Божа раса. Про реакцію росіян на кризу мігрантів у Європі

Віталій Портников: Сучасна Росія - держава з менталітетом і страхами переляканого підлітка-здоровила
vikna.if.ua

Віталій Портников: Сучасна Росія - держава з менталітетом і страхами переляканого підлітка-здоровила

Російська людина з такою огидою відвертається від чорношкірих і мусульман в Європі, ніби вона не переможець Гітлера, а власне Гітлер і є

«Те, як по-різному реагують у Європі та в Росії на кризу з мігрантами, змушує замислитися про справжнісінький цивілізаційний розлом, який тільки посилюється з роками», – пише український журналіст Віталій Портніков у колонці для Грани.ру.

Здавалося б, нажаханими мають бути європейці, на яких звалилося таке серйозне випробування, але в Європі і політики, і медіа, і пересічні громадяни насамперед зосереджені на тому, як вирішити проблему та допомогти знедоленим.

Стогонів із приводу жахливих мусульман, негігієнічних мігрантів, загибелі Європи ви не почуєте, каже автор. А якщо і почуєте, то в підозрілій близькості до російських кордонів – там, де нещодавно був або Радянський Союз, або Варшавський договір.

У Росії інші емоції, продовжує колумніст. Хтось вважає, що от тепер клятій розгодованій Європі гаплик, біженці її з'їдять і не вдавляться. Хтось засмучений тим, що не буде більше комфортної «старенької»: ні тобі до музеїв сходити, ні на пляжі, ні в Мілані по бутіках не пройтися – всюди будуть «вони».

Росія тому і Росія, що не змогла зробити правильних висновків із воєн і революцій

Бідні дурні європейці! Нічого вони не розуміють. От ужо ми їм пояснимо!

«Не пояснюйте, не треба», – пише Портніков. Європа тому і Європа, що змогла через війни та революції прийти до поваги до людської особистості - і щоразу, коли особистість стикається з державою і законом, намагається зрозуміти, як допомогти людині, а не державі.

От тому в європейських країнах так комфортно і, головне, не соромно жити. Росія ж тому і Росія, що не змогла зробити правильних висновків із воєн і революцій - та й і застигла в скалозубівсько-фамусовському уявленні про світ, яке в Європі вважалося анахронічним навіть за часів Грибоєдова.

Російській людині, що гидливо відвертається від чорношкірих і мусульман у Європі, яку він чомусь хоче бачити білою арійською – ніби вона, російська людина, не переможець Гітлера, а сам Гітлер - невтямки, що справжня Європа ніколи «білою» не була, пише автор.

Сучасна Росія – держава з менталітетом і страхами переляканого підлітка-здоровила, вважає Портніков. Інакше її жителям спало на думку, що серед мігрантів, які сьогодні намагаються знайти своє місце в Європі, можуть бути батько великого вченого, який здійснить переворот у фізиці, мати геніального піаніста або знаменитого кінорежисера.

«Або ви і справді думаєте, що генії народжуються тільки в російських сім'ях?» – запитує колумніст.

Повну версію колонки Віталія Портнікова читайте на Грани.ру


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: