Чому я не буду балотуватися у президенти США

1 коментувати
Майкл Блумберг: Я занадто сильно люблю свою країну, щоб зіграти роль в обранні кандидата, який послабить нашу єдність

Майкл Блумберг: Я занадто сильно люблю свою країну, щоб зіграти роль в обранні кандидата, який послабить нашу єдність

Ми не зможемо «знову зробити Америку великою», відвернувшись від тих самих цінностей, які і перетворили США в наймогутнішу державу в світі

Оригінал тексту опублікований на Bloomberg View. Інші колонки Bloomberg View за посиланням: http://www.bloombergview.com

«Американців дратує та засмучує стагнація зростання зарплат і ослаблення впливу США за кордоном, але Вашингтон не пропонує нічого. Гірше того, нинішні кандидати в президенти шукають цапів-відбувайлів, а не розв'язання проблем, а також дають обіцянки, які не в змозі виконати», - пише американський бізнесмен і мер Нью-Йорка Майкл Блумберг у колонці для Bloomberg. За його словами, кандидати в президенти тільки підсилюють хаос, який відбувається в країні.

Він розповідає, що більшу частину американської історії і демократи, і республіканці вважали за краще вибирати кандидатів центристських поглядів, але тепер ця традиція порушена. «Екстремісти крокують вперед і, якщо ми їх не зупинимо, наші проблеми – як внутрішні, так і зовнішні – будуть тільки зростати», - попереджає Блумберг.

Партійні лоялісти в Конгресі, а не американський народ, будуть обирати наступного президента США

Автор пояснює, що поділяє занепокоєння простих американців через чвари республіканців і демократів. Він додає, що як демократи в особі президента Білла Клінтона, так і республіканці в особі Рональда Рейгана чимало зробили для країни – і обидва вони не були пуристами, застосовуючи в разі необхідності методи і аргументацію партії-опонента.

«В останні кілька місяців багато американців закликали мене взяти участь у президентських виборах як незалежний кандидат, а деякі з тих, кому не подобаються нинішні кандидати, навіть заявляли, що це мій обов'язок як патріота. Я серйозно розмірковував над цими питаннями, і тепер настав час дати відповідь згідно з вимогами до подання заявок».

Він розповідає, що завжди любив неможливі виклики, і ніщо не може бути складніше, ніж вступити в партизанську боротьбу у Вашингтоні і змусити державу працювати на благо американського народу, а не на лобістів і партійних донорів.

Проте, оцінивши все, Блумберг зрозумів, що не зможе перемогти, хоча і в змозі набрати більшість голосів у декількох штатах. Однак, цього буде недостатньо, щоб стати президентом.

Блумберг пояснює: у разі участі трьох кандидатів малоймовірно, що кожен з них отримає стійку більшість, а, значить, влада обирати президента перейде від простих американців до Конгресу, члени якого будуть голосувати за своїх однопартійців. «Партійні лоялісти в Конгресі, а не американський народ, будуть обирати наступного президента», - вважає автор.

За словами Блумберга, оскільки більшість в обох палатах належить республіканцям, є ризик, що його висунення приведе до перемоги Дональда Трампа або сенатора Теда Круза – і це ризик, на який мер Нью-Йорка йти не готовий.

«Я багато років знаю Трампа, і ми завжди спілкувалися досить дружньо. Але він веде найбільш руйнівну і повну демагогії кампанію, яку я коли-небудь бачив, використовуючи страхи своїх виборців. Авраам Лінкольн, батько Республіканської партії, звертався до кращого в нас. Трамп звертається до найниціших з наших імпульсів», - каже Блумберг.

Він додає, що погрози заборонити мусульманам в'їзд до США – атака відразу на дві головні цінності американців: релігійну толерантність і відділення церкви від держави. Інші ідеї Трампа – обіцянка депортувати мільйони мексиканців і погрози Японії та Китаю торговельною війною – не менш руйнівні. Сенаторові Крузу, на думку Блумберга, бракує театральних талантів Трампа, але його ідеї є не менш екстремістськими.

«Ми не зможемо «знову зробити Америку великою», відвернувшись від тих цінностей, які і перетворили США в наймогутнішу державу в світі, - каже Блумберг. – Я занадто сильно люблю свою країну, щоб зіграти роль в обранні кандидата, який послабить нашу єдність і зробить наше майбутнє більш похмурим. Тому я не буду балотуватися на пост президента США».

Повну версію колонки Майкла Блумберга читайте на сайті Bloomberg


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: