Чи дійсно соціальні мережі гублять дітей

Сридхар Потаразу: Діти ростуть в світі, в якому чекають миттєвого відгуку, задоволення і повідомлення

Сридхар Потаразу: Діти ростуть в світі, в якому чекають миттєвого відгуку, задоволення і повідомлення

Facebook, Twitter, Snapchat та Instagram – всі вони класні, поки ситуація не виходить з-під контролю

«Ви знаєте, де зараз знаходяться ваші діти? Ще 10 років тому відповідь «так, вони вдома» дуже потішила б вас. Батьки відчувають себе комфортно, коли знають, що їхні діти в безпеці», - пише офтальмолог і підприємець Срідхар Потаразу у своїй колонці для CNN.

Однак це не відповідає дійсності. Сьогодні у дітей є смартфони і планшети, завдяки яким вони можуть зависати в темних провулках, навіть не виходячи з дому, продовжує автор. Нещодавнє дослідження американського аналітичного центру Pew Research Center показало, що 92% підлітків щодня бувають онлайн, і ще 24% відповіли, що вони знаходяться онлайн «постійно».

«Якщо ви думаєте, що вони сидять у Facebook, і ви можете простежити за їхньою активністю, то подумайте ще раз», - зазначає колумніст. Згідно з опитуванням серед американських підлітків, тільки 15% дітей назвали Facebook своєї улюбленою мережею, 33% вибрали Instagram, 20% віддали перевагу Twitter та ще 19 – Snapchat, додатку, який дозволяє публікувати фото включно з власними світлинами в оголеному вигляді, що зникають одразу після перегляду.

13-річні підлітки перевіряють стрічку новин в соціальних медіа близько сотні разів на день

Поява соціальних технологій може нести певну відповідальність за тривоги і депресії, які спостерігаються серед молоді. Facebook, Twitter, Snapchat та Instagram – всі вони класні, поки ситуація не виходить з-під контролю.

У ході соціологічного дослідження 2014 National College Health Assessment, в рамках якого було опитано 80 тис. студентів американських коледжів, 54% респондентів повідомили, що протягом останніх 12 місяців вони відчували пригнічуюче почуття занепокоєння, а 32,6% сказали, що «почували себе настільки пригніченими, що важко було працювати». Дослідження показує, що 6,4% студентів «навмисно завдавали собі різного роду каліцтва – порізи, опіки, удари тощо», 8,1% всерйоз замислювалися про суїцид і ще 1,3% - учиняли відповідні спроби.

«Це жахлива статистика, але нам нема кого звинувачувати, окрім самих себе», - пише Потаразу.

Спільно з експертами в галузі розвитку дитини агентство CNN вивчало звички в соціальних медіа понад 200 восьмикласників. Згідно з цим дослідженням, деякі 13-річні підлітки перевіряють стрічку новин своїх акаунтів у соціальних медіа близько сотні разів на день.

Сьогодні діти ростуть у світі, в якому чекають негайного відгуку, задоволення і повідомлення. У мозку немає часу на розвиток; вони повинні адаптуватися до змін в одну мить, що породжує тривогу. Труднощі дорослішання ще ніколи не були настільки публічними.

Соціальні технології надають платформу, де можна вести розпусний спосіб життя. Уявіть собі стрес останніх класів середньої школи – конкуренція за популярність, тиск, пов'язаний з бажанням вписатися в суспільство, оцінний характер соціальної діяльності – і все це у прискорених темпах.

«Ми намагаємося захистити наших дітей, щоб вони не блукали самі в пітьмі, але з'ясовується, що саме цим вони і займаються, тільки онлайн», - підсумовує автор.

Переклад НВ

Повну версію колонки Срідхара Потаразу читайте на CNN

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: