Висхідна зірка олігархії. Екс-регіонал Хомутиннік перетворився на одного з головних "рєшал" від влади

11 серпня 2016, 13:17
2623
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нардеп Віталій Хомутинник не тільки вийшов сухим з води після падіння режиму Віктора Януковича — його політичний вплив на парламент та уряд стрімко зростає

4 серпня депутат Віталій Хомутиннік, голова групи Партія Відродження, святкував сорокаріччя. Робив він це по‑багатому — ймовірно, у південній частині Італії. Принаймні, саме там, у водах Тірренського моря, між мальовничими італійськими містечками Нерано і Позітано, а також островом Капрі весь перший тиждень серпня курсувала 40‑метрова розкішна яхта Апостроф з інтер'єрами в стилі ар-деко. Місцеперебування корабля показав сайт marinetraffic.com, що відслідковує переміщення суден в реальному часі.

Восени 2014‑го компанія Moran Yacht&Ship виставила Апостроф на продаж за $24 млн. Покупцем, за словами джерел НВ, став саме Хомутиннік. В офіційній декларації депутата судно не зазначене — яхта зареєстрована в офшорі на Кайманових островах.

Поки він відпочивав на морі, в одному з італійських аеропортів на нього чекав персональний літак Gulfstream G280. Модель, що демонструє найбільшу дальність польоту і максимальну крейсерську швидкість серед бізнес-джетів суперсереднього класу, коштує близько $17 млн. У літака промовистий бортовий номер — VP-CVH. Перші три літери — абревіатура Кайманових островів, до яких джет приписаний з 2015 року, а останні — VH — збігаються з ініціалами депутата. У декларації літак також не вказаний, хоча постійно базується в аеропорту Київ (Жуляни).

Сховані в офшорах яхта, літак — їх наявність політик не підтвердив, але і не спростував — не означають, що Хомутиннік соромиться власного багатства, аж ніяк. Член парламентського комітету з питань податкової та митної політики офіційно є найбагатшим депутатом Верховної Ради: за 2015 рік він вказав 167 млн грн загального доходу і 354 млн грн на банківських рахунках (ще 15,2 млн грн — у його сім'ї).

Для сорокарічного українця, який провів останні 14 років в стінах парламенту зі скромною офіційною зарплатою, це дуже непоганий результат.

Грошима і яхтами "дольче віта" Хомутинніка не обмежена. Йому казково таланить останнім часом: уродженець Макіївки, який 12 років перебував у лавах Партії регіонів (ПР) і голосував за найскандальніші закони, після повалення режиму Януковича не сів, не втік з країни. Навпаки, після Майдану він вступив у свій персональний золотий вік. Тепер екс-регіонал керує п'ятою за величиною парламентською силою — 23 мандати, торгується з владою за підтримку її ініціатив. Також він придбав частки у великих компаніях і задекларував у 30 разів більший дохід, ніж вказував за часів Януковича.

Але у Хомутинніка є ще одне, значно вагоміше досягнення: за влучним висловом політолога Володимира Фесенка, екс-регіонал став "рішалою", який може домовитися з Державною фіскальною службою (ДФС) — митницею та податковою. Він, мовляв, 10 років вибудовував систему контролю за фіскалами. І збудував. "Хомутиннік знайшов цю нішу і успішно користується нею зараз",— каже експерт.

Про те, як за 10 років Віталій Хомутиннік перетворився з кулуарного депутата на одного з головних "рєшал" парламенту, читайте в новому номері журналу Новое Время — №29 від 12 серпня 2016 року.

Цікаво