Чи залежить ваша самооцінка від "лайків" у Facebook

Аманда Макміллан: У людей з високим рівнем цілеспрямованості самооцінка від кількості «лайків» не змінювалася
Фото: xovain.com

Аманда Макміллан: У людей з високим рівнем цілеспрямованості самооцінка від кількості «лайків» не змінювалася

«Чи відчуваєте ви збудження, коли ваші фото або статус у Facebook отримують новий «лайк», або засмучуєтеся, якщо пост ігнорують? Відповідь на це запитання може пояснити, яка ви людина», – пише американський блогер Аманда Макміллан у колонці для The Health

Згідно з дослідженням Корнелльського університету, цілеспрямовані люди менш схильні піддаватися впливу «лайків» у соціальних мережах, ніж нецілеспрямовані, продовжує автор.

«Звичайно, цілеспрямовані люди теж помічають позитивну реакцію на свої пости, однак для них це не є головною запорукою гарної самооцінки», – говорить співавтор дослідження, доцент Корнелльського університету Ентоні Браун.

У ході дослідження вчені запитали у 250 активних користувачів Facebook з різних куточків Сполучених Штатів, скільки «лайків» зазвичай отримують їхні фото в соцмережі. Люди, у яких було більше «лайків», частіше мали більш високу самооцінку – але тільки серед менш цілеспрямованих учасників опитування (рівень цілеспрямованості визначався за допомогою шести запитань за оцінкою життєвих досягнень). У людей із більш високим рівнем цілеспрямованості самооцінка від кількості «лайків» не змінювалася.

Цілеспрямовані люди, продовжує автор, здатні проектувати своє майбутнє і діють таким чином, щоб досягти довгострокових цілей. Отже, вони менше схильні до почуттів або залежності від негайного схвалення. Результати цього дослідження показують, наскільки важлива наявність життєвих цілей для психологічного здоров'я людини. Отримувати компліменти (онлайн або ще десь) приємно, але це не повинно бути головним джерелом гордості за себе, підкреслює колумністка.

Отримувати компліменти приємно, але це не повинно стати головним джерелом гордості за себе

В іншому випадку ви будете засмучуватися щоразу, коли ваш пост набере лише кілька «лайків». Ваша самооцінка залежить від того, що думають і говорять інші люди. Значно розумніше мати джерело впевненості в довгострокових аспектах самооцінки.

Попередні дослідження вивчали роль цілеспрямованості для здоров'я і самооцінки, однак більшість із них концентрувалися на ролі цілеспрямованості як буфера від негативних і стресових подій. Деякі дослідження припускають, що цілеспрямованість може захистити від серцево-судинних захворювань і недоумства, а також сприяє більш тривалому життю.

Але це дослідження вперше показало, що цілеспрямованість може притупляти емоційний вплив позитивних подій. І це дуже важлива тема для дискусії, оскільки в довгостроковій перспективі збереження витримки – як у хороших ситуаціях, так і в поганих – може бути набагато більш важливим фактором для здоров'я і благополуччя.

Переклад НВ

Повну версію колонки Аманди Макміллан читайте на The Health

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: