Зарплатня архітектора Києва не може бути 7 тис. грн – депутат Київради Ольга Балицька

0 коментувати
Зарплатня архітектора Києва не може бути 7 тис. грн – депутат Київради Ольга Балицька
Фото: Наталія Кравчук
17 вересня столиця має отримати нового архітектора. Що він зробить з містом та яку зарплатню має отримувати – НВ розповіла член конкурсної комісії з обрання архітектора Києва

Після скандального звільнення колишнього архітектора Києва Сергія Целовальника, столиця вже рік не може вибрати йому заміну. Наразі завершується вже другий конкурс на посаду, до фіналу пройшли три кандидати.

Як триває конкурс, хто змінюватиме обличчя Києва та як має розвиватися столиця – НВ розповіла фахівець у сфері земельних правовідносин та будівництва, відома столична активістка по боротьбі з незаконним будівництвом, а нині – Член комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Ольга Балицька.

– Які ваші враження від конкурсу з обрання головного архітектора міста? Наскільки чесно він проходить й чого варто очікувати киянам?

– Я – людина достатньо оптимістична, покладаю на цей конкурс багато сподівань. Саме тому я і сама пішла у Київраду, бо вірю, що місто можна змінювати. Тепер давайте про ті моменти, які викликають у мене стурбованість.

По-перше, кількість кандидатів на посаду була достатньо невеликою, як для такого міста як Київ. Загалом було 10 учасників конкурсу, коли я дивилася резюме кандидатів, то побачила, що три кандидати були 1959 року народження [57 років], ще два кандидати – 1960-1961-го років [55 років], тобто – кандидати переважно старшого віку. Не маю нічого проти таких осіб, але в принципі, можливо, більш активно могли б балотуватися більш молоді фахівці.

По-друге, заробітна платня головного архітектора Києва – 6800 гривень на місяць, це посадовий оклад. Я поставила це питання руба: не може у головного архітектора столиці бути такий оклад. Ми надали доручення відповідному департаменту КМДА, щоб вони знайшли можливості збільшення в офіційному порядку посадового окладу за рахунок різних надбавок. 

Не знаю, скільки складатиме зарплата після бюрократичних процедур, але на мою особисту думку – вона має бути не менше 60 тис грн на місяць. Відповідно до законодавства про запобігання корупції - є обмеження на максимальний розмір зарплати з надбавками. Це питання наразі з'ясовується

Далі ми розробили прозору процедуру проведення конкурсу. Перше засідання комісії - перевірка на відповідність вимогам і затвердження питань для тестів; друге - тестування і оцінювання результатів

Важливо було з'ясувати, як реагуватиме на ту чи іншу ситуацію головний архітектор. Це було надзвичайне розчарування, коли з відповідей більшості кандидатів склалося враження, що 80% з них взагалі не знають, чим займається департамент містобудування та архітектури. Частина відповідей носила суто популістичний характер на кшталт повернути дитячі садочки діточкам чи провести антикорупційну прес-конференцію.

Читайте за темою: Бюрократ чи урбаніст? Київ обирає головного архітектора на конкурсі, оповитому скепсисом

– Так виявилися якісь фаворити конкурсу?

– Ми не знали, хто давав відповіді, вони були просто пронумеровані. Не можу говорити щодо фаворитів, але я особисто вважаю, що відповіді лише одного кандидату були більш-менш конструктивні, була запропонована покрокова програма роботи по напрямках. Але хто це саме – мені поки не відомо, знаю, що в фінал конкурсу пройшли три кандидати. Якщо все піде за планом – архітектор має бути обраний вже 16 вересня.

– Наскільки впливова посада міського архітектору, він щось взагалі вирішує чи це більше формальна функція?

– На сьогодні головний архітектор міста – це творча людина, яка об'єднує функції архітектора та голови Управління департаменту містобудування і архітектури КМДА. До певної міри його повноваження обмежені й він знаходиться під впливом мера та адміністрації міста.

З іншого боку – повноваження головного архітектора потрібно уточнити: розділити адміністративний і творчий напрямок та надати більше повноважень, більше захисту цій особі. 

Якщо конкретизувати чим саме займатиметься архітектор міста – це уточнення містобудівних умов та обмежень, без його підпису неможливо розробити проект та починати будь-яку забудову. Він може до затвердження проекту вплинути на параметри, за якими має бути розроблений цей проект. Архітектор визначає напрямки архітектурного обліку міста, впливає на розробку містобудівної документації, підписує контракти щодо розробки зонування міста.

До речі, це саме зонування – ключовий момент, який визначає місцерозташування об'єктів, стратегію збереження історичних районів та інше.

– В якому напрямку варто розвивати Київ як місто?

– Дуже важке та дискусійне запитання. По-перше, я зараз займаюся розробкою законодавства щодо нового порядку пайового внеску. Це гроші, які платить кожен забудовник на розвиток інфраструктури – парки, дороги, садочки, об’єкти відпочинку. На сьогодні пайовий внесок для житлової забудови в 2,5 рази нижчий, ніж для комерційної, хоча користуються інфраструктурою, зрозуміло, більше мешканці житлових кварталів. Не можна перетворювати спальні квартали Києва у гетто без жодного парку, магазину чи бодай булочної. Маємо розглянути ці зміни вже на найближчому засіданні Київради.

По-друге, важливо дати простір для розвитку легкої промисловості: у нас триває масштабна еміграція з районів АТО, необхідно створювати робочі місця та насичувати місто не лише житлом, а й іншою забудовою.

По-третє, важливо зберегти історичні надбання Києва. Захист культурної спадщини ЮНЕСКО має бути першочерговим завданням. Якщо втратимо це – вже ніколи не відновимо. У нас є історична частина міста, яку треба захищати.

По четверте, в рамках загальної стратегії необхідно поступово переносити офісну частину Києва на лівий берег. Офіси мають бути ближче до місць, де живуть люди, та і мости також треба розвантажувати.

І останнє, що згадується з важливого – це реформування містобудівного законодавства України. Будьмо відвертими, Київ – дуже різний за районами, не можна порівнювати історичний центр з віддаленими районами Троєщини, відповідно і параметри забудови цих районів мають бути зовсім різні. На сьогодні вони однакові, що створює безліч можливостей, зокрема і для корупції.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: