Чому ви не маєте друзів

Анналіза Барб'єрі: Якщо після спілкування з вами люди відчувають, немов у них щойно взяли півлітра крові, їм навряд чи захочеться зустрічатися з вами знову

Анналіза Барб'єрі: Якщо після спілкування з вами люди відчувають, немов у них щойно взяли півлітра крові, їм навряд чи захочеться зустрічатися з вами знову

Не має значення, скільки вам років або якої ви статі; дружба – це тяжка праця

«Відсутність друзів може бути викликаною цілою низкою причин, але, найпевніше, винні ви самі – прямо або опосередковано. Звучить жорстоко? Але правда дуже важлива для дружби, і щоб ми були «друзями» на час, який знадобиться для прочитання цього тексту, мені треба говорити вам правду як вона є. Якщо вам досі здається, що це звучить занадто неприємно, це може бути однією з причин відсутності у вас друзів: ви не вмієте визнавати правду і реально оцінювати себе», – пише журналістка Анналіза Барб'єрі у колонці для Guardian.

Хоча правда й важлива для відносин, відмовлятися від дипломатії теж не варто

Вона зазначає, що другою найпоширенішою причиною може бути вік. Наприклад, діти заводять дружбу з тими, хто живе неподалік і з тими, з ким у них збігаються інтереси. Тому дітям, які не мають друзів, не варто надто турбуватися: вони ще не знайшли «своїх».

«Я провела шкільні роки на периферії дружніх відносин інших людей. Ті, у кого були «кращі друзі», здавалися особливими. Чи могла я знати, що відсутність схильності прив'язуватися до однієї-єдиної людини допоможе мені легше заводити друзів у дорослому віці?», – згадує автор. Також вона додає, що на вміння дружити впливають часті переїзди – ви або отримуєте унікальні навички адаптації до інших людей, або повністю замикаєтеся в собі, не витримуючи постійної зміни місць.

«У підлітковому віці довіра і вірність стають вкрай важливими. Якщо у вас немає спорідненої душі, життя стає вкрай непростиим; створюється враження, що ви найнепопулярніша людина на світі. Це відомо кожному, в кого є підліток у стрічці Facebook – в них у друзях тисячі осіб, але справжніх друзів практично немає», – розповідає Барб'єрі.

Вона посилається на дослідження антрополога-еволюціоніста Добіна Данбара, який дійшов висновку, що людина може підтримувати стосунки максимум зі 150 людьми. Зрозуміло, мова йде про осмислені відносини, що передбачають довіру і обов'язки, а не про просте знайомство - здатність пізнати людину в обличчя і згадати, як її звуть.

«У літньому віці ви можете залишитися без друзів, оскільки вони переїхали, віддалилися від вас або – що вдіяти – померли. Я пишу це досить різко, оскільки така думка мене лякає. Коли мені було 22, мій вісімдесятилітній сусід сказав, що для нього найстрашніше в старості – не думка про власну смерть, а жах перед тим, що помруть всі його друзі. Я тоді не зрозуміла, що він має на увазі – як друзі можуть померти? – ділиться спогадами Барб'єрі. – Тепер, двадцять років і кілька смертей потому, я розумію, наскільки страшно, коли ви починаєте втрачати друзів, як і волосся на голові».

Якщо ж ви не дуже молоді й не дуже старі, але друзів у вас все одно немає, автор радить задуматися, чи не занадто ви критичні чи негативні. Якщо після спілкування з вами люди відчувають себе ображеними або змученими, наче в них щойно взяли півлітра крові (і навіть печивом після цього не пригостили), їм навряд чи захочеться зустрічатися з вами знову.

Вона цитує Дейла Карнегі, який відзначав: «Критика безглузда, оскільки змушує людину встати в оборонну позицію і, зазвичай, схиляє її почати виправдовуватися. Критика небезпечна, оскільки вона ранить дорогоцінну людську гордість, завдає шкоди почуттю власної значущості й викликає неприйняття».

«Тож, хоча правда й важлива для відносин, відмовлятися від дипломатії теж не варто», – попереджає Барб'єрі.

Вона також зазначає, що чоловіки більше ризикують залишитися без друзів, аніж жінки – дослідження показали, що жінки схильні заводити міцні та глибокі дружні стосунки, тоді як для чоловіків дружба часто заснована на спільних походах у бар і заняттях спортом.

«Не має значення, скільки вам років або якої ви статі; дружба – це тяжка праця. Друзі не з'являються просто так. Потрібно пам'ятати про дні народження. Запитувати, як справи. Слухати, а не тільки розповідати», - підсумовує Барб'єрі.

Повну версію колонки Анналізи Барб'єрі читайте на сайті Guardian


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: