Чому потрібно обов'язково брехати у стосунках

5 коментувати
Кленсі Мартін: Якщо чесність – найважливіша для вас риса, краще відразу йдіть у ченці

Кленсі Мартін: Якщо чесність – найважливіша для вас риса, краще відразу йдіть у ченці

Якщо ви хочете бути щасливі у коханні, приготуйтеся іноді брехати, а також іноді вірити, коли брешуть вам

«День Святого Валентина – не свято правди. І слава богу. Стосунки зберігаються тільки в тому разі, якщо ми не завжди говоримо те, що думаємо. Нам доводиться приховувати свої почуття, а іноді – і посміхатися, коли насправді хочеться кричати. Іншими словами, доводиться брехати», - пише філософ Кленсі Мартін для NY Times.

Страх і турбота – дві основні причини брехні

Він розповідає, що брешуть всі, і брешуть напрочуд часто: дослідження показують, що в середньому люди брешуть два-три рази за кожні 10 хвилин. Особливо часто: в питаннях, що стосуються кохання, бо кохання нас турбує набагато більше, ніж все інше, а, значить, і викликає більше страху.

«Страх і турбота – дві основні причини брехні», - зазначає Мартін.

Він розповідає, що люди починають брехати ще в дитинстві. Через низку причин: щоб уникнути покарання, щоб сподобатися іншим дітям, щоб мама їх не розлюбила. Автор каже, що брехати людей спонукає звичка до покори, а також спрага любові.

«Найбільше ображаються на брехню з боку коханих ті, кому притаманні завищені очікування щодо правдивості», - говорить Мартін.

«Якщо ви хочете бути щасливі у коханні, приготуйтеся іноді брехати, а також іноді вірити, коли брешуть вам. Якщо чесність – найважливіша для вас риса, краще відразу йдіть у ченці. Є, звичайно, варіанти: Іммануїл Кант, який стверджував, що брехня – це завжди погано, так і залишився холостяком», - пропонує автор.

Він додає, що більшість людей все-таки хочуть любити і бути коханими. «Так яка ж брехня допустима, і в яких випадках цій брехні краще повірити?» - запитує він.

Мартін розповідає, що дітям часто брешуть, щоб додати їм впевненості в собі: «ти можеш бути тим, ким захочеш», «далі буде легше», «інші діти просто заздрять твоєму розуму». Іноді говорити своєму партнерові «я люблю тебе» зовсім не хочеться – і все-таки необхідно.

«Є гарна брехня і погана», - пояснює автор. Зараз він щасливий у шлюбі, але до цього двічі розлучався. Другий його шлюб розпався через зраду, але справа була не в брехні як такій, а в тому, що він не кохав свою дружину досить сильно, щоб залишитися їй вірним.

«Для кохання однаково важливі і щирість, і брехня в помірних пропорціях. Кохання – більша цінність, ніж правда. Залиште несамовитий пошук істини для лабораторії. Ставте на перше місце не правду, а турботу один про одного», - підсумовує автор.

Повну версію колонки Кленсі Мартіна читайте на сайті NY Times


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: