Чим стурбований Путін і його кремлівські друзі

Андрій Колесніков: На протязі останніх 15 років правлячі еліти Росії спочивали на лаврах
www.svoboda.org

Андрій Колесніков: На протязі останніх 15 років правлячі еліти Росії спочивали на лаврах

Хоча рівень підтримки російського президента залишається астрономічно високим, Путін виглядає вразливим

«Політична команда Кремля вірить, що їх новий соціальний контракт для російського суспільства – назвемо його «Крим і патріотизм в обмін на свободу» - діє. Вони вважають, що цей контракт протримається до кінця президентського терміну Володимира Путіна, тобто до 2018 року», - пишуть керівник програми «Російська внутрішня політика і політичні інститути» Московського Центру Карнегі Андрій Колесніков і віце-президент з досліджень Фонду Карнегі Ендрю Вайс у спільній колонці для Reuters.

«Але чому ж у такому випадку Путін і владна еліта Росії виглядають настільки стривоженими і незахищеними», - запитують аналітики. Очевидно, вони розуміють, що потрапили у візуальну пастку. Завдяки високим цінам на нафту, стійкому економічному зростанню і досить поступливій для маніпулювання внутрішньополітичній системі протягом останніх 15 років керівні еліти Росії спочивали на лаврах.

Спершу російські еліти вітали агресію Москви проти України, продовжують автори, проте вони знають, що війна обходиться Росії дорого і будь-які варіанти розв'язання цієї кризи будуть неприємні, як для Путіна, так і для його військового кабінету.

Приєднання нових територій в Арктиці буде лише блідою імітацією недавнього тріумфу в Криму

Тому, коли справа доходить до стратегічного мислення, російська еліта перебуває в непевності, підкреслюють колумністи. Якою буде платформа для переобрання Путіна в 2018 році? Чи прикрасить він себе у патріотичними кольорами, ксенофобією Російської православної церкви і міфологією епохи Сталіна? Це може не спрацювати.

Приєднання нових територій в Арктиці, що Кремль, мабуть, сподівається зробити зі своїм недавнім позовом в Організацію Об'єднаних Націй, буде лише блідою імітацією недавнього тріумфу в Криму.

Які ще є варіанти? Економічний стрибок здається малоймовірним в умовах низьких цін на сировинні товари і енергетику, відсутність нових джерел зростання чи відновлення зовнішніх факторів, з яких отримував вигоду російський середній клас протягом більшої частини правління Путіна. Рівень інвестування знизився, і це перша пострадянська криза в Росії, коли споживання скорочується ще швидше, ніж інвестиції.

Хоча рівень підтримки російського президента, згідно з даними соцопитувань, залишається астрономічно високим, зазначають автори, Путін виглядає більш вразливим. Західні санкції і закінчення його мінливого роману з Заходом призвели Путіна до міжнародної ізоляції.

Успішна кампанія Кремля щодо створення обложеної фортеці, зрештою, ув'язнила її головного архітектора.

Переклад НВ

Повну версію колонки Андрія Колеснікова і Ендрю Вайса читайте на Reuters


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: