Чого не розуміє Дональд Трамп

1 коментувати
Фарід Закарія: Ідея занепадницького держави – головний меседж кампанії Трампа «Зробити Америку знову великої»

Фарід Закарія: Ідея занепадницького держави – головний меседж кампанії Трампа «Зробити Америку знову великої»

Америка залишається провідною світовою силою, але своїх цілей вона досягне, лише працюючи з іншими країнами. Але це на рекламній кепці не напишеш

«Погляди Дональда на державну політику змінювалися з роками, а іноді за місяці або лічені дні. У неділю він примудрився в одному реченні висловити дві думки, що суперечать одна одній: «Я не хочу, щоб в школах була зброя, хоча, відверто кажучи, в деяких випадках вчителям не завадила б зброя в школах». Але в одному відношенні він був послідовний: «Ця країна – діра. Ми стрімко йдемо до дна». Ця ідея занепадницької держави – серце і головний меседж кампанії Трампа «Зробити Америку знову великою», - пише журналіст Фарід Закарія в колонці для Washington Post.

Жодна держава, навіть США, не може тепер диктувати свою волю іншим

Автор зазначає, що в реальності в останні роки США, навпаки, зміцнили свою позицію провідної економічної, технологічної, військової і політичної сили в світі. Америка досягла небаченого раніше та домінує практично в усіх ключових сферах – від соцмереж і мобільної телефонії до нано - і біотехнологій.

За словами Закарії, Америка «перетворилася на енергетичну супердержаву – найбільшого в світі виробника нафти і газу, при цьому продовжуючи відігравати провідну роль в революції «зелених» технологій. До того ж, США переживають демографічне зростання, на відміну від основних економічних конкурентів (Японії, Європи і навіть Китаю), у яких спостерігається певний демографічний спад».

Він цитує Джошуа Купера Рамо, автора книги «Сьоме почуття». Рамо стверджує, що в століття мереж переможець отримує все, а всі дев'ять глобальних технологічних платформ, кількість користувачів яких перевищує мільярд, є американськими. До того ж, зараз долар активніше використовується для міжнародних транзакцій, ніж двадцять років тому.

Закарія також звертає увагу на те, що основні конкуренти відстають від Сполучених Штатів і в інших ключових сферах, зокрема в економіці (можливість створювати додаткову вартість і розробляти нові продукти). Розрив у військовому і політичному плані, на його думку, ще очевидніше.

«Є чимало способів його виміряти, але давайте виберемо один: наймогутніший засіб проектування сили, авіаносці. У США їх 10. У Китаю – один, український корабель, що був вживаним, який Китаю довелося модифікувати. У сфері високотехнологічного озброєння – безпілотників і стелс-технологій, відрив Вашингтона ще більше», - пояснює Закарія.

Також він додає, що найбільш важливою є наявність у США великої кількості союзників, список яких постійно поповнюється, тоді як у Китаю є тільки один військовий союзник – Північна Корея.

«Складність сьогоднішньої міжнародної системи полягає в тому, що, незважаючи на американське домінування, інші країни також зміцнилися», - зазначає Закарія, додаючи, що сучасна реальність така, що жодна держава, навіть США, не може тепер диктувати свою волю іншим.

«Реальна ситуація така: Америка залишається провідною світовою силою, але своїх цілей вона може досягти, лише працюючи з іншими країнами і створюючи мережі співпраці. Але це на рекламній кепці не напишеш», - підсумовує Закарія.

Повну версію колонки Фаріда Закарії читайте на сайті Washington Post


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: