Укрзалізниця знайшла, як заробити на автомобілях

29 січня 2016, 18:30
Фінансові проблеми змушують Укрзалізницю шукати додаткові шляхи заробітку. Дотепер компанія планувала заробляти за рахунок зростання тарифів, але в результаті тільки втрачала виручку 

Тепер у компанії задумалися над новими способами отримання грошей.

Так, Укрзалізниця пропонує подорожувати зі своїм автомобілем пасажирським поїздом у напрямках Дніпропетровськ – Трускавець, Київ – Дніпропетровськ, Київ – Львів, Одеса – Дніпропетровськ. У компанії НВ пояснили, що як кінцеві пункти призначення переважно були взяті популярні в українців туристичні напрямки.

Відео дня

Протягом 2015 року було перевезено 2,4 тис. автомобілів. Вагони були заповнені на 80-100%. Поїздом з Києва до Дніпропетровська було доставлено 568 машин і у зворотному напрямку – 562. 718 транспортних засобів було доставлено у вагонах-автомобілевозах з Дніпропетровська до Львова і 577 – назад.

Як розповів директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк, за допомогою таких додаткових сервісів Укрзалізниця може отримати дохід, який вона раніше розраховувала залучити шляхом підвищення тарифів на перевезення. «Раніше Укрзалізниця рік за роком підвищувала тариф, і після чергового підвищення клієнти скорочували обсяги перевезення вантажів залізницею, – пояснює Вовк. – Компанія втрачала обсяги перевезень і намагалася компенсувати ці втрати черговим підвищенням тарифів. Це була вкрай недалекоглядна політика. Тепер, схоже, прийшло усвідомлення, що заробити можна й іншим шляхом теж».

Утім, за словами Вовка, Укрзалізниця залишається вкрай неповороткою у питанні залучення нових сервісів. Ту ж географію перевезення пасажирів можна було розширити за рахунок доставки автомобілів у Буковель та на інші карпатські курорти, зазначає експерт. За його словами, дороги на Заході України вкрай розбиті та небезпечні для автомобілів і на цьому напрямі послуга користуватиметься великим попитом. Власник автомобіля може доїхати до пункту призначення поїздом разом зі своєю машиною, а потім вже пересуватися на ній в межах курорту.

У самій Укрзалізниці НВ розповіли, що компанія планує впровадити послугу і на інших напрямках, не уточнивши, де саме.

Вагон-автомобілевоз має 8 місць для легкових автомобілів, допустима висота транспортного засобу не має перевищувати 1,7 метра. Таку висоту, наприклад, має Nissan X-Trail. Обсяг загального вантажу не має перевищувати 10 тонн.

Щоб скористатися цією послугою, необхідно надати технічний паспорт на автомобіль. Вартість залежить від ваги машини та відстані поїздки. За 1 тонну ваги автомобіля, що їде у Дніпропетровськ, потрібно буде заплатити 450 грн. Придбати квиток у зворотному напрямку можна так само при оформленні. Вагон курсує у складі пасажирського поїзда.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X