2030: світ без грошей, майна і приватного життя

11 коментувати
2030: світ без грошей, майна і приватного життя
«Ласкаво просимо в 2030 рік. Ласкаво просимо до мого міста – точніше, до нашого міста, де ні у мене, ні у вас немає ніякого майна, немає власного будинку, а також техніки та одягу», – датський депутат Іда Аукен в колонці для Weforum розповідає, яким буде майбутнє

«Вам це може здатися дивним, але для жителів нашого міста це в порядку речей, – продовжує Аукен. – Все, що ви вважали товарами, перетворилося на послуги. У нас є доступ до транспорту, до житла і до всього, чого ми потребуємо. Поступово всі ці речі стали безкоштовними, тож сенс володіння ними згодом випарувався».

Автор розповідає, що спочатку безкоштовним став зв'язок. Потім – чиста енергія, а слідом за нею – транспорт. Завдяки цьому люди почали відмовлятися від володіння автомобілями; зникли затори, зменшилося забруднення повітря.

Спочатку безкоштовним став зв'язок. Потім – чиста енергія, а слідом за нею –транспорт

«Ми не платимо за житло, тому що інші люди використовують наш простір, коли ми його не потребуємо. Коли я їду, мою вітальню використовують для бізнес-зустрічей», – зазначає вона.

Аукен також додає, що зникла й необхідність у володінні технікою для кухні: якщо вам потрібно щось приготувати, ви просто берете потрібне пристосування в оренду. Це також призвело до того, що усі товари стали виготовляти з розрахунку на довгий термін експлуатації, і майже всі їх складові підлягають вторинній переробці.

Повітря і вода стали набагато чистіші, а міста – зеленіші.

«Шопінг? Я ледь пам'ятаю, що це таке. Для більшості з нас шопінг перетворився на вибір товарів для використання. Іноді це весело, а іноді ви просто віддаєте перевагу автоматизації процесу. Спеціальний алгоритм вже знає ваш смак краще за вас самих», – каже автор.

Вона розповідає, що велика частина роботи перейшла до роботів і штучного інтелекту, а тому люди позбулися поспіху, і витрачають велику частину часу на творчість і саморозвиток.

«На якийсь час все перетворилося на розвагу – люди просто не знали, чим би ще зайнятися», – зазначає Аукен.

Але при всьому цьому є й ті, хто живе за межами міста. Ті, кому не сподобалося повне підпорядкування технологіям, кого не влаштовувала політична система. За словами автора, вони живуть зовсім іншим життям: частина організували невеликі громади, що існують на самозабезпеченні, інші зайняли покинуті будинки за межами міста.

«Іноді дратує той факт, що у мене немає ніякого права на приватність. Я реєструюся всюди, куди йду. Я знаю, що все, що я роблю, думаю і про що мрію, записується. Хочеться сподіватися, що це не буде використано проти мене», – ділиться своїми побоюваннями вона.

«В цілому ж це непогане життя. Набагато краще, ніж шлях, яким ми йшли раніше: хвороби, зміна клімату, криза біженців, забруднення, безробіття. Ми втратили дуже багато людей, перш ніж зрозуміли, що все може бути інакше», – робить висновок автор.

Повну версію колонки Іди Аукен читайте на сайті Weforum


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: