Чоловіча психологія: у чому різниця між сексом і коханням

Хіларі Джейкобс Хендель: Сум, тривога, самотність, гнів, страх та інші емоції можуть поєднуватися з сексуальним збудженням
twitter.com

Хіларі Джейкобс Хендель: Сум, тривога, самотність, гнів, страх та інші емоції можуть поєднуватися з сексуальним збудженням

Головними природними емоціями для чоловіків, як і раніше, залишаються сексуальне збудження та гнів

«Як психотерапевт, що спеціалізується на емоціях, і як жінка з особистою історією моногамних стосунків я дійшла висновку, що деякі чоловіки трансформують свою потребу в любові, близькості, турботі, спокої та комфорті у сексуальне бажання», – пише американський психотерапевт і публіцист Хіларі Джейкобс Хендель у колонці для PsychCentral.

Наприклад, Ділан хоче сексу, коли йому сумно, бо так він прагне відчуття комфорту, яке дарує фізична близькість, пояснює автор. Ділан, як і багато хто, хоче, щоб його обіймали, коли йому сумно. Джонатан хоче сексу, коли йому самотньо. Дати зрозуміти комусь, що він самотній і потребує компанії, з точки зору Джонатана, є проявом слабкості. Тому цілком прийнятно, вважає він, знайти партнера для сексу, задовольнивши таким чином свою потребу в близькості.

Сексуальне збудження – одна з основних емоцій. «Дослідження показують, що в усіх ключових емоцій своя «програма», що розвивається протягом тисяч років з метою виживання», – зазначає колумністка. Ця «програма» викликає певні фізичні відчуття та імпульси в людини, коли всередині спрацьовує та чи інша емоція.

Під час сексу чоловік може безсоромно приймати всілякі ласки під приводом сексуальної звитяги

Сум, тривога, самотність, гнів, страх та інші емоції можуть поєднуватись із сексуальним збудженням. Суміш ніжних емоцій із сексуальним збудженням – прекрасний метод, що його використовує мозок для задоволення основних людських потреб, нехай і свідомо завуальованим, проте культурно прийнятним чином.

«Під час блокування основних емоцій (сум, страх, гнів) або потреби в ласці (любов, спілкування, близькість) і в чоловіків, і в жінок з'являються негативні симптоми, зокрема тривога, сором і депресія, – пише психотерапевт. – Ці симптоми йдуть тільки тоді, коли ми усвідомлюємо і приймаємо свої основні емоції». Перш за все потрібно зрозуміти, що і для чоловіка, і для жінки нормально відчувати смуток, страх, любов, гнів та сексуальне бажання, а також бажання говорити про свої думки та почуттях один з одним.

Двома основними емоціями, найбільш прийнятними для чоловіків, як і раніше, залишаються сексуальне збудження та гнів. Виражати м'якші емоції (як-от страх, сум, любов, туга) досі вважається «не по-чоловічому». Не дивно, що м'які емоції, які все одно мають якимось чином вихлюпуватися, виявилися пов'язаними з сексуальністю. Насправді трансформувати потребу в комфорті та спокої в секс – це хороший компроміс. «Зрештою, під час сексу чоловік може безсоромно приймати всілякі ласки (поцілунки, обійми, погладжування тощо) під приводом дуже мужнього акту – сексуальної звитяги», – підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Хіларі Джейкобс Хендел читайте на PsychCentral

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: