Зірка телеканалу 1+1 Ольга Фреймут пояснює, що таке бути леді

Зірка телеканалу 1+1 Ольга Фреймут пояснює, що таке бути леді
Зірка телеканалу 1+1, яка зі своєю програмою проінспектувала чи не половину українських закладів громадського харчування, відмовляється від обіду в ресторані, який вибрала сама, і розмірковує про емоції на телебаченні

Обід з популярною українською телеведучою Ольгою Фреймут був найекономнішим в історії НВ — він коштував лише 23 грн. Фреймут, яка вже кілька років інспектує готелі та ресторани і таким чином створює одну з найрейтинговіших програм українського телебачення, замовила лише м'ятний чай в ресторані Старе місто в центрі Києва.

Однак тут телеведуча, програму якої досить часто супроводжують скандали, була вірна собі: справа в тому, що Старе місто був учасником реаліті-шоу На ножах, яке веде на каналі 1+1 Фреймут. Ще недавно, за її словами, ресторан був "сумом 90‑х" — і в інтер'єрі, і в їжі. В результаті шоу заклад отримав від професіоналів рекомендації, як змінитися на краще. Ресторатор Діма Борисов склав для Старого міста нове меню з рецептів XIX століття, а професійні дизайнери запропонували нову концепцію інтер'єру. Також фахівці порадили змінити частину співробітників.

  

П'ять запитань Ользі Фреймут:

— Ваше найбільше досягнення?
— Напевно, воно ще не відбулося.

— Ваш найбільший провал?
— У мене траплялося багато провалів, але не було такого, який би мене повністю скосив. Ба більше — кожен із них приводив мене до кращого. Наприклад, я мати-одиначка. Провал? Провал. Але в результаті я стала прикладом для інших мам — бути сильною за будь-яких обставин.

— На чому ви пересуваєтеся містом?
— У мене Porsche Macan Turbo 2015 року. Це машина, яку купують чоловіки. Вона дуже швидка. Я їжджу обережно, не порушую, але люблю бути першою [стартувати] на світлофорі.

— Остання прочитана книга, яка справила враження?
— Останнє, що зачепило, — роман Сімони де Бовуар Інша стать. А ще оповідання Чехова.

— Кому б ви не потиснули руку?
— Замазурі. Не люблю нечепур.

 

Яке ж було здивування Фреймут, коли, прийшовши у Старе місто на зустріч з НВ, вона побачила "звільнених" на місцях.

— Я обурена,— з гіркотою в голосі заявляє телезірка, коли ми сідаємо за столик і чекаємо на меню. Минає не менше десяти хвилин, однак офіціант так і не з'являється.

— Нас ігнорують? — трохи підвищивши голос, звертається в порожнечу Фреймут, точно так само, як коли на неї націлена камера.

Меню все ж приносять, однак це не робить офіціант, а фотограф. “О Боже! — вигукує Фреймут.— Це старе меню".

— Що ж ви так? — картає віднайденого нарешті офіціанта зіркова гостя.— А де нове меню? Не знайшли?

Той невміло намагається виправдовуватися.

Фреймут ясно: Старе місто за допомогою програми новим не стало. І вона приймає рішення в стилі її телепроекту — відмовляється обідати в закладі, в кухні якого не впевнена.

— Просто м'яту залийте окропом,— робить вона замовлення.

Поки несуть чай, я питаю Фреймут, чи може телепрограма змінити сферу обслуговування.

— Змінюється все дуже,— впевнено відповідає вона. Похибку зі Старим містом телеведуча не вважає непорозумінням. За статистикою, в США після участі в подібному шоу 86% ресторанів знову повертаються на колишній рівень і лише 14% піднімаються на новий щабель.

— У нас навіть краща статистика,— констатує Фреймут.

Вийшовши за межі виключно ресторанних перевірок, з яких Фреймут починала, тепер вона тримає в тонусі чи не всю соціальну сферу. Наприклад, перевіривши чистоту і якість їжі в школах і дитсадках, її команда направила до Міносвіти запит за фактом понад 500 виявлених порушень. Критику телеканалу в міністерстві сприйняли серйозно, і в регіони поїхали кілька комісій з ревізіями.

"Уся Україна пройшла перевірки",— задоволена результатом Фреймут. Вона зізнається: вона "суворий інспектор" і в житті, тож тепер, де б не з'явилася, від неї всюди чекають на підступ.

— Я хочу перевести зараз дочку до приватної школи, а мені відмовляють. Кажуть: немає місць. Бояться, що Злата ходитиме з камерою і все зніматиме.

Проте зірка 1+1 пишається тим, що їй вдалося не просто зайняти нішу соціальної журналістики в Україні, але і зробити її, як вона каже, watchable [придатною для перегляду — англ.] Після кількох років життя у Великобританії у Фреймут гарна англійська, і вона при нагоді демонструє це.

— У нас соціалка завжди була сумною — хтось помер, поховали, все, нічого зробити не можна,— пояснює Фреймут.— А ми зробили її соціально-розважальною. Це як додати м'яти в грецький салат — і вже зовсім інша подача.

Однак у прагненні зробити шоу видовищнішим завжди є ризик переборщити з м'ятою.

— Де межа, за якою видовищність переходить у чорнуху? — запитую я.

Фреймут зізнається, що її саму жолобить, коли телеканали заробляють рейтинги на чорнусі. "Продаючи мерзенну гидоту", за її словами, можна зібрати глядачів, але не можна увійти в історію. Саме туди Фреймут і прагне.

— Ми з командою працюємо на вічність, однозначно. Я точно знаю, коли за 200 років відкриють програму Інспектор Фреймут, мені не буде соромно за жоден кадр.

  


ГЛОБАЛЬНАЯ ПРОВЕРКА: Со своей программой Ольга Фреймут теперь инспектирует не только рестораны, но и супермаркеты, школы и даже детские сады

ГЛОБАЛЬНА ПЕРЕВІРКА: Зі своєю програмою Ольга Фреймут тепер інспектує не лише ресторани, але і супермаркети, школи і навіть дитячі садочки


 
Тут я згадую зйомки її програми в київському пологовому будинку № 4, коли в об'єктив потрапило тіло мертвонародженої дитини, яке зберігалося в звичайному холодильнику в сміттєвому пакеті.

— Чи була необхідність у такій граничній відвертості? — запитую я.

Для Фреймут ця історія, як виявилося, була особистим випробуванням: на момент зйомок вона була на другому місяці вагітності. "Але ми хотіли показати нехлюйство, недбалість і жорстокість",— говорить телеведуча.

Наступної миті Фреймут розповідає, що в цій лікарні з'явилася на світ її племінниця, але вона все одно поїхала туди з інспекцією. “Моїй мамі телефонували з пологового будинку, намагалися через неї на мене вплинути,— згадує Фреймут.— Вони говорили, як же так можна, це не по‑людськи".

Фреймут стикається із тиском не вперше. Вона згадує, як на керівництво каналу намагалися тиснути і члени парламенту, і впливові бізнесмени. Телеведуча зізнається, що через роботу навіть втрачала друзів.

Нам приносять чай. Фреймут розливає м'ятний відвар, і ми говоримо про телебачення.

Глядачі шоу, здається, вже знають поіменно всю рідню ведучої: вона часто під час зйомок згадує про своїх "бабу Юлю", "бабу Свєту", "діда Миколу", доньку Злату. Прямота і безпосередність — її коник.

— Це таке поняття я-журналістики. Воно прийнято в Європі, а в Україні до нього тільки звикають.

Цей прийом допомагає Фреймут викликати співрозмовника на відвертість. “А відвертість найкраще продається на телебаченні, як мені здається,— продовжує вона.— Сльози, звісно, відразу йдуть у всі анонси".

Ведуча розкриває деякі секрети життя за телевізійними лаштунками. Наприклад, у штаті програми є психологи, які дають ведучій рекомендації, на які сторони варто натиснути, щоб викликати у людини потрібні емоції.

Утім, у цьому сезоні Фреймут і самій довелося звертатися до психолога. "Всі людські історії та всі одкровення я пропускаю через себе, це морально важко,— зізнається вона,— але інакше не буде цікаво".

Причому, за її словами, в шоу На ножах загострення пристрастей тільки зростає: "Я ніколи в такому емоційно жорсткому реаліті не працювала".

Фреймут починала кар'єру з міжнародного відділу новин на П'ятому каналі — вона саме приїхала з Великої Британії, де стажувалась на BBC. Спочатку справа не йшла до ладу: новини вона писала погано і кастинги на новинних ведучих незмінно провалювала.

— Пам'ятаю, пішла перед черговим кастингом і зробила зачіску на всі гроші. Приходжу, а мене відводить убік мій тодішній чоловік [Олександр Ракоїд, на той момент головний режисер П'ятого каналу] і каже: "Пуделів у новини не беруть".

Фреймут не кинула журналістику тільки завдяки Олегу Панюті, тоді — керівникові проекту Сніданок з 1+1, куди Фреймут прийшла знімати сюжети про моду. “Знаєш, мені вже колеги кажуть, що тебе треба звільнити, ти пишеш не так, як всі, і робиш щось інше. Але мені це подобається",— досі майже дослівно пам'ятає його слова Фреймут.

Минуло кілька років, і вона вже була обличчям Нового каналу, на якому разом з Олександром Педаном і Сергієм Притулою вела ранкове шоу Підйом.

“Мені [глядачі] писали, що у мене руки мов ноги, що через мій сміх сконала канарка,— згадує Фреймут.— І я зрозуміла, що людям ніколи не догодиш, як би ти себе не "пігмаліонив".

Однак тепер її екранний образ на 100% відповідає реальному, стверджує Фреймут, і вона почувається у своїй тарілці.

"Біля мене ніхто розслабитися не може, навіть моя матуся",— каже ведуча.

Зовні тендітна, Фреймут цілком здатна за себе постояти. Це одна з обов'язкових складових професійного телевізійника, як і здатність викликати співрозмовника на відвертість.

Тепер вона прагне навчитися бути стриманішою. Ведуча каже, що намагалася перейняти це вміння у британців, у яких навіть є таке поняття, як stiff lips (затиснуті губи).

З Англії Фреймут привезла уявлення про те, якою має бути справжня леді: справа не в тому, які бренди вона носить, а наскільки доглянуті у неї руки, бездоганне волосся. Крім того, справжня леді ніколи не дозволить собі носити синтетику.

Своєю іконою стилю Фреймут називає Коко Шанель. Минулого року, на свій 33‑й день народження, вона вчинила "паломницьку поїздку" на могилу великої дизайнерки, яку називає своєю "хрещеною матір'ю". А сестра телеведучої Юлія навіть назвала свою доньку Габріель — першим ім'ям Шанель.

Розмова добігає кінця, і я запитую про неминучий супутник слави — зіркову хворобу. Фреймут не приховує, що знайома з нею.

— Розумієте, коли ти звичайна дівчинка з Нового Роздолу і носиш бабусині сукні, бо тільки у неї є ошатні сукні, то, коли життя простягає тобі руку допомоги, можна втратити в цьому польоті відчуття приземленості.

Однак зіркова хвороба як почалася, так і закінчилася, вважає Фреймут і стверджує, що зараз цілком задоволена собою. "Я собі дуже подобаюся",— зізнається вона.

  

Матеріал опублікований у НВ №9 від 11 березня 2016 року


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: