Зазирнути в майбутнє. 15 подій, на які найбільше чекає Україна у 2016 році

Зазирнути в майбутнє. 15 подій, на які найбільше чекає Україна у 2016 році
Скасування віз, повернення Криму, вільна торгівля з ЄС та бій-реванш для Володимира Кличко: яким буде наступний рік для України

1Безвізовий режим із Євросоюзом
Є підстави сподіватися, що українці зможуть вільно подорожувати до країн Шенгенської зони уже у другій половині 2016 року, коли Єврокомісія офіційно представить нове законодавство, а уряди країн ЄС та Європарламент затвердять його. Разом із Україною візи скасують для Грузії та Косово.
Президент Петро Порошенко у своєму зверненні до українців назвав це "тренувальним забігом". З моменту, коли безвізовий режим запрацює, всі необхідні для виїзду з країни документи перевірятимуть безпосередньо на кордоні. Зокрема, треба буде мати зворотній квиток, підтвердження місця проживання та біометричний паспорт.


Наступного року Україна сподівається на закінчення активної фази АТО: припинення бойових дій та повернення контролю над непідконтрольними зараз кордонами

Наступного року Україна сподівається на закінчення активної фази АТО: припинення бойових дій та повернення контролю над непідконтрольними зараз кордонами2Стабілізація ситуації на Донбасі
1 рік і 8 місяців триває антитерористична операція на Донбасі, яку в Україні називають просто війною. Станом на листопад 2015-го, за даними Генштабу ВСУ, на сході загинуло 2.673 військовослужбовців,  1.842 з них – під час виконання бойових завдань. 8.519 людей за весь час АТО отримали поранення.
Україна має сподівання на припинення бойових дій в 2016 році і відновлення контролю над російсько-українським кордоном. Зокрема, про повне припинення вогню у телефонній розмові вкотре домовилися члени Нормандської четвірки у середу, 30 грудня.
Нагадуємо, що у травні 2014 новообраний тоді президент Петро Порошенко заявляв, що АТО не має тривати два місяці, а триватиме години.
3Звільнення Надії Савченко
Українська льотчиця та нардеп від Батьківщини Надія Савченко, ув'язнена у Росії, має бути звільнена на початку 2016-го. Про такі перспективи заговорили її адвокати Марк Фейгін та Ілля Новиков. Зокрема, йдеться про можливість обміну Савченко на російських ГРУшників Євгена Єрофєєва та Олександра Олександрова, які знаходяться під арештом в Україні.  
У вересні 2015 року Державний департамент США оголосив про початок кампанії по звільненню 20 жінок, що були засуджені несправедливо за політичними мотивами. До цього списку увійшла і Савченко. Того ж місяця Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо звільнення українських в'язнів у Росії. Натомість, сама Савченко заявила про намір відновити голодування у випадку, якщо суд виголосить обвинувальний вирок. Перші десять днів це буде відмова від їжі, далі – сухе голодування


12369027_1000244040033244_65143276453426260_n_01

Понад 500 мільйонів гривень економії – такий результат показала пілотна система державних закупівель ProZorro за 9 місяців 2015 року. Фото: prozorro.org 


Повний перехід на електронну систему державних закупівель
Систему електронних державних закупівель ProZorro у тестовому режимі запустили 12 лютого 2015-го. Це три електронні торговельні майданчики, які формально належать міжнародній організації Transparency International. Суть полягає у тому, що кожна зацікавлена особа може спостерігати за перебігом електронних торгів, бачити пропозиції від різних учасників та порівнювати їх.
Перші закупівлі провели Міністерство юстиції, Міноборони, Державне управління справами і Енергоатом.
За час роботи системи електронних закупівель Україна вже заощадила 500 млн грн. Повний перехід, за словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, принесе до 50 млрд грн економії. Також переведення держзакупівель у публічну площину дозволить зруйнувати численні корупційні схеми.
5Приєднання України до Угоди СОТ щодо держзакупівель – WTO GPA
12 листопада 2015 року Україна підписала угоду Світової організації торгівлі про державні закупівлі. Приєднання України погодили представники країн-учасниць СОТ. Основна мета угоди – рівний доступ до ринків державних закупівель.
Угода набуває чинності у 2016-му. Це дозволить українським підприємцям брати участь у закордонних тендерах, що сприятиме зростанню експорту.
6Угода про Зону вільної торгівлі з ЄС
Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС запрацює у повному обсязі уже з 1 січня 2016-го.  Набуття чинності документу відкриває численні перспективи у політичній, соціальній і економічній сферах. Українському бізнесу буде простіше торгувати з Європою. Зокрема, чимало преференцій отримають виробники сільськогосподарської продукції. Угодою передбачено, що Україна скасує ввізні мита на понад 80% промислових товарів, а ЄС – на більш ніж 90%. У сферах, пов'язаних із торгівлею, Україна адаптується до регуляторних норм Євросоюзу.


Петро Порошенко та директор Міджнародного валютного фонду Крістін Лагард під час зустрічі у Києві

Петро Порошенко та директор Міжнародного валютного Фонду Крістін Лагард під час зустрічі у Києві7Співпраця з МВФ
Кредитну програму для України на суму більш ніж $16,5 млрд МВФ схвалив 30 квітня. Вона розрахована на два роки. Перший транш перерахували на початку травня, другий – на початку вересня.
Зараз обговорюється можливість об'єднання третього і четвертого траншів кредиту. Очікується, що у 2016 році місія МВФ працюватиме у Києві з 12 по 29 січня. Підсумки цієї роботи дадуть можливість переглянути умови співпраці та визначитися, яким буде подальший графік отримання коштів.
8Ріст ВВП
У 2016 році на Україну чекає економічна стабілізація. Незначний ріст ВПП – у межах 2% при інфляції 12% – прогнозують і у Мінфіні, і у Національному банку, і у самому МВФ. Відповідну заяву робив і президент Петро Порошенко. За його словами, інвестиційний клімат України має покращитися, зокрема, за рахунок податкової реформи, яку відчують інвестори.


Наступного року Україна має активніше боротися із корупцією за допомогою нових відомств. Фото: nabu.gov.ua

Наступного року Україна має активніше боротися із корупцією за допомогою нових відомств. Фото: nabu.gov.ua9Початок роботи антикорупційних інститутів
Боротьба з корупцією – одне з найважливіших завдань, яке має виконати Україна протягом 2016 року. Зокрема, це важлива умова Євросоюзу для отримання українцями безвізового режиму та вступу країни до ЄС. Аби цей процес розпочав працювати на повну, повинні розпочати роботу відповідні новостворені органи: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро тощо. Це, в свою чергу, має дати поштовх судовій реформі – одній з найбільш очікуваних і потрібних Україні реформ.
11 Дострокові парламентські вибори і зміна Уряду
У 2016-му Україні пророкують нові парламентські вибори, а також зміну Уряду. Подібні припущення ще восени почали робити експерти – політологи, аналітики та навіть самі народні депутати. Підґрунтям для цього, зокрема, є конфлікти поглядів всередині коаліції.
Крім того, останнім часом розгорнув активну публічну кампанію важковаговик – голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі. Його заяву про створення неполітичного об'єднання розцінюють як початок політичної кампанії, а отже – підготовку до наступних виборів.
Про незадовільну роботу Кабінету міністрів президент Петро Порошенко заявляв ще восени. Претензії до роботи прем'єр-міністра мають представники різних політичних сил та громадськість. Відеозвернення із критикою Яценюка викладав у мережу і Саакашвілі.


Наступного року, слідом за гуманітарною та енергетичною блокадою, Криму обіцяють блокаду морську

Наступного року, слідом за гуманітарною та енергетичною блокадою, Криму обіцяють блокаду морську12Розробка механізмів для повернення Криму
Фактичний початок окупації Криму розпочався у лютому-березні 2014-го. У боротьбі за Крим 2015 рік запам'ятається акціями протесту, гуманітарною блокадою та припиненням енергопостачання з українського материка на півострів.
Наступного ж, 2016 року, Україна має розробити реальні механізми у гуманітарній, політичній та економічній сферах, які допоможуть повернути Крим. Це має бути підґрунтя, плацдарм і набір інструментів, маючи які, Київ зможе миттєво відреагувати, коли геополітична ситуація сприятиме цьому.  
13Участь України у Євро-2016
Одна із найголовніших подій спорту в 2016-му – це участь України у фінальній частині футболу Євро-2016 у Франції влітку.
Жодного разу до цього Україна не виступала на чемпіонатах Європи з футболу, куди їй доводилося пробиватися через відбіркові турніри. На Євро-2012 українці виступали у ролі господарів – сторони, що приймала чемпіонат, тому брала участь у турнірі.
14Податкова реформа
На проведення податкової реформи – однієї з найнеобхідніших Україні реформ, чекали цілий рік. Проте, у парламенті процес прийняття поправок до документа затягувався, голосування зривались.
24 грудня під тиском МВФ парламент таки прийняв нові норми. Проте до статусу "реформа" отриманий результат не дотягує. У першій половині наступного року Україна має допрацювати законодавство, заповнити прогалини та витягти зміни у податковій системі на рівень справжньої реформи.


Кличко може взяти реванш у Ф'юрі навесні 2016

Кличко може взяти реванш у Ф'юрі навесні 201615Матч-реванш між Кличко і Ф'юрі
29 листопада цього року український боксер Володимир Кличко вперше за 11 років зазнав поразки. У двобої з англійцем Тайсоном Ф'юрі він втратив усі свої титули. У травні 2016 світ очікує на поєдинок-реванш між Кличко і Ф'юрі.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: