Чому я вважаю себе феміністом

2 коментувати
Барак Обама: Я хочу, щоб наші сини і дочки зробили Америку місцем, де кожен може прожити своє життя так, як вважатиме за потрібне

Барак Обама: Я хочу, щоб наші сини і дочки зробили Америку місцем, де кожен може прожити своє життя так, як вважатиме за потрібне

Коли у вас дві дочки, ви відчуваєте, який жахливий тиск відчувають дівчата – тиск, що змушує виглядати, поводитися і навіть думати певним чином

«Ми надто часто, як і раніше, обмежуємо себе стереотипами щодо того, як слід поводитися чоловікам і жінкам. Одна з моїх героїнь – член Конгресу Ширлі Чызхольм, що стала першою афроамериканкою, яка брала участь в гонці за номінацію в кандидати в президенти від великої партії. Вона якось сказала: «Емоційна, сексуальна і психологічна стереотипізація жінок починається з того моменту, як доктор каже: «У вас дівчинка», – пише президент США Барак Обама у колонці для Glamour.

Цієї осені на нас чекають історичні вибори. Вперше велика партія номінувала жінку

Він розповідає, що ці стереотипи впливають на те, як дівчатка сприймають себе, починаючи з самого раннього віку, змушуючи їх думати що, якщо вони не виглядають певним чином, отже, вони гірші за інших.

«По суті, гендерні стереотипи впливають на всіх нас, незалежно від нашої статі, гендерної приналежності або сексуальної орієнтації», – зазначає президент.

«Найважливішими людьми в моєму житті завжди були жінки. Мама виховувала мене сама і більшу частину своєї кар'єри працювала над створенням можливостей для жінок у країнах, що розвиваються. Я спостерігав за тим, як бабуся, допомагала виховувати мене, будувала свою кар'єру в банку – тільки для того, щоб втупитися в скляну стелю, – згадує Обама. – Я бачив, як Мішель доводилося шукати баланс між кар'єрою та сім'єю».

Він відзначає, що зараз розуміє, хоч він і намагався допомагати, але робив це за своїм розкладом і на своїх умовах. Велика частина поневірянь несправедливо лягала на його дружину.

«Я люблю думати, що я добре ознайомлений з унікальними викликами, з якими стикаються жінки – саме це сформувало мій власний фемінізм. Але я також мушу визнати, що, коли у вас дві дочки, ви чітко усвідомлюєте, як гендерні стереотипи укріплені в нашому суспільстві, - говорить президент. – Ви відчуваєте, який жахливий тиск відчувають дівчата – тиск, що змушує виглядати, поводитися і навіть думати певним чином».

Обама додає, що ці самі стереотипи впливали і на нього, коли він був молодий. «Я ріс без батька і провів багато часу, намагаючись зрозуміти, хто я, як світ сприймає мене, ким я хочу бути. Найпростіше увібрати ідеї товариства про маскулінність і вирішити, що є правильні і неправильні способи бути чоловіком. Але, коли я подорослішав, то зрозумів, що спроби бути жорстким хлопцем або крутим хлопцем – не моє. Вони були проявом моєї молодості і невпевненості. Життя стало набагато простішим, коли я почав бути собою», – розповідає президент.

Він каже, що необхідно звільнитися від цих обмежень. «Нам потрібно змінювати культуру, які змушують наших дівчаток бути скромними, а хлопчиків – бути наполегливими. Критикує наших дочок, коли вони наважуються висловити свою думку, а синів – коли вони плачуть. Ми повинні змінити культуру, яка карає жінку за сексуальну активність, а чоловіка – заохочує», – пояснює Обама.

«Цієї осені на нас чекають історичні вибори. Через двісті сорок років після заснування нашої країни і майже століття після того, як жінки, нарешті, здобули право голосувати, велика політична партія номінувала жінку в кандидати в президенти. Незалежно від ваших політичних поглядів, це історичний момент для Америки. І це тільки один приклад того, який довгий шлях до рівності пройшли жінки», – стверджує президент.

«Я хочу, щоб всі наші доньки і сини побачили, що це теж наша спадщина, – додає Обама. – Я хочу, щоб вони зробили Америку місцем, де кожна дитина може прожити своє життя так, як вважатиме за потрібне».

«Саме в цьому сенс фемінізму в ХХІ столітті: коли всі рівні, всі ми вільні», – вважає Обама.

Повну версію колонки Барака Обами читайте на сайті Glamour


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: