Чому я не вірю звіту спецслужб про Трампа

Маша Гессен: Аргументи, які наводяться в опублікованому звіті, дуже слабкі і не витримують критики

Маша Гессен: Аргументи, які наводяться в опублікованому звіті, дуже слабкі і не витримують критики

"Цей звіт показує, що американські спецслужби погано розбираються в російському питанні, а також не в змозі правильно проаналізувати і подати інформацію", – пише російська журналістка Маша Гессен у колонці для NY Books

"Після декількох місяців очікування, спекуляцій і викручування рук з боку політиків та журналістів американські спецслужби нарешті випустили розсекречену версію звіту щодо ролі, яку, на їхню думку, Росія зіграла в президентських виборах в США. У п'ятницю майже всі великі газети вийшли з практично однаковими заголовками, що висвітлюють надані спецслужбами дані про кампанію, яку почав Путін, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти на президентських виборах", – пише Гессен.

Вона пояснює, що у звіті зроблено три "ключових висновка". Гессен цитує:

Спецслужби поширюють помилкове переконання, що Трамп – іноземний агент, а не місцевий демагог

1. "Ми прийшли до висновку, що російський президент Володимир Путін у 2016 році наказав почати "кампанію впливу", метою якої були американські вибори президента";

2. "Кампанія Москви наслідувала російську стратегію, що поєднує таємні операції – зокрема, кіберактивність – з таємними діями російських державних служб, державних медіа, посередників і проплачених користувачів в соцмережах, так званих "тролів";

3. "Ми вважаємо, що Москва використовує уроки путінської кампанії під час американських виборів для подальших спроб поширювати свій вплив по світу, включаючи дії проти союзників США і втручання в їх вибори".

При цьому, за словами Гессен, аргументи, які наводяться в опублікованому звіті, дуже слабкі і не витримують критики, оскільки не наводиться реальних доказів того, що саме Путін висловлював підтримку Трампу.

"Звіт наводить на підтримку свого висновку про втручання Путіна у вибори на боці Трампа лише припущення, засновані на його готовності працювати зі схожими політиками з інших країн, а також неправильно інтерпретовані або перекладені публічні заяви", – підкреслює автор.

"Цілком можливо, що секретна версія звіту, що містить додаткову "допоміжну інформацію" та джерела, більш обгрунтована. Але, судячи за логікою аргументів, наведених у звіті, і основні дані (які, мабуть, збігаються з тими, що містяться в секретній версії), цієї інформації не так багато", – говорить Гессен.

Вона вважає, що з урахуванням отриманої інформації, відповідними заголовками були б "Звіт спецслужб про Росію проливає світло на нові факти" або щось подібне. Але всі великі медіа кинулися говорити про плани Путіна, навіть не взявшись вивчити наведені у звіті аргументи і докази.

Вона наводить приклади обурення великих медіа, зокрема, The New York Times, тим, що вибори були "упередженими". "Але відколи демократичний процес повинен бути неупередженим? Він повинен бути прозорим, відкритим, чесним, виборці повинні мати доступ до всіх кандидатів і навпаки, ось і все", – впевнена автор. Те, що суперечить цим стандартам, може поставити результати виборів під сумнів.

"Обрання Дональда Трампа аномальне – і через те, якою була його кампанія, і через те, яким саме чином він переміг. Його використання фейкових новин, постійна брехня, отримання обманом більшого екранного часу і агресивність, зрозуміло, суперечать нормам американської демократії. Але звіт американських спецслужб ніяк не прояснює ці аномалії. Замість цього він поширює помилкове переконання, що Трамп – іноземний агент, а не місцевий демагог, тим самим завдаючи ще більшої шкоди і так постраждалій виборчій системі", – вважає автор.

"Звіт також показує, що американські спецслужби погано розбираються в російському питанні, а також не в змозі правильно проаналізувати і подати інформацію – і це за два тижні до того, як людина без державного досвіду, зате з аккаунтом в Twitter принесе присягу", – підсумовує Гессен.

Повну версію колонки Маші Гессен читайте на сайті NY Books


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: