою високооплачуваної роботи, захисту від економічного і фізичного насильства, надійного контролю народжуваності і можливості будувати кар'єру і пускатися в пригоди», - пише професор соціології Вашингтонського університету Пеппер Шварц у своїй колонці для CNN.

Вона розповідає, що жінки стали пізніше виходити заміж, вважаючи за краще просто жити зі своїми партнерами або обмежуватися короткими стосунками, так і не доходячи до вівтаря.

На даний момент 53% жінок, які старше 18 - самотні

«На даний момент 53% жінок, які старше 18 – самотні. Або, якщо сформулювати це інакше, тепер у жінок є вибір, який дозволяє їм самостійно будувати своє життя, і деякі з них вирішують, що для них краще відмовитися від шлюбу», - розповідає професор.

«Це природно? Це погано? Це привід для занепокоєння? – озвучує вона питання, які виникають в голові середньостатистичної людини. – Ми дуже довго покладалися на жертви з боку жінок і на компроміси, на які вони йшли заради розвитку громад по всьому світу. Нас турбує, що, якщо жінки вирішать не виходити заміж, від цього постраждає надважливий інститут шлюбу».

Автор розповідає, що прекрасно ставиться до щасливих пар і сімей, у даному випадку жінки повинні мати право зробити вибір і не зазнавати за це осуду.

Вона розповідає, що люди одружуються, коли це здається гарною ідеєю. Чому ж шлюб перестав бути гарною ідеєю? Шварц висуває кілька припущень.

1. Марний чоловік

Не секрет, що багато жінок вирішують не виходити заміж, якщо це тільки погіршить їхнє становище. Для багатьох навіть держпідтримка – прийнятніший варіант, ніж чоловік, який не працює і не бере участі в житті дружини та/або дитини.

2. Успіх змінює все

Коли жінка успішна, вона може легко вийти заміж – чи не виходити. Наприклад, Елізабет Тейлор виходила заміж вісім разів, а Опра Вінфрі не заміжня.

3. Небажання йти на традиційні компроміси

Жінка може не прагнути прибирати, куховарити і бути основним серед батьків, як цього хоче суспільство, а чоловіка, який готовий прийняти її такою, якою є, вона поки не зустріла.

4. Прагнення уникнути зрад

«Кілька років тому я була в Китаї і розмовляла з кількома прекрасними телеведучими про їхнє особисте життя і ставлення до шлюбу. Всі три жінки відповіли, що від чоловіків їхнього класу очікують, що в них будуть коханки, і краще залишатися самотньою, ніж це терпіти. Не знаю, чи вони перебільшували, але вони в це вірили», - каже автор.

5. Очікування єдиного

Багато жінок чекають на ідеального чоловіка, в якого вони будуть шалено закохані і який буде кохати їх так само сильно. Якщо вони не зустрічають такої людини, вони воліють залишатися вільними.

У соціальній психології є класична теорія, яка називається «теорія обміну». Вона трохи занадто холоднокровна, але ідея полягає в тому, що дії людини визначаються спробою знайти ідеальний баланс між «брати» і «віддавати».

«Раніше переговорна позиція жінок була слабкою. Перед ними стояв вибір – вийти заміж або вважатися неповноцінними. Декому вдавалося викрутитися, подавши себе як «вільну душу», але тут потрібне було неймовірне багатство або походження – і навіть у цьому разі таким жінкам доводилося непросто», - каже Шварц.

«Зараз усе змінилося. Хоча багато жінок, як і раніше, прагнуть шлюбу, їм уже не потрібен шлюб за будь-яку ціну. Вони не готові дозволити шлюбу зруйнувати їхні мрії. Інститут шлюбу не мертвий – для більшості з нас це все ще прагнення до будинку, коханого і дітей. Але жінки хочуть самі створювати своє життя, а не дозволяти нав'язувати його собі. І це означає, що деякі з нас довго будуть самотніми, а деякі так самотніми і залишаться», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Пеппер Шварц читайте на сайті CNN


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: