Взаємне зведення рахунків та обзивання. Російський політолог прокоментував можливість запровадження віз з РФ

Взаємне зведення рахунків та обзивання. Російський політолог прокоментував можливість запровадження віз з РФ
argumentua.com
Візовий режим з РФ створить труднощі не державам, а людям, вважає Дмитро Орєшкін

Сьогодні Верховна Рада планує голосувати за введення візового режиму з Російською Федерацією. Такий крок – показник недалекоглядної політики, заявив в коментарі НВ російський політолог Дмитро Орєшкін. Адже проблеми безпеки в Україні візи не вирішать.

«Все одно це не буде реалізовано на території, наприклад, між Донбасом і Росією – там же відкриті кордони, не контрольовані Україною. Відповідно, туди будуть приїжджати люди, як і раніше приїжджали, без будь-яких віз, без погонів, але зате – з автоматами», - пояснює Орєшкін.

Дуже важко ввести безвізовий режим, як ви знаєте на прикладі з Євросоюзом. А закрити його – простіше простого

Політолог каже: навряд чи візи з Україною стануть серйозним ударом для Росії. Можливо, навіть навпаки, у пропагандистському просторі це буде використано як черговий доказ того, що українська влада налаштована і далі руйнувати всі зв'язки з «братнім народом».

«Мені важко сказати, кому буде складніше, але, в будь-якому випадку, це створює проблеми не лише для держав, а для людей, які якимось чином пов'язані з переміщеннями через кордон – або трудова міграція, або візити до родичів або ще щось. Для РФ це, звичайно, створить додаткові труднощі тим, хто їздить в Україну до друзів або родичів. Але, думаю, що не менші складнощі будуть у громадян України, які їздять на заробітки в РФ», - коментує Орєшкін.

У відповідь на введення Україною візового режиму варто чекати від Росії відповідних дій, впевнений Орєшкін. Швидше за все, це теж буде відповідь в дипломатичній площині, так як на будь-які силові дії у РФ вже немає достатніх ресурсів. А економічні – наприклад, пов'язані з поставками газу, були б і без цього.

«Це вже те, що називається взаємним зведенням рахунків і обзиванням. Хто перший почав, хто гірше і так далі. Є логіка розвитку подібних конфліктів, яка сильніше за людей. Ця логіка вимагає завдати шкоди, хоча б віртуальної. Вимагає заробляння політичних балів на жорсткій риториці – і з того, і з іншого боку. Так завжди буває. Дуже важко ввести безвізовий режим, як ви знаєте на прикладі з Євросоюзом. А закрити його – простіше простого», - резюмує Орєшкін.

Нагадаємо, спікер ВР Андрій Парубій запропонував ввести візи з РФ після затримання в Москві українського журналіста, кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: