10 правил успіху

2 коментувати
Ксенія Собчак: Успіх можливий тільки в тому випадку, коли ваша пристрасть захоплює вас повністю

Ксенія Собчак: Успіх можливий тільки в тому випадку, коли ваша пристрасть захоплює вас повністю

Журнал Рsychologies публікує 10 правил російської телеведучої Ксенії Собчак, як досягти своєї мети

1. Не думайте про результат

Успіх вимірюється тим, наскільки ти зумів зрозуміти, що насправді тобі цікаво, у чому твоя пристрасть і як ти цю пристрасть зміг реалізувати. Зрозуміти, чого ти хочеш, і що тобі подобається робити незалежно від результату – найважливіше.

Часто наша мотивація крутиться навколо того, щоб нас визнали, помітили, оцінили, щоб насолоджуватися заслуженим увагою і успіхом. Але є величезна різниця між тим, щоб хотіти стати великим спортсменом для того, щоб довести, на що здатне людське тіло, і щоб стати відомим спортсменом заради слави чи золотої медалі. Це дві різні мотивації, і ми їх часто плутаємо. Я стверджую, що якщо йти за першим сценарієм, можна досягти успіху. Якщо йти за другим – не досягнеш нічого.

2. Знайдіть пристрасть, заради якої готові забути про себе

Пристрасних людей видно відразу. Навіть якщо ви не цікавитеся темою, наприклад, біологією, але зустрічаєте пристрасного вченого, він викликає величезний інтерес, а поспілкувавшись з ним, йдіть з відчуттям, що зустріли цілісну особистість. Знайдіть таку точку, свою пристрасть, це і є справжнє щастя.

Нам бракує відчуття швидкоплинності життя

Парадоксально, але людина, хоч і егоїстична істота, почуває себе щасливим тільки в ті моменти, коли його власне «Я» відходить на другий план. Коли ми ставимо своє «Я» після якоїсь людини, ми називаємо любов'ю. Коли робимо щось, забуваючи про себе, відчуваємо задоволення і знову ж таки, щастя. В любові ти розчиняєшся в очах коханої людини. В улюбленій справі тобі важливіше, щоб воно було на першому місці, а не твої особисті амбіції, чия-то похвала, визнання або премія.

Я теж хотіла бути успішною, знаменитою, бути на всіх обкладинках, не замислюючись, що стоїть за цими бажаннями. Тому так довго йшла не в ту сторону.

3. Не бійтеся своїх бажань

Хтось любить готувати, але думає: «Я ж юрист, а не домогосподарка, – де юрист і де кухня?» Але якщо ви підете цією дорогою, ви досягнете значного успіху.

Всі ми різні, але у кожного з нас щось виходить краще, ніж у інших. Подумайте, що це. Мені близька фраза героїні фільму «Вікі Крістіна Барселона»: «Не знаю, чого я хочу, але точно знаю, чого не хочу». Якщо ви знаєте, чого не любите і чого точно не хочете бачити в своєму житті, це вже добре.

У мене є подруга, Ніка Білоцерківська. Вона займалася бізнесом, але при цьому готувала як бог і отримувала величезне задоволення від цього процесу. Тоді вона завела кулінарний блог, який відразу ж став популярним. Вона зібрала мільйонну аудиторію, випустила купу книг, почала робити на цьому бізнес.

Всі великі кар'єри починалися саме так.

Є проста вправа, щоб зрозуміти, чи займаєтеся тим, що вам подобається – зробіть хоча б один день, як часто ви брешете. Брешете собі, друзям, начальству. Якщо часто, то міняйте роботу. (...)

4. Треба багато працювати

Банальність, так. Всім одразу стає нудно: ну так, про складний шлях ми всі чули, треба багато працювати і інше бла-бла. Але? як і у багатьох інших банальностей, у цієї фрази більш глибока розшифровка.

Питання стоїть так: якщо в тебе немає справжньої захопленості, ти не зможеш змусити себе щодня наполегливо й багато над цим працювати, не станеш професіоналом. А не станеш професіоналом, ніколи не будеш успішним у своїй сфері. За кожним успіхом, якщо він не одноденний, стоїть велика праця...

Успіх можливий тільки в тому випадку, коли ваша пристрасть захоплює вас повністю, тоді режим 24/7 вас не злякає. Всі думають, що я себе изнуряю роботою, а я, навпаки, не можу без неї, вона мені не в напряг. (...)

Жити тим, що тебе захоплює, – єдиний шлях не тільки для того, щоб стати успішним, але і щасливим.

5. Віддавайте, тоді зможете отримувати

Неважливо, що ви хочете дати – хороший вибір речей в магазині, гарний настрій, або показати, на що здатна людина і її тіло. Ми можемо отримати, тільки якщо віддаємо.

Люди завжди інтуїтивно відчувають, коли їх хочуть використати. Використовувати для захоплення кимось в тому числі. І вони оцінять вашу працю у будь-якій професії, тільки якщо ви щось даєте. У всьому. (...)

6. Не бійтеся невдач

Що нам заважає займатися в житті тим, що подобається? Нічого, крім нас самих. Сотні страхів та «не», які нас тримають: не вийде, не дадуть кредит, не допоможуть, немає цього, того.

Засновник мережі кав'ярень «Starbucks» ходив брати кредит під свій проект 89 разів! 89 разів йому відмовляли в банках. 89 менеджерів говорили цій людині, що його ідея нежиттєздатна, що цей бізнес ніколи не буде працювати. Але одна справа сказати про 89 разів, інше – ці 89 раз пройти. З кожним разом ти втрачаєш віру в себе, і наостанок дійсно може не вийти.

Питання тільки у вашій внутрішній переконаності, справжній пристрасті та вірі в те, що хочете здійснити. З кожним роком страхів та відчуттів, що не вийде, буде все більше. З кожною невдачею все складніше вставати, але провести старість в роздумах про втрачені можливості – найбільше покарання за нашу нерішучість.

7. Грамотно розподіляйте час, встигайте більше, ніж інші

Грамотний тайм-менеджмент – основа успіху. Ми занадто багато часу витрачаємо даремно – на пробки, на непотрібні книги і програми, на зайві розмови. Вчіться м'яко переводити розмову в потрібне русло, якщо розумієте, що ваш співрозмовник відхилився від теми, вчіться планувати день, щоб не стирчати в безглуздих пробках. (...)

8. Йдіть в ногу з часом

Ми отримуємо інформації у десятки разів більше, ніж рік тому, в наступному році її буде більше, ніж у цьому. Змінився і темп інформації – старі фільми здаються нам занадто довгими, повільними. Нове покоління сьогодні витрачає на пошуки потрібної інформації кілька хвилин. Тоді як людям більш старшого покоління потрібно кілька годин. Освоюйте нові технології, будьте в курсі подій, інакше відстанете у всьому.

9. Вкладайте в себе стільки, скільки хочете отримувати

Ви ніколи не отримаєте мільйон, якщо коштуєте тисячу. Ходіть на курси, вивчайте мови, читайте корисні книги, підвищуйте собівартість, вчіться робити те, що інші не вміють, стежте за своєю мовою, за зовнішністю. Ставайте кращим в тому, що вмієте...

Людей, які можуть в принципі виконувати ту чи іншу роботу відповідально і добре, ініціативних, небайдужих, дуже і дуже мало. Це тільки здається, що всі місця розібрані, насправді вони всі вільні. Їх ніхто не хоче брати. Знову ж через свої страхи та невпевненість в собі.

10. Іноді нагадуйте собі, що життя закінчується

Моя улюблена фраза – «Ніколи не бери в руки книгу, якщо тобі буде соромно померти в руках з цією книгою». З тих пір я читаю тільки хорошу літературу. Тому що ну правда, як ти помреш, а в руках – Дар'я Донцова.

Так треба чинити з усім в житті – з книгами, людьми, роботою, відносинами. Потрібно жити так, ніби ви знаєте, що ось ця робота – остання робота вашого життя, людина – остання, з якою ми будемо спати чи прокинемося. Ви хочете все життя провести на цьому місці?

Нам бракує відчуття швидкоплинності життя. Це парадокс: ми всі знаємо, що смертні, але живемо так, ніби безсмертні. Не живіть чернетку.

Повну версію тексту читайте на Рsychologies

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: