Чому ми постійно не висипаємося

Аріанна Хаффінгтон: Сон – це те, що об'єднує людство

Аріанна Хаффінгтон: Сон – це те, що об'єднує людство

Вважається, що ми можемо працювати ефективно, якщо будемо спати чотири-п'ять годин на день. Це велика помилка

«Сон – це те, що об'єднує людство. Він пов'язує нас один з одним, з нашими предками, з нашим минулим і майбутнім. Ким би ми не були, всі ми потребуємо сну. Незважаючи на те, що ця потреба завжди залишалася незмінною, з плином часу розуміння важливості сну зазнало низки серйозних трансформацій. І зараз ми переживаємо кризу в цій сфері», - пише засновниця The Huffington Post Аріанна Хаффінгтон в колонці для свого видання.

Для лікарів, пілотів або водіїв сон може бути питанням життя та смерті

«Свідчення цього всюди. Якщо ви заб'єте в Google запит «чому я», одним з перших речень, що пошуковик видасть на основі найбільш частих запитів буде «чому я так втомлююся». Це відноситься не тільки до Нью-Йорку, але і до Торонто, Парижу, Сеулу, Мадриду, Нью-Делі, Берліну, Кейптауну та Лондону. Безсоння – новий вид есперанто», - розповідає Хаффінгтон.

Вона додає, хоч нам дуже бракує сну, ми компенсуємо це тим, що постійно говоримо про нього (а також пишемо в соцмережах). В Apple App Store з пошуку «сон» ви отримаєте близько 5 000 програм, в Instagram за аналогічним хештегом – 15 млн фото, ну а швидкий пошук за запитом «сон» в Google дасть вам більше 800 млн результатів. «Ми більше думаємо і говоримо про сон, ніж будь-коли раніше», - зазначає Хаффінгтон.

Автор розповідає, що, хоча тепер людство знає набагато більше, ніж раніше, про науку сну, а також про те, наскільки він важливий для фізичного, ментального, емоційного та духовного благополуччя, дійсно виспатися стає все складніше.

«Розвиток технологій дозволив нам підняти завісу над тим, що відбувається, поки ми спимо, але технології при цьому – одна з причин, через які наші відносини зі сном настільки погіршилися», - пояснює вона.

За словами Хаффінгтон, винні в цьому не тільки технології, але і колективна омана щодо того, що понаднормова робота  і вигорання – ціна, яку ми зобов'язані платити за успіх.

«Відчуваючи, що в добі недостатньо годин, ми починаємо шукати, на чому б «заощадити». І найчастіше вирішуємо заощадити саме на сні», - додає автор.

Вона пояснює, що людина не може бути по-справжньому щасливою та успішною, якщо не висипається.

«Вважається, що ми можемо працювати так само ефективно, якщо будемо спати чотири-п'ять годин на день, як і якщо будемо спати сім-вісім годин. Це помилка, що впливає не тільки на наше здоров'я, але і на нашу продуктивність і здатність до прийняття рішень, - каже Хаффінгтон. – Іншими словами, позбавляючи себе сну, ми позбавляємо себе безлічі гарних ідей, які могли б прийти до нас, якби ми виспалися. А в деяких випадках – для лікарів, пілотів або водіїв – сон може бути питанням життя та смерті».

Більше 40% американців регулярно недосипають, а світова статистика ще гірша. До того ж, недолік сну пов'язаний з підвищеним ризиком діабету, серцевих нападів, раку, ожиріння та хвороби Альцгеймера.

На думку Хаффінгтон, проблему нестачі сну необхідно вирішити не тільки тому, що люди, які виспалися краще працюють. Справа в тому, що саме уві сні речі, які хвилюють нас вдень – робота, стосунки, надії, страхи – відступають, роблячи можливим справжнє диво, яке здійснює сон: завдяки йому щоранку ми дивимося на світ свіжим поглядом.

 Повну версію колонки Аріани Хаффінгтон читайте на сайті Huffington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: