Чому терористи обрали саме Брюссель

0 коментувати
Чому терористи обрали саме Брюссель
Внутрішня слабкість Бельгії тепер є і слабкістю Європи - і у вівторок терористи показали, що вміють такими слабкостями користуватися

«Тероризм - глобальна проблема. Містам по всьому світу слід бути насторожі. Хоча сьогодні всі заголовки присвячені тому, що сталося в Брюсселі, всього за кілька годин до цього джихадісти напали на військову тренувальну базу ЄС в Малі», - пише британський журналіст Мартін Кеттл в колонці для Guardian.

«На те, щоб коректно пояснити, що сталося в Брюсселі, як і чому, будуть потрібні тижні терплячого і ретельного вивчення доступної інформації. Але є й інше, навіть більш важливе питання - чому останнім часом столиця Бельгії стала своєрідною передовою для терористів. Чому саме Бельгія?» - задається питанням журналіст.

Недолік централізованності робить Бельгію більш вразливою для терористів

На його думку, в деякій мірі свою роль зіграло те, що Бельгія є слабка в національному сенсі держава з хиткою національною ідеєю, так як в історичному сенсі це досить молода країна, з менш глибоким корінням і більш штучними інститутами, ніж в більшості країн ЄС. Він вважає, що в деякому роді вона нагадує держави, які колоніальні країни створювали в ХІХ столітті в Африці і на Близькому Сході - держави, намальовані на карті, щоб задовольнити інтереси могутніх сил.

Головною з цих сил він називає Великобританію, яка спостерігала за створенням Бельгії як буфера між Францією і Нідерландами і навіть гарантувала їй незалежність і нейтралітет окремим договором в 1839 році.

«Слабка державна структура Бельгії відображає той фундаментальний факт, що близько трьох п'ятих її населення - фламандці, пов'язані з Нідерландами, а ще дві п'яті - валлони, культурно пов'язані з Францією», - пояснює Кеттл.

Він каже, що це відбивається на роботі державних інституцій (під час політичної кризи в країні 589 днів не могли обрати уряд через культурний розкіл). Майже кожен аспект життя Бельгії схильний до впливу культурного та мовного факторів.

Кеттл вважає, що недолік централізованності і робить Бельгію більш вразливою для терористів в порівнянні з іншими європейськими державами.

«Все це призвело до появи трьох чинників, які відіграли свою роль у перетворенні Брюсселя на інкубатор політичних проблем в останні кілька місяців. Перший - це відносна слабкість і взаємна підозрілість, з якими ставляться один до одного бельгійські правоохоронні служби», - підкреслює Кеттл.

Другим фактором є ослаблення контролю на кордонах - це стосується як країн Бенілюксу, так і, пізніше, країн Шенгену. В результаті в'їзд і виїзд з Бельгії завжди проходив за спрощеною процедурою.

«Третій фактор - те, що Бельгія, як прототип постнаціональної держави, є домом для більшості загальноєвропейських інституцій. Це робить Брюссель ціллю терористів, які прагнуть роздути конфлікт між ЄС і його мусульманським населенням », - попереджає журналіст.

За його словами, метою терористів можуть стати і більш сильні держави - теракти у Франції тому підтвердження. «Але внутрішня слабкість Бельгії тепер є і слабкістю Європи - і у вівторок терористи показали, що вміють такими слабкостями користуватися», - підсумовує журналіст.

Повну версію колонки Марвіна Кеттла читайте на сайті Guardian


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: