Бій з тінню. Росія проти НАТО

Ендрю Михта: Нова російська Стратегія національної безпеки визначає НАТО як загрозу
wiadomosci.onet.pl

Ендрю Михта: Нова російська Стратегія національної безпеки визначає НАТО як загрозу

«Путін входить в 2016 рік з новою забурною Стратегією національної безпеки», - пише професор Військово-морського коледжу США та науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ендрю Михта у колонці для Тһе Амегісап Interest

Підписана в останній день 2015 року Стратегія стала жахливим свідченням того, що відносини Росії із Заходом стали ще більш хиткими, вважає автор.

Так, нова Стратегія звинувачує США і їх союзників по НАТО в прагненні «зберегти своє домінування в світових справах» та реалізації політики стримування Росії, яка «передбачає надання на неї політичного, економічного, військового та інформаційного тиску» (ст. 12). Стратегія називає загрозою нарощування «силового потенціалу» з боку Північноатлантичного альянсу і наділення його «глобальними функціями, реалізованими з порушенням норм міжнародного права», а також активізацію військової діяльності країн блоку», продовжує колумніст.

У Стратегії міститься попередження щодо «подальшої експансії альянсу» (традиційний термін, використовуваний Москвою для розширення НАТО) і наближення «його військової інфраструктури до російських кордонів», що створює «загрозу національній безпеці» Росії (ст. 15).

Відносини Росії із Заходом стали ще більш хиткими

Крім того, в документі стверджується, що євроатлантична «регіональна система», побудована на основі НАТО і Європейського Союзу, показала свою неспроможність (ст. 16), цитує Михта. Захід звинувачується в активній протидії «інтеграційним процесам та створенню вогнищ напруженості» в Євразії, включно з конфліктом в Україні, провина за який тут перекладена на Захід (ст. 17).

Стратегія вважає «неприйнятним» те, що вона називає «зусиллями по нарощуванню військової активності альянсу та наближенню його військової інфраструктури до російських кордонів» - завуальоване посилання на перестрахувальні заходи щодо зміцнення північно-східного флангу НАТО, які вживаються після саміту Альянсу в Уельсі. Колумніст також підкреслює, що Стратегія також вважає неприйнятними будь-які спроби «створення системи протиракетної оборони» і наділення блоку «глобальними функціями» (ст. 106).

Цей документ значною мірою зміцнює військову доктрину Росії 2014 року і являє собою подальшу еволюцію погляду РФ на власну національну безпеку на тлі війни в Україні і тривалу кризу на Близькому Сході. Він також допомагає зрозуміти, як Путін бачить місце Росії в світі. Очевидно, що документ є однозначним виразом рішучості РФ поставити себе на противагу Заходу. Він явно визначає США і НАТО як загрозу безпеці Росії, використовуючи звороти, що нагадують про минулу епоху, зазначає автор. Тим не менш, це не просто ностальгія за епохою імперської величі – нова стратегія Путіна призначена для двох конкретних аудиторій: російської публіки і європейців, які починають сумніватися в ідеї ЄС.

З огляду на триваючу військову модернізацію Росії, анексію Криму, війну в Україні і військові дії в Сирії, НАТО варто сприймати серйозно те, як Путін бачить цей світ, нехай навіть це схоже на бій з тінню.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ендрю Михти читайте на Тһе Амегісап Interest

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: