Весь світ чекає, що робитиме Трамп. Екс-міністр оборони Канади – про прийдешню епоху нестабільності

30 листопада 2016, 08:47
Канада продовжить підтримувати Україну та заохочуватиме інші країни продовжити санкції проти Росії, запевняє колишній міністр оборони Канади Девід Пратт

Девід Пратт – колишній міністр оборони Канади. Він відвідав Київ, аби взяти участь у дискусії під час щорічної конференції Української школи політичних студій, де говорив про основні тренди глобальної системи безпеки, вплив тероризму та пріоритети у діяльності НАТО.

Відео дня

У інтерв’ю НВ Пратт розповів про перспективи співпраці України і НАТО та пояснив, як слід боротися із проявами тероризму.

І Європа, і Північна Америка повинні бути насторожі весь час. Адже і у Канаді, й в США були декілька неприємних випадків, інцидентів, до яких доклали руку люди, натхненні ідеями екстремістського ісламу. І всі установи на Заході, які мають стосунок до боротьби з тероризмом, зараз у стані підвищеної уваги до проявів випадків можливих терористичних актів. В Європі ситуація дуже відрізняється від північноамериканської. Ця ситуація, може, на жаль, більш небезпечна, і, може, причиною того є те, що Європа ближча до Близького Сходу. І через це Європа, зокрема, Франція і Бельгія дуже сильно постраждали через терористичні акти.

І досі є велика необхідність у спільній роботі та дуже тісній співпраці північноамериканських установ, які борються з тероризмом, з такими ж, але європейськими установами. Вони повинні разом визначати, відслідковувати і нейтралізувати прояви і елементи тероризму, що існують на обох континентах. Канада продовжує брати в цьому участь. Вона бере участь у подіях на Близькому Сході, там канадці навчають курдські війська у північному Іраку. Були також і випадки, коли канадці брали активну участь у певних операціях.

Зараз весь світ дивиться, чекає, що ж збирається робити пан Трамп на Близькому Сході. Він казав під час своєї виборчої компанії, що збільшить кількість військових, які присутні там, до 28-30 тисяч, щоб завершити боротьбу з ІДІЛ. І нам тільки залишається спостерігати, що він робитиме, як буде реагувати американський уряд з цього приводу, як вони працюватимуть, співпрацюватимуть зі своїми друзями, союзниками, які в цьому регіоні в них є, заради подолання ІДІЛу. Будемо сподіватися, що вони і надалі працюватимуть задля того, щоб знищити загрози тероризму в Північній Америці та Європі.

Що стосується подальших стосунків між Україною та НАТО, відповідь буде відома пізніше. Але наразі Канада вже надіслала 200 військових, які працюють з українськими військовими, вони їх вчать, надають навчання українським військовим. І, мені здається, що 700 млн доларів були інвестовані Канадою у програму підтримки розвитку України. Хотілося би також нагадати, що між Канадою і Україною існують особливі стосунки. Канада була першою країною, що офіційно визнала незалежність України як держави. Це сталося 2 грудня 1991 року. Тобто днями ми будемо визначати 25-річний ювілей початку офіційних стосунків поміж Канадою і незалежною Україною. Канада надає Україні незбройну військову допомогу, допомагає нелетальною зброєю. Я сподіваюся, що Канада в майбутньому демонструватиме ще більшу підтримку.

Не можу говорити за всіх інших членів НАТО, за всі країни, але мені відомо, що дуже багато держав, які є членами цієї організації, дуже занепокоєні тим, що сталося в Криму і на Донбасі. Я дуже сподіваюся, Канада буде стоятиме на дуже твердій позиції щодо санкцій проти Росії. І ми будемо говорити про те, що недопустимо послаблювати ці санкції, і будемо заохочувати інші уряди, інші сторони цього не робити.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X