6 найкращих новин 2015 року

0 коментувати
Білл Гейтс: Досвід Нігерії показує, що розумні стратегії працюють навіть в найскладніших умовах

Білл Гейтс: Досвід Нігерії показує, що розумні стратегії працюють навіть в найскладніших умовах

Засновник компанії Microsoft на своєму сайті перерахував події, які він вважає найбільш значущими за цей рік

1. В Африці за рік не було жодного випадку поліомеліту

«24 липня Нігерія відзначила рік без жодного випадку поліомеліту, хвороби, яка може зробити людину інвалідом і навіть призвести до смерті. Це остання країна в Африці, в якій ще мала місце передача дикого поліомеліту, - розповідає Гейтс. – Це подія знаменує велику перемогу, на яку деякі експерти навіть не сподівалися».

Він розповідає, що потрібно нанести на карту кожне поселення на півночі країни, порахувати всіх дітей в кожному будинку, кілька разів на рік доставляти їм вакцину, працювати з місцевими лідерами, працювати на територіях, контрольованих екстремістами.

Більше 2 млрд людей у світі не мають доступу до фінансових послуг

«Досвід Нігерії показує, що розумні стратегії працюють навіть в найбільш непростих умовах», - зазначає автор.

2. Ніл Тайсон блискуче виступив на захист науки

«У квітні астрофізик Ніл Тайсон отримав найпрестижнішу нагороду Національної академії наук. Я включив його в цей список не тільки через цю нагороду, але й через промову, яку він виголосив на врученні», - говорить Гейтс.

За його словами, всього в 272 словах доктор Тайсон говорить про важливість науки в прийнятті політичних рішень, і ця промова гідна того, щоб увійти в підручники.

3. Інноватори у сфері охорони здоров'я отримали Нобелівську премію

«5 жовтня мене розбудили чудові новини: у цьому році Нобелівську премію з фізіології і медицини присудили трьом дослідникам, які розробили життєво важливі інструменти для боротьби з хворобами малозабезпечених. Американець Вільям Кемпбелл та японець Сатоші Омура були нагороджені за роботу над ліками Івермектин, які боряться з низкою хвороб, викликаних паразитами, зокрема, з річковою сліпотою та філяріозом. Китайська дослідниця Ту Юю отримала премію за відкриття нових методів лікування малярії за допомогою ліків Артемізин. Її робота допоможе рятувати більше 100 000 життів кожен рік», - пояснює Гейтс.

4. Підготовка до тесту SAT стала безкоштовною для всіх

За словами Гейтса, тепер діти, які не можуть дозволити собі дорогих репетиторів, отримають доступ до величезної бази даних та відеоуроків. Тест SAT – стандартизований текст для вступу у коледж у США.

5. Мобільний банкінг перевищує всі наші очікування

«Я і моя дружина Мелінда віримо, що мобільний банкінг – один з найкращих інструментів, які можуть допомогти людям вибратися з бідності. Більше 2 млрд людей не мають доступу до фінансових послуг, а тому не можуть позичати, інвестувати і так далі, - відзначає Гейтс. – Але за допомогою мобільного банкінгу ця ситуація стрімко змінюється».

6. Американці знищили вірус Рубелла

Вірус, що викликає краснуху, знищений. США – перший регіон світу, який звільнений від вірусу завдяки 15-річним зусиллям по вакцинації чоловіків, жінок та дітей.

Повну версію колонки Білла Гейтса читайте на сайті


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: