$45 млрд Facebook. Цукерберг переклав гроші з однієї кишені в іншу

Джессі Айзингер: Я не настільки натхненний перспективою вітати нових повелителів з Кремнієвої долини
newamerica.org

Джессі Айзингер: Я не настільки натхненний перспективою вітати нових повелителів з Кремнієвої долини

Насправді пан Цукерберг створив інвестиційну компанію

«Марк Цукерберг не пожертвував $45 млрд на благодійність. Можливо, ви чули подібне, але це не так», - пише старший репортер видання ProPublica Джессі Айзингер у колонці для The New York Times.

Насправді пан Цукерберг створив інвестиційну компанію. «Вибачте, що цей заголовок трохи менш сексуальний», - зазначає автор.

Цукерберг - засновник Facebook і наймолодший мільярдер. Оголошуючи про народження своєї дочки, він і його дружина Прісцилла Чан заявили, що жертвують на благодійність 99% їх статку, більша частина якого пов'язана з акціями Facebook, компанії, яка оцінюється сьогодні в $45 млрд.

Однак пан Цукерберг і місіс Чан не створили благодійний безприбутковий фонд. Замість цього Цукерберг створив товариство з обмеженою відповідальністю, яка вже приносить йому колосальні плоди як вдалий піар-хід. По суті, пана Цукерберга звеличують за те, що він переклав гроші з однієї кишені в іншу.

Ми перетворюємося на суспільство олігархів

Колумніст підкреслює, що ТОВ може інвестувати в комерційні компанії (можливо, це ТОВ буде характеризуватися як соціально відповідальна компанія, однак багато компаній стверджують, що вони соціально відповідальні). ТОВ може робити політичні пожертви, може лобіювати зміни до законодавства. І в цьому вся Америка. «Але з точки зору суспільства подібні дії ми не називаємо «благодійною діяльністю»», - підкреслює Айзінгер.

Більше того, благодійний фонд підпорядковується правилам і державному нагляду. Кожен рік він повинен розподіляти певний відсоток своїх активів. Тим часом, нове ТОВ Цукерберга не є об'єктом цих правил, та до нього не висуваються відповідні вимоги щодо прозорості діяльності.

Такі великі пожертви, як робить Цукерберг, лише підтверджують той факт, що гроші повинні працювати на суспільство. Вони є мовчазним підтвердженням того, що ніхто не може витратити $45 млрд на себе або свою сім'ю. Більш того, з фундаментальної точки зору ці гроші не «його». Суспільство не може покладатися на благодіяння і просвітництво супербагатих людей.

«Ми повинні узяти з усіх потроху – свого роду, податок на багатство, - підсумовує автор. - Справа в тому, що ми перетворюємося на суспільство олігархів. І я не настільки натхненний перспективою вітати нових повелителів з Кремнієвої долини, як деякі».

Переклад НВ

Повну версію колонки Джессі Айзінгера читайте на The New York Times

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: