10 історій, які допоможуть зрозуміти ІДІЛ

1 коментувати
Нік Робінс-Ерлі: Криваві події в Парижі знову привернули увагу до ІД
Twitter Ніка Робінса-Ерлі

Нік Робінс-Ерлі: Криваві події в Парижі знову привернули увагу до ІД

ІДІЛ – це не безликий моноліт, а добре структурована терористична організація з чітким керівництвом

«Криваві події в Парижі знову привернули увагу до терористичного угруповання Ісламська держава – його історії, переконань і намірів», - пише у своїй колонці канадський журналіст і кореспондент The Huffington Post Нік Робінс-Ерлі.

Оскільки в середині 2014 року це угруповання швидко захопило великі території в Сирії та Іраку, багато журналістів і аналітиків написали величезну кількість якісних і глибоких матеріалів про його діяльність. Завдяки їхній роботі стає зрозуміло, що ІДІЛ – це не безликий моноліт, а добре структурована терористична організація з чітко окресленими керівними посадами.

Робінс-Ерлі рекомендує прочитати наступні десять:

« Портрет Ісламської держави », Чарльз Лістер

Автор низки робіт про Ісламську державу та інші джихадистські рухи простежує історію та еволюцію угруповання протягом 15 років його сходження.

« Віруючий », Вілл Маккантс

Автор малює портрет лідера терористичної групи Абу Бакра аль-Багдаді. Маккантс досліджує, як Багдаді пройшов шлях від сором'язливого дитини до лідера екстремістів, описуючи розвиток угруповання разом з ним.

 « ІДІЛ: погляд зсередини », Мартін Чулов

Погляд на підйом Ісламської держави і важливу роль американського вторгнення в Ірак у цьому процесі.

« Чого насправді хоче ІДІЛ », Грем Вуд

Детальний погляд на ідеологію, яка стоїть за діяльністю Ісламської держави, зокрема про переконання в тому, що вони несуть апокаліпсис.

« Невже ми зовсім неправильно зрозуміли ІДІЛ? », Хусейн Ібіш

Інтерв'ю зі старшим аналітиком неурядової організації «Американська цільова група з питань Палестини Хусейном Ібішем. Ібіш розповідає про те, чим ідеологія ІД відрізняється від ідеології інших терористичних груп.

« ІДІЛ стверджує теологію насильства », Рукміні Калімачі

Стаття про страшну кількість сексуального насильства, здійсненого бойовиками Ісламської держави, а також про спроби легітимізувати її всередині угруповання за допомогою пропаганди.

« ІДІЛ може бути відповідальний за загибель майже 1000 мирних жителів за межами Іраку і Сирії » Карен Йориш і Дерек Воткінсон

Наочне дослідження про те, як Ісламська держава діє за межами Іраку і Сирії. Дані показують, що група надихнула або скоординувала численні атаки за межами її контролю.

« Стратег терору: секретні матеріали пролили світло на структуру Ісламської держави », Крістоф Ройтер

Серія секретних документів про Ісламську державу, які опинилися в розпорядженні німецького видання Der Spiegel, показують важливу роль колишніх прихильників Саддама Хусейна у створенні угруповання.

« ІДІЛ і молодий самотній американець », Рукміні Калімачі

Ісламська держава зуміла рекрутувати десятки тисяч бойовиків з різних країн. Калімачі досліджує тактику, яку бойовики використовують, щоб залучити на свою сторону одну молоду американську жінку.

 « Двоярусна фата і відчай... жінки розповіли про життя в ІДІЛ » Мона Махмуд

Жінки, що проживають на територіях, підконтрольних ІДІЛ, у розмові з журналістом розповіли про утиски, а також знущання, включаючи побої, приниження і штрафи.

Переклад НВ

Повну версію колонки Ніка Робінса-Ерлі читайте на The Huffington Post

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: