Чому ви говорите «так», коли хочете сказати «ні»

4 коментувати
Шерон Мартін: Дайте зрозуміти, що ваше «ні» остаточне. Нечесно вводити людей в оману

Шерон Мартін: Дайте зрозуміти, що ваше «ні» остаточне. Нечесно вводити людей в оману

Погоджуючись на те, чого не хочете, ви думаєте, що уникаєте негативних емоцій. На ділі ж підміняєте їх іншими, не менш негативними

«Колега попросив вас попрацювати за нього в п'ятницю. Ледве встигнувши сказати «так», ви відразу ж про це пошкодували. Ви збиралися піти з дівчиною на той фільм з Леонардо ДіКапріо, а тепер доведеться телефонувати їй і скасовувати зустріч. Знайома ситуація?», - пише психолог Шерон Мартін у колонці для psychcentral.com

«Вас покликали випити кави з іншими мамами з класу вашої дочки. У вас сьогодні ще мільйон справ. Так чому ж ви погодилися?» - запитує автор.

Ви не зобов'язані пояснювати, чому кажете «ні»

Вона називає можливі причини, які спонукають вас сказати «так», коли насправді ви маєте на увазі «ні»: почуття відповідальності, провина, страх, що люди подумають про вас погано, страх конфлікту, небажання підводити людей, звичка, ввічливість, прагнення здаватися приємною людиною або побоювання пропустити що-небудь цікаве.

«Один мій клієнт усвідомив, що погодився на побачення з колегою, хоча все ще оговтувався від розриву і не був готовий відновлювати стосунки. Він картав себе за те, що погодився під впливом імпульсу, не хотів йти на побачення, але боявся сказати тій жінці, що зробив помилку. У процесі розмови він зрозумів, що сказав «так», бо не хотів образити колегу, відчував себе самотнім і звик погоджуватися. Сказати «так» було способом уникнути почуття провини за відмову. Він звик ставити інтереси інших вище власних інтересів», - розповідає психолог.

Психолог попросила клієнта замислитися: чи справді йому є за що відчувати себе винуватим. Хіба погано діяти, виходячи з власних інтересів, якщо це нікому не шкодить?

«Думаю, ні. Йому потрібно було відмовитися від побачення з поваги до власних інтересів, позаяк він був ще не готовий до стосунків. Він відчував стрес: з кожним днем він дедалі більше переживав, не міг нормально спати і уникав своєї колеги», - перераховує Мартін.

«Коли ви погоджуєтесь на те, чого не хочете, ви думаєте, що уникаєте негативних емоцій. Насправді ви підміняєте їх іншими, не менш негативними», - попереджає автор.

«Ви не зобов'язані пояснювати, чому кажете «ні». Але якщо все-таки вирішили пояснити, постарайтеся бути коротким, ввічливим і зосередженим на собі. Своєму клієнтові я запропонувала сказати так: «Мені дуже шкода, що мені доводиться скасувати наше побачення. Я зрозумів, що ще не готовий до нових стосунків. Пробач, що не усвідомив це відразу, коли ти мене запросила». Дайте зрозуміти, що ваше «ні» остаточне. Нечесно вводити людей в оману», - каже вона.

Мартін попереджає, що ви можете відповідати тільки за свої дії. Більшість людей відреагують нормально і зрозуміють ваше пояснення. Але емоційно нездорові, невпевнені в собі, егоїстичні люди образяться. «Важливо пам'ятати, що це не робить вас поганою людиною», - підсумовує психолог.

Повну версію колонки Шерон Мартін читайте на сайті psychcentral.com


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: