Час завдати Путіну удар у відповідь

2 коментувати
Час завдати Путіну удар у відповідь
Якщо ФБР доведе, що за атаками на сервери Національного демократичного комітету стоїть Росія, часу втрачати не можна. Потрібно вводити санкції

«Як і мільйони інших американців, я глибоко стурбована тим, що, за даними ФБР, росіяни використовували кіберінструменти, щоб зламати сервери Національного комітету Демократичної партії і продовжують використовувати їх, щоб атакувати інші організації і приватних осіб», - пише журналістка Ліз Віль в колонці для Foxnews.

Думати, що беззубий міжнародний трибунал закличе хакерів до порядку, наївно

Вона зазначає, що довгострокова мета Володимира Путіна – дестабілізація американської демократичної системи, а короткострокова – завдання шкоди Гілларі Клінтон і забезпечення обрання Дональда Трампа.

«Страхаюча дружелюбність Трампа по відношенню до Путіна цю мою переконаність тільки підкріплює», - каже автор.

«Найгірший сценарій – Росія зламує електронні машини для голосування і маніпулює результатами виборів. На даний момент ця тривога не здається надуманою», - додає вона.

За словами Віль, спроби однієї країни вплинути на результат виборів в іншій - не нова практика. Втручання ЦРУ в Південній Америці, Центральній Америці та країнах Східного блоку під час Холодної війни – очевидний приклад. Але кіберінструменти вивели цю практику на абсолютно новий рівень.

«Потрібно діяти - і якомога швидше. ФБР подвоює зусилля по збору доказів, які дозволять Мін'юсту засудити хакерів. Але побудувати справу буде непросто, тому що більша частина доказів буде потрапляти під гриф секретності », - нагадує журналістка.

Серед альтернативних варіантів, які вона пропонує - міжнародні суди, але Віль тут же зазначає, що кіберзлочинці найчастіше ігнорують будь-які їхні рішення і загрози.

«Потрібно діяти – і якомога швидше. ФБР подвоює зусилля зі збору доказів, які дозволять Мін'юсту засудити хакерів. Але побудувати справу буде непросто, тому що більша частина доказів буде потрапляти під гриф секретності», - нагадує журналістка.

Серед альтернативних варіантів, які вона пропонує - міжнародні суди, але Віль тут же зазначає, що кіберзлочинці найчастіше ігнорують будь-які їхні рішення і загрози.

«Думати, що беззубий міжнародний трибунал закличе хакерів до порядку, наївно», - стверджує журналістка, додаючи, що Путін і зовсім не визнає їх авторитету. Зрештою, минулого року він підписав закон, що дозволяє Конституційному суду Росії вирішувати, чи визнавати країні рішення міжнародних судів з прав людини.

Але вона нагадує, що в квітні 2015 адміністрація Обами видала виконавчий указ про блокування власності осіб, задіяних в зловмисній кібердіяльності. Цей закон дозволить протистояти атакам на національну безпеку Америки і її основні партії.

«У найближчі роки Путін і його люди почнуть здійснювати ще більше кіберзлочинів, і вони продовжать ігнорувати міжнародні суди. Якщо ФБР доведе, що за атаками стоїть Росія, часу втрачати не можна. Час вводити санкції», - робить висновок автор.

Повну версію колонки Ліз Віль читайте на сайті Foxnews


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: