Чому Україна програє війну з корупцією

0 коментувати
Міхеїл Саакашвілі: Пострадянська клептократична еліта перетворила Україну в одну з найбідніших країн Європи

Міхеїл Саакашвілі: Пострадянська клептократична еліта перетворила Україну в одну з найбідніших країн Європи

«Головний ресурс країни – це молоді, освічені українці, які можуть стати ефективними, чесними державними службовцями і політичними лідерами», - пише екс-президент Грузії і екс-голова Одеської області Міхеїл Саакашвілі в колонці для NY Times

«Мало кому з політиків світу доводилося пережити один і той же досвід двічі за свою політичну кар'єру і в різних країнах. Але саме це сталося зі мною в Україні і Грузії», – розповідає Саакашвілі.

«Я був президентом Грузії дев'ять років, за цей час вона перетворилася з клептократії та невдалої держави в країну, що завоювала міжнародне визнання за боротьбу з корупцією. Грузія стала одним з найкомфортніших для ведення бізнесу місць в Європі. Грузія, яку Світовий банк визнав провідним реформатором світу, виявилася флагманом серед країн колишнього радянського блоку», – перераховує Саакашвілі.

Українські чиновники безсоромно задекларували мільйони доларів, які тримають «під матрацами»

Він продовжує, що після двох президентських термінів у Грузії і деякого періоду академічної роботи в США повернувся в Україну, де свого часу навчався в університеті. На хвилі ентузіазму, що настала після Майдану, він відгукнувся на прохання своїх українських друзів допомогти їм з реформами.

«Я запропонував працювати в Одесі, найбільшому регіоні України. Для колишнього президента було дуже незвично обійняти посаду керівника області в іншій країні, але в Одесі була поставлена на карту сама доля української державності», – впевнений Саакашвілі. Він розповідає, що проблемою регіону були не тільки місцеві мафіозні групи, але і загроза конфлікту з підтримуваними Росією сепаратистами на Сході. Одеса межує з регіоном Придністров'я, який відколовся від Молдови та перебуває під контролем підтримуваних Москвою сепаратистів і збройних сил Росії.

«Я привіз із собою групу фахівців з мого попереднього уряду, і вони почали капітальний ремонт поліцейських сил України і допомогли очолити перше агентство з боротьби з корупцією в країні. Реформа поліції виявилася великим успіхом, а агентство провело кілька гучних розслідувань. Здавалося, нас підтримує президент України», – пише Саакашвілі.

Він розповідає про реконструкцію та реформування Одеси, про призначення активістки Майдану Юлії Марушевської головою Одеської митниці, а також про ремонт доріг та інфраструктури.

Саакашвілі зазначає, що як тільки рух реформування набрав темп, реформатори зіткнулися з несподіваним опором з боку людей при владі в Києві.

«Першою ознакою лиха стало те, коли я звернувся до прем'єра Арсенія Яценюка щодо доказів корупції, в якій були замішані урядові чиновники, на хімічному заводі в Одесі, одному з найбільших державних підприємств в Україні в цій сфері», – пише автор.

Він говорить про те, як він і Марушевська боролися з корупцією, і останньою краплею називає електронні декларації, які показали багатство українських чиновників. Ці люди безсоромно задекларували мільйони доларів, які тримають «під матрацами».

Саакашвілі каже, що саме ця пострадянська клептократична еліта перетворила Україну в одну з найбідніших країн Європи.

«Я вирішив піти у відставку, щоб заснувати нову політичну партію в Україні. Це дивовижна країна, повна працьовитих, освічених і талановитих людей, які заслуговують набагато кращого майбутнього. Її головний ресурс – молоді, освічені українці, які, якби їм дали таку можливість, стали б ефективними, чесними державними службовцями і політичними лідерами, налаштованими позбавити країну від корупції», – зазначає автор.

«Досі старий корумпований істеблішмент України не допускав цих молодих реформаторів до керівних посад у державному секторі. Я обіцяю допомогти змінити цю ситуацію», – підсумовує Саакашвілі.

Повну версію колонки Міхеїла Саакашвілі читайте на сайті NY Times

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: