Вирішіть це негайно. НВ сформулювало 12 першочергових завдань для нового уряду

2 коментувати
Вирішіть це негайно. НВ сформулювало 12 першочергових завдань для нового уряду
"Зайві люди" на держслужбі, корупціонери в мантіях, чорний видобуток бурштину, В'ячеслав Кириленко та ще вісім проблем, які новому Кабміну потрібно вирішити жорстко і негайно

1 Скоротити кількість чиновників, залучити професіоналів на держслужбу

Після проведення дострокових парламентських виборів і формування Кабміну Арсенія Яценюка уряд та інші держструктури частково оновилися за рахунок людей, які залишили бізнес-кар'єру заради проведення реформ. Зараз багато з них залишили службу. Одна з причин — низькі зарплати, обумовлені обмеженими можливостями бюджету і неймовірно роздутими штатами міністерств і відомств. Скорочення ж держапарату, про який заявляла влада, виявилося фрагментарним.

В Україні 300 тис. чиновників, у яких мізерні зарплати і низька ефективність роботи. І це вірно для всієї владної вертикалі: навіть міністри мають офіційний місячний дохід у межах 13-22 тис. грн з урахуванням всіх доплат і надбавок. Скромні виплати людям, які контролюють мільйонні бюджетні потоки,— прямий шлях до корупції.

Якщо прибрати непотрібні функції і зайвих людей, управлінська структура стане сучасною та гнучкою, а у держави з'явиться можливість платити ефективним менеджерам в рази більше.

Олена Трегуб, директор департаменту координації міжнародних програм Мінекономрозвитку, розповідала НВ: можна набрати всього 1 тис. ефективних менеджерів, які відповідатимуть за конкретні реформи і отримуватимуть зарплати фактично за успіхи в цій роботі.

2 Усунути сірих кардиналів від прийняття важливих рішень і впливу на держпідприємства

Урядову кризу, по суті, спровокувала заява Айвараса Абромавичуса, на той момент міністра економрозвитку і торгівлі, про те, що Ігор Кононенко, друг президента і нардеп від Блоку Петра Порошенка (БПП), намагається впливати на роботу міністерства і підпорядкованих йому держкомпаній. Через це міністр-технократ подав у відставку.

На дії Кононенко скаржився і Віталій Касько, колишній заступник генпрокурора.

Раніше політики, чиновники та активісти звинувачували в лобізмі і Миколу Мартиненка, колишнього нардепа від Народного фронту і соратника Арсенія Яценюка. Зокрема, мова йшла про Електротяжмаш, Об'єднану гірничо-хімічну компанію і Одеський припортовий завод. Критики стверджували, що за допомогою лояльного менеджменту і підставних компаній сірі кардинали викачували держкошти в свої кишені.

Ці випадки зіпсували репутацію країни та її влади не тільки в суспільстві, але і в політичному та бізнес-істеблішменті ЄС і США.

Новий уряд має позбавитися від практики "смотрящих" за державними підприємствами і держорганами.

3 Позбутися корупціонерів у мантіях, реформувати судову систему

Суди — єдина сфера, якої реформи не торкнулися. Влада фактично віддала питання їх очищення на відкуп самим суддям — в підсумку звільнені були всього кілька суддів, які виносили неправочинні рішення. При цьому, на думку експертів і бізнесменів, судова система — одна з найбільш корумпованих сфер в країні, і саме вона відлякує від України багатьох іноземних інвесторів.

Судова реформа — мета №1 для нового Кабміну. Потрібно провести переатестацію суддів, ввести суд присяжних і забезпечити виконання рішень, запровадивши інститут приватних судових виконавців.

Які ще кроки, на думку журналістів НВ, зобов'язана вжити оновлена влада, щоб витягнути країну з трясовини, читайте в новому номері журналу Новое Время — №14 від 15 квітня 2016 року.


Обложка НВ №14

Обкладинка НВ №14Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: