Українці посиленими темпами скуповують закордонну нерухомість

2 коментувати
Українці посиленими темпами скуповують закордонну нерухомість
Останні два роки українці — заможні і не дуже — посиленими темпами скуповують зарубіжну нерухомість. Попит на неї зріс удвічі, а обсяг ринку досяг $1 млрд

Виходець з Закарпаття Валентин Нодь ще на початку 1990‑х переїхав жити в Угорщину і розпочав там будівельний бізнес. Зараз його компанія NG Infinitus будує і продає вілли преміум- і бізнес-класу в Хорватії, за 30 м від Адріатичного моря. Частину апартаментів Нодь здає в оренду. І тепер для спілкування з клієнтами він все частіше користується українською —  останній рік до нього зачастили орендарі та покупці з батьківщини.

Найчисленнішими клієнтами стали заможні люди з Західної України. Вони приїжджають сюди відпочити і прицінитися до купівлі квартир. Вже готується ряд угод. Більше того, з'явилися і кияни, які хочуть придбати у Нодя вілли. "У нас буквально наплив українців",— розповідає бізнесмен.

Забудовник пояснює популярність місцевих об'єктів серед українських покупців тим, що Хорватія максимально полегшила процедуру оформлення нерухомості для громадян України. Раніше їм треба було організувати і відкрити фірму, щоб придбати будинки або ділянки. Тепер же українські фізособи мають право купувати нерухомість без усяких обмежень. А після трьох років володіння хорватським житлом його власник отримує посвідку на проживання в країні Євросоюзу.

Іншого роду клієнти, але теж з України, приходять в офіс Кірі Папуї, агента з нерухомості класу люкс у Лондоні.

 


ЛОНДОНСКИЕ ПРЕЛЕСТИ: Богатые украинцы любят элитную недвижимость британской столицы. Чтобы удовлетворить их растущий интерес, агент Кири Папуи организовывает специальные демо-туры по домам и квартирам Лондона

ЛОНДОНСЬКІ ПРИНАДИ: Багаті українці люблять елітну нерухомість британської столиці. Щоб задовольнити зростаючий інтерес, агент Кірі Папуї організовує спеціальні демо-тури до будинків і квартир Лондона


“Останнім часом до мене приїжджає все більше людей з вашої країни. Деякі хочуть інвестувати в нерухомість, щоб отримувати стабільний дохід від оренди. Інші купують її для особистого задоволення або своїх дітей, щоб використовувати, поки вони вчаться в Лондоні",— розповідає Папуї.

Українці надають перевагу житлу в центральному Лондоні, особливо новобудовам, які повністю обслуговуються і мають додаткові сервіси: консьєрж-служби, тренажерний зал, спа, басейн і підземний паркінг. Ще приїжджі зі сходу Європи, за спостереженнями Папуї, вимагають високого рівня безпеки.

Агент розповідає, що попит на купівлю будинків і квартир з боку українців настільки великий, що він навіть запровадив спеціально для них нову послугу — триденний тур. Клієнтам Папуї надає повний пакет послуг — з перельотом, розміщенням у центрі Лондона в п'ятизірковому готелі, перекладачами, трансфером за маршрутом. Мета такої подорожі — огляд спеціально відібраних об'єктів для інвестування в нерухомість.

“Напевно вони всі купують тому, що знають: ціна їхніх інвестицій обов'язково підвищиться. А ще вони розуміють, що вкладають гроші в дуже безпечне місце",— резюмує Папуї. І додає, що свою роль у зростанні попиту зіграла девальвація гривні і політичні проблеми. Важливе й бажання забезпечених українців стати частиною вишуканого лондонського суспільства.

Українці, причому з найрізноманітнішим рівнем доходів, дійсно все активніше цікавляться будинками й апартаментами в Європі та США.

За підсумками 2014 року фахівці української Асоціації професійних управляючих нерухомістю (АПУН) зафіксували двократне зростання попиту на подібні об'єкти в порівнянні з 2013‑м.

Минулого року основними покупцями виступали багаті люди, які купували нерухомість у Великобританії, Франції та США, зазначає Андрій Гусельников, директор компанії " Олімп-Консалтинг. Клієнти орієнтувалися на житло вартістю від ста тисяч до декількох мільйонів доларів. Німеччину і Швейцарію ігнорували — черезвисокі податки на нерухомість.

Українські покупці виділялися на загальному тлі своїм консерватизмом. “Їм цікаві лише першокласні райони центрального Лондона,— говорить про це Папуї.— Хоча в місті є деякі ексклюзивні райони далеко від центру".

 


В ПОИСКАХ РАЯ: Украинцы стали активно скупать зарубежную недвижимость, в том числе в Калифорнии, говорит президент компании Palodex Юрий Котляр

У ПОШУКАХ РАЮ:
Українці стали активно скуповувати закордонну нерухомість, зокрема в Каліфорнії, каже президент компанії Palodex Юрій Котляр


В 2015‑му на іноземний ринок вийшли уже й українці середнього класу. Анатолій Топал, голова АПУН, зазначає, що за підсумками нинішнього року попит на нерухомість за кордоном зріс ще на 30 %, і збільшення забезпечили якраз люди з середнім доходом. Вони цікавляться об'єктами ціною €50-150 тис. А в лідери продажів, за словами Гусельникова, вибилися демократичні за вартістю Болгарія, Хорватія, Чорногорія, Польща та Іспанія.

Точна кількість угод з купівлі українцями закордонної нерухомості невідомо — за словами Топала, європейці подібну інформацію не розкривають, вважаючи приватну власність священною. Але за оцінками Олімп-Консалтинг, загальний обсяг цього ринку перевищує $900 млн.

Для поляків українські клієнти вже стали ключовими. За даними міністерства внутрішніх справ Польщі за 2014 рік, вони стали другою за величиною групою іноземних покупців на варшавському, краківському та люблінському ринках нерухомості. За рік клієнтів зі сходу в Польщі стало на третину більше, уточнює Катерина Червона, керуючий партнер компанії Yana Property.

"Українців перестали вірити у фінансові інструменти всередині країни, а квартира або будинок в Європі — це хороше капіталовкладення",— зазначає Красна.

Розвиваючи цю думку, Юрій Котляр, президент компанії Palodex, який будує і продає будинки в Каліфорнії, говорить про пошук клієнтів з України стабільності та гарантій збереження інвестицій. Саме за цим вони йдуть на західні ринки, зокрема і в США.

“Сьогодні основним фактором придбання нерухомості є план Б — якась страховка на випадок різкого погіршення політичної та військової ситуації в країні. Плюс можливість отримати європейський вид на проживання",— погоджується Михайло Артюхов, керуючий директор компанії ARPA RealEstate.

Американська і європейська нерухомість не тільки страхує, але і дає стабільний дохід. Так, хорватський ринок постійно розвивається, зростає кількість туристів з Німеччини, Австрії, Угорщини, Чехії, Словаччини та Польщі. Вони штовхають вгору ціни на оренду квартир, через що зростає і їхня вартість. “Тільки за рахунок здачі їх в оренду можна отримувати набагато більший дохід, ніж на будь-якому депозиті в європейському банку. В принципі, з цього можна жити, що і приваблює українців",— пояснює Нодь.

 


© DR ПУСТИТЬ КОРНИ: Валентин Нодь рассказывает, что Хорватия пользуется спросом у состоятельных украинцев, потому что купить здесь жилье просто, а заодно можно получить вид на жительство в ЕС

ПУСТИТИ КОРІННЯ: Валентин Нодь розповідає, що Хорватія користується попитом у заможних українців, тому що купити тут житло просто, а заодно можна отримати посвідку на проживання в ЄС


Це стосується не тільки Хорватії. Папуї розповідає, що українці, купуючи нерухомість у Лондоні й околицях, негайно виставляють її на ринок оренди. І заробляють як на цьому, так і на зростанні цін. За словами агента, квартира за 1 млн фунтів стерлінгів у центрі Лондона за п'ять років подорожчає вдвічі, а якщо в цей же період здавати її з доходом до 5% річних, то можна додатково отримати ще 250 тис. фунтів стерлінгів.

Підстьобує інтерес до іноземних квадратним метрам ще і криза на вітчизняному ринку. Мова не тільки про девальвацію гривні і падіння доларових цін на квартири. На думку Олександра Рубанова, президента Спілки фахівців з нерухомості України, кількість податкових зборів на квадратний метр українських будинків та квартир помітно вище, ніж у країнах Європи. Іпотечне кредитування відсутнє, а зростання вартості енергоносіїв і комунальних послуг постійно робить дорожчим утримання будинків, квартир та інших площ. "Немає сенсу вкладати в Україну",— резюмує Рубанов.

Немає сенсу вкладати в Україну
Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців з нерухомості

Негативні фактори, що діють на українському ринку, зміцнюють впевненість Топала в тому, що попит на іноземне житло в країні буде стійко зростати.

І формувати його все частіше буде середній клас і наймані працівники.

Руслана Березовська, керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу HeadHunter Україна, розповідає про проведене ними дослідження, яке показало: 74% українців хочуть переїхати жити в країни Євросоюзу. Таким чином люди сподіваються врятуватися від зубожіння. А щоб влаштуватися в ЄС, потрібно знайти там роботу, відкрити бізнес або придбати житло.

Крім того, в більшості країн Євросоюзу, на відміну від України, очікується нехай невелике, але стале економічне зростання. А це, як уточнює Нодь, служить сигналом до зростання попиту на квартири і будинки, що покращує інвестиційну привабливість житлових об'єктів.

"Поки в країні не з'являться можливості для розвитку малого та середнього бізнесу, поки влада не почне боротися з корупцією, полегшувати умови роботи бізнесу, знижувати податки — ця тенденція [росту операцій з іноземною нерухомістю] збережеться",— ставить крапку в питаннях уподобання українців Гусельников.

 

Матеріал опублікований в НВ №42 від 13 листопада 2015 року

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: