Чим нам загрожує угода між Трампом та Путіним

Тарас Стецьків: Все це може відбутися, якщо всі в Україні мовчатимуть. Проте всі не мовчатимуть

Тарас Стецьків: Все це може відбутися, якщо всі в Україні мовчатимуть. Проте всі не мовчатимуть

«Найгіршим наслідком для світу стане руйнація залишків системи безпеки на європейському і всьому євразійському просторі», - пише політик, колишній депутат Тарас Стецьків у колонці для Zbruc.eu

Головна небезпека для України від ймовірної "великої угоди" між Трампом та Путіним (можливо за участі ЄС) — змусити нас виконати так звані Мінські угоди на російських умовах. Тобто, Україна повинна виконати їх політичну частину без виконання Росією безпекових пунктів.

Нагадаю: це амністія бойовикам, вибори на окупованій частині Донбасу, особливий статус Донбасу і його закріплення в Конституції України за погодженням з так званими ЛНР, ДНР.

Українці можуть відіграти ключову роль у тому, щоб авантюрні сценарії поділів світу не втілилися у життя

На таких умовах окупований Донбас Росія повертає Україні, а президент Порошенко дістає змогу заявити, що він відновив територіальну цілісність України. В додаток нам дають ще кількасот мільйонів доларів на відновлення зруйнованих територій.

Крим залишається за дужками процесу, тобто в складі Росії.

Якщо діюча Верховна Рада України відмовляється ухвалити необхідні рішення, президенту запропонують розпустити її і провести дострокові вибори.

(…) Проте головний приз призначається для президента України. Порошенку обіцяють підтримку на другий термін. Для цього у спаринг йому виводять (голосами "повернутого Донбасу") проросійського кандидата. Прізвище кандидата не має значення, його підшукають. В "запеклій" боротьбі за рахунок мобілізації українського електорату перемагає чинний президент. Ну, а якщо не переможе, учасники "великої угоди" висловлять жаль і занепокоєння.

Якщо український правлячий клас, в першу чергу президент, погоджується на подібні умови — це означатиме повернення України повністю у сферу геополітичного впливу Росії, її федералізацію і фрагментацію. Це знищить здобутки обох Майданів і поховає європейський вибір українців. Це перетворить України в протекторат Кремля, а її президента — в маріонеткову фігуру генерал губернатора.

Все це може відбутися, якщо всі в Україні мовчатимуть. Проте всі не мовчатимуть.

Президент України також може не погодитися на цей сценарій. Тоді Україну чекають важкі часи і, можливо, суверенний дефолт. Але за рахунок внутрішньої консолідації влади та суспільства, зростання взаємної довіри країна має всі шанси вистояти.

У разі ж згоди української правлячої верхівки на сценарій національної капітуляції в Україні з високою ймовірністю виникне гострий і, очевидно, збройний громадянський конфлікт, від якого постраждає сама Україна, Європа, а можливо, і цілий світ.

В такій ситуації для України можливі дві розв'язки.

У випадку консолідації патріотичних сил в Україні та їх перемоги всупереч "великій угоді" силове усунення gрезидента стане неминучим, як і військово-революційний варіант зміни еліт. Тоді українці, що втретє переможуть за останнє чверть століття, зможуть остаточно утвердити нові цінності і правила не тільки в себе, але і у Європі та у цілому світі. Але у випадку поразки так само неминучими стають розкол і розпад української держави на окремі, більш чи менш життєздатні частини.

Це потягне за собою непрогнозовані наслідки для Європи і створить такі проблеми, у порівнянні з якими сирійська криза буде здаватися підлітковими іграми.

Найгіршим наслідком для світу стане руйнація залишків системи безпеки на європейському і всьому євразійському просторі. Будуть запущені аналогічні руйнівні процеси в інших куточках світу. Багато хто захоче скористатися зручним моментом і щось прихопити у сусіда. Світ може постати перед примарою глобального конфлікту. І це буде ціна, яку заплатять світові лідери, які пішли на подібного роду авантюрні "великі угоди".

(…) Мені не відомо, як думають і як чинять лідери провідних країн світу у найближчі роки. Але я точно знаю, що українці можуть відіграти ключову і вирішальну роль у тому, щоб авантюрні сценарії поділів світу не втілилися у життя.

Повну версію колонки Тараса Стецьківа читайте на сайті Zbruc.eu


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: