11 стереотипів, які знищують будь-які відносини

Дарсі Стерлінг: Немає нічого менш привабливого, ніж ревнивий партнер
Фото: cupidspulse.com

Дарсі Стерлінг: Немає нічого менш привабливого, ніж ревнивий партнер

Наприклад: хороші відносини не вимагають роботи над ними. Насправді ж, хороші відносини – це найскладніша робота, яку тільки можна уявити

«Ми черпаємо інформацію про стосунки з преси (з їх історіями про принца на білому коні), від батьків (які, найімовірніше, вже розлучені) і людей, що виставляють свої стосунки напоказ (фото з відпустки в Facebook тощо)», – пише доктор Дарсі Стерлінг у колонці для The Huffington Post.

Це далеко не науковий спосіб отримання знань, однак він формує у нас цілу систему переконань про те, якими мають бути відносини і чого нам очікувати від своїх партнерів, продовжує автор.

Далі Стерлінг перераховує 11 поширених стереотипів, які, в кращому випадку, налаштують вас на розчарування, в гіршому – знищать відносини.

1. Хороші відносини не вимагають роботи над ними. Насправді ж, хороші відносини – це найскладніша робота, яку тільки можна уявити. Переважно тому, що вони вимагають зусиль над собою.

У будь-якої здорової пари є розбіжності

2. Сварки – ознака поганих відносин. Сварки – ознака нормальних відносин, в яких жоден з партнерів не має добре розвинених навичок розв'язання конфліктів. У будь-якої здорової пари є розбіжності. Завдання лише в тому, щоб висловлювати і вирішувати розбіжності, зміцнюючи тим самим взаєморозуміння в парі.

3. Ревнощі – ознака кохання. Немає нічого менш привабливого, ніж ревнивий партнер, і нічого більш сексуального – аніж впевнений у собі партнер. Ревнощі – це ознака невпевненості, яка ніяк не пов'язана з проявом кохання. Ревнива людина ревнувала попередніх партнерів, і ревнуватиме майбутніх. І ще одне: жодних раціональних способів заручитися довірою ревнивця не існує.

4. «Неможливо мати все відразу». Це мантра тих, хто вважає, що ви повинні задовольнятися меншим, хоча заслуговуєте більшого. «Мене часом звинувачують у надмірному оптимізмі, але я вірю, що ви можете мати все, чого хочете», – підкреслює автор. Відмовлятися від чогось, що є частиною вашої особистості, лише для того, щоб зберегти стосунки – це занадто велика ціна, вважає колумністка.

5. «Відносини зміцняться після того, як ви одружитеся, заведете дитину тощо». Люди не змінюються на краще після якихось перехідних періодів або стресів. Вони регресують. Ба більше, дослідження показують, що щастя в парі зменшується з кожною новою дитиною. Це не означає, що ви не станете ближчими після якихось життєвих подій. Просто пам'ятайте, що потрібно зрозуміти, чи готові ви жити з цією людиною до того, як одружитеся або заведете дітей.

6. Якщо ваш партнер кохає вас, він зміниться заради вас. Нерозумно. Дуже нерозумно. Це приблизно те ж саме, що сказати, що ви змінитеся заради партнера, якщо його кохаєте. Не змінитеся. Тож не чекайте цього від інших.

7. Якщо ви по-справжньому закохані, пристрасть ніколи не проходить. Пристрасть – вельми складне явище, яке навіть приблизно не корелюється з вашою прихильністю до партнера. Пристрасть може зменшуватися під час стресу, втоми, перенапруження. Тож не будуйте прогнози щодо своїх відносин, базуючись на пристрасті, яку відчуваєте.

8. Коли ви разом з правильною людиною, він або вона знає, що ви відчуваєте і чого потребуєте. Тільки в кіно. В житті вам доведеться спілкуватися зі своїм партнером, тому що люди ще не навчилися читати думки інших.

9. «Це судилося/значить, не судилося». Немає такої речі, як рок. Щасливі стосунки – пряме відображення кількості праці, яку обидва партнери в них вкладають.

10. Бути закоханим означає бути щасливим – постійно. «Я не почуваюся щасливою постійно. І моя дружина Стеф не почувається. Я закохана у неї з того самого моменту, як ми почали зустрічатися (понад десять років тому), але іноді вона мене жахливо дратує. Іноді мені хочеться побути на самоті, - розповідає автор. - Іноді вона зачіпає мої почуття. Це все нормальна частина життя. Для мене щастя полягає в тому, що я можу сказати їй, що засмучена або хочу побути самітно. Ба більше, ці негативні моменти – лише малий відсоток від усього часу, який ми проводимо разом».

11. Ми маємо бути в змозі самі налагодити свої стосунки. Це найогидніший міф з усіх. Він провокує засудження і сором. Коли у мене болить зуб, я не хапаюся за електродриль, щоб «налагодити все самотужки» (а дриль у мене є, навіть декілька), зазначає колумністка. «Я не фарбую волосся самостійно. Я делегую завдання людям, які спеціалізуються на розв'язання проблем, з якими я зіткнулася», - додає вона. Але коли справа доходить до відносин, існує стереотип, що якраз із ними люди мають впоратися самостійно. Хотіли б ви «самостійно розв'язувати свої проблеми», якби йшлося про аудиторську перевірку? Ось і я думаю, що ні.

Переклад НВ

Повну версію колонки Дарсі Стерлінг читайте на The Huffington Post


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: