Чому не можна віддавати Путіну Крим

Віталій Портников: Путіну не потрібен Крим. Йому потрібна вся Україна. Цілком і сповна

Віталій Портников: Путіну не потрібен Крим. Йому потрібна вся Україна. Цілком і сповна

Окупація півострова – лише перший крок на шляху до повного знищення української державності

Чи може Україна за підтримки Заходу укласти якусь угоду з Росією, при якій про Крим «забудуть», зате натомість російські війська підуть з території окупованих районів Донбасу, а Путін дасть Україні спокій? Хіба це – погана плата за закінчення війни, стабільність і деескалацію? Тим більше в ситуації, коли багато мешканців самого Криму хочуть, щоб ця територія контролювалася Російською Федерацією? – запитує журналіст Віталій Портников у колонці для Крим.Реалії.

Росія анексувала Крим всупереч усім його нормам. Змиритися з цим не можна

Перший аргумент, який можна навести для спростування такого підходу, – це аргумент із галузі міжнародного права. Росія анексувала Крим всупереч усім його нормам. Змиритися з цим не можна – це ляпас не тільки Україні, але і всій світовій спільноті. Але опоненти зможуть у відповідь навести приклад балтійських країн. Їхня державність була знищена Радянським Союзом теж всупереч усім нормам міжнародного права. Сполучені Штати ніколи не визнавали, що Латвія, Литва і Естонія втратили свою незалежність. Але це не заважало їм підтримувати відносини з Москвою. Санкцій за анексію країн Балтії теж ніколи не було. Так чому б Україні і Заходу не поставитися до Криму як до балтійських країн? Не визнавати, але і не карати. Жити в мирі.

Однак між Кримом і балтійськими країнами є одна важлива відмінність. Сталіну дійсно була потрібна «Радянська Прибалтика». А Путіну не потрібен Крим. Йому потрібна вся Україна. Цілком і сповна.

Окупація Криму – лише перший крок на шляху до повного знищення української державності. Коли Путін тільки починав свою операцію в Криму, багато західних політиків теж вважали, що мова йде лише про цей півострів-символ, і розраховували, що російський диктатор не піде далі. Ці розрахунки виявилися хибними. Вже у своїй сумно знаменитій «кримській промові» на церемонії анексії півострова Путін висунув претензії на весь український схід, на його думку, «подарований» Україні більшовиками. А потім почалася військова операція з приєднання східних областей України, яку зупинили тільки наші військові та добровольці. Якби ця операція увінчалася успіхом – то тоді претензії були б заявлені вже на всю решту української території. Можливо, вже не від імені Путіна, а від імені маріонеткового «справжнього» українського уряду, який окопався б у Донецьку або Харкові. І потім відбулася б окупація цієї решти території з її подальшим приєднанням до Російської Федерації.

Спорудження в центрі Москви пам'ятника київському князю Володимиру, до речі, мало стати кульмінацією цього плану, нагадуванням про те, що до Росії приєднані її «споконвічні території». Окупація всієї України не вдалася, а пам'ятник залишився. І путінські плани зі знищення нашої країни теж.

Навряд чи російський диктатор погодиться обміняти ці плани на Крим.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: