Це все про неї: 25 надихаючих цитат про Україну з кращих інтерв'ю Нового Времени

1 коментувати
Це все про неї: 25 надихаючих цитат про Україну з кращих інтерв'ю Нового Времени
У 25-й день народження країни ми зібрали 25 висловлювань про неї з наших розмов із найвідомішими, мудрими і люблячими Україну спікерами

1

 
Путін не врахував лише одне: Україна – це не Росія. Населення Росії звикло беззаперечно підкорятися царю. Так було при царях, при секретарях ЦК, а тепер при президентах. Народ звик не чинити опір - він просто не сумнівається у вседозволеності можновладців. У України зовсім інші традиції. Колись київське віче приймало рішення, прийняти князя або вигнати його. Ця глибинна відданість демократичним принципам у українців в кістках.

Левко Лук'яненко,
український дисидент, автор Акту про незалежність України
 
 
  

Повна версія статті


  

2
  

Я вважаю природним становлення української ідентичності через протистояння ідентичності російської. Це невід'ємний елемент позиціонування народу, який стверджує свою самостійність по відношенню до колишньої імперії.

Володимир В'ятрович,
історик і директор Українського інституту національної пам'яті

 

Повна версія статті

  

  
3

 
Якби мені зараз сказали: «Леоніде Макаровичу, станьте на трибуну Ради і скажіть все, що ви хочете сказати українському народу», моя промова була б короткою: давайте забудемо, хто краще, хто гірше. Зараз вирішується питання, бути чи не бути Україні. Давайте захистимо Україну. А для цього треба об'єднатися. Іншого шляху немає. Не зможемо ми вистояти перед погрозами ззовні, якщо розвалимося зсередини.

Леонід Кравчук,
перший президент України

  

Повна версія статті

  

  

4

 
У
країнській незалежності не 25, а два роки. <...> У 1991 році УРСР перейменували в Україну, при цьому зберігши цю саму УРСР на більшій частині країни. І так ми прожили до 2014 року – поступово сформувалися пострадянська Росія і пострадянська Україна, а замість кордону між ними лежав величезний шматок Радянського Союзу. Саме туди в 2014 році і увійшли російські війська.

Віталій Портников,
український публіцист
  


Повна версія статті

  

  

5

 
Україна починається з тебе. Не з президента, не з голови сільської ради, не з голови підприємства. Якщо ти усвідомив себе як члена нації і так зробили 45 мільйонів - то отримаємо сильну націю. Якщо ви цього не хочете робити, не хочете змінюватись – доведеться проходити ту школу, яку ми зараз проходимо.

Віктор Ющенко,
третій президент України
 

  

Повна версія статті


  

 

6

 

Це був зрозумілий мотив - бути корисною Україні. У наших країн спільний ворог і схожі долі.

Хатія Деканоїдзе,
голова Національної поліції України
 

 

Повна версія статті


  

  

7

  

Я згоден, що нам потрібен серйозний прорив. Немає об'єктивних причин, які заважали б [економіці швидко рости]. Тільки нереформована держава. Звичайно, якась частина пов'язана з російською агресією і окупацією. Але зростання повинно бути більш серйозним навіть за цих умов.

Володимир Гройсман,
прем'єр-міністр
 


Повна версія статті


  

 

8

 

Більш приємного задоволення, ніж створення країни-лідера економічного розвитку Східної Європи - я собі не уявляю.

Давид Сакварелідзе,
екс-заступник генпрокурора Грузії і України
 

Повна версія статті


  

 

9
  

Країна змінюється - це факт. Так, є пласт людей, які все ще вважають, що можна жити, як раніше, можна, як в 90-х, домовитися. Але це нова реальність. Чи можемо ми повернутися в формат, який існував за Януковича? Ні. Люди не дозволять. Ми не дозволимо.

Дмитро Шимків,
заступник голови АП
 

Повна версія статті


 

 

10
  

Бувають дуже страшні дзвінки. Україна з одного боку закінчила одну главу, а з іншого боку вона натиснула дзвінок, який говорить: колишня епоха на пострадянському просторі закінчилася. Україна пішла перша.

Лілія Шевцова,
російський політолог
 
 

Повна версія статті


  

  

11

 
Нам може не подобатися сьогоднішній перехідний період, але нам нікуди повертатися. Між стадією гусениці і метелики є стадія кокона - дуже неприємна, некомфортна, в ній відбуваються потворні процеси переродження. Але не можна з гусениці перетворитися на метелика, не побувавши в коконі. Гусениця має змінитися зсередини.

Тетяна Козаченко,
глава департаменту з питань люстрації в Мін'юсті
 
 

 

Повна версія статті

  

 

12

 
Україна має великий потенціал і може бути країною Європи, яка найбільш швидко розвиватиметься.
А може, і світу. Для цього потрібно змінювати політичний клас. І це - неминучий процес.

Міхеїл Саакашвілі,
губернатор Одеської області
 


 

Повна версія статті


  
  

13

 
Я з оптимізмом дивлюся на зміни в Україні. Тому що ... як би це сказати дипломатично ... – гірше не буде. Гірше неможливо, щоб було. Вже все, що можна було зіпсувати, зіпсували. Дно ми вже пройшли. Можуть, звичайно, і постукати знизу, але я думаю, що ми вже потрапили на саме днище і зараз вибираємося.

Олександр Квіташвілі,
екс-міністр охорони здоров'я
 


 

Повна версія статті

  

 

14

 
Нам треба робити все чесно перед собою і перед державою. Час і історія розсудять. Нам необхідно зробити все можливе для того, щоб держава стала сильнішою. Є така хороша фраза, не пам'ятаю чия: головне – перемогти, а історики пояснять – чому.

Андрій Парубій,
спікер Верховної Ради
 

 

Повна версія статті


  

 

15

 
Новітня історія України - це низка знайдених і втрачених шансів. Проголошення незалежності, обрання Леоніда Кучми на другий термін, коли він задекларував різкий розворот в бік ЄС, але виник касетний скандал; сам касетний скандал; Майдан 2004 року, Революція Гідності, обрання Петра Порошенка - все це втрачені шанси.

Юлія Мостова,
головний редактор тижневика Дзеркало тижня
 


 

Повна версія статті

  

 

16
  

Сьогодні для країни реформа тільки в одному - подолати олігархічну залежність. Реформи так важко тому і йдуть, що власниками парламенту і уряду виступають олігархи. Ми повинні протистояти тим, кому належить 80% власності в країні.

Оксана Сироїд,
віце-спікер парламенту
 


 

Повна версія статті


  

  

17
  

Навіть в темні години восени 2013-го такої безнадії, як в Росії, в Україні не було. Тут ти можеш відчувати, що твої дії на щось впливають. Можливо, недостатньо, але тут ти сам господар свого щастя. А Росія така, абсолютно закостеніла конструкція - незрозуміло, як там перебувати.

Володимир Федорин,
співзасновник Bendukidze Free Market Center
 


17._fedorin-ukr


 

Повна версія статті


   

  

18
  

Цього разу в України повинно вийти, тому що революція сконцентрувала зусилля людей, які сповідують європейські цінності. Вона створила особливий рівень збудження цих людей, який називається пасіонарністю.

Олександр Пасхавер,
економіст, голова Центру економічного розвитку

 

 

Повна версія статті


  

  

19
  

Ми не тільки повинні готуватися, а й бути активним гравцем в процесі деімперіалізації Росії. Імперська Росія представляє життєву загрозу Україні. Ми повинні грати в цьому напрямку, але як буде виглядати ця гра? Наш вплив зовні і на Росію у великій мірі буде залежати від успішності реформ всередині країни..

Євген Глібовицький,
політолог
 


 

Повна версія статті


  

  

20
  

Так, це вже не та країна, в яку я приїхав три роки тому. <...> Великі зміни відбулися в людях, їх психології, і, думаю, вже неможливо повернутися до "януковичизму" – олігархічного авторитарного корупційного уряду.

Джеффрі Пайетт,
посол США
 


 

Повна версія статті


  

 

21
  

Досі українці проявляли дивовижне терпіння, хоча їм довелося битися у війні, в якій вони жодним чином не були винні, і зіткнутися з жорстокою економічною кризою. І ось тут в гру повинен вступити Захід: ми могли б зробити процес реформування не таким болісним.

Тімоті Снайдер,
американський історик
 


 

Повна версія статті


  

  

22
  

За останні два роки Україна досягла значних успіхів на шляху реформування країни, хоча, можливо, українцям це і не видно. Але я думаю, що у них скоро з'явиться можливість відчути результати цих перетворень.

Ерік Берглоф,
директор Інституту глобальних питань Лондонської школи
економіки та політичних наук
 


 

Повна версія статті


   

   

23

 
Я жалкую з приводу того, що Україна поки не демонструє успіхів. Ваша країна цілком може стати новою Південною Кореєю. Повинна стати, якщо хоче вижити. Забийте на Донбас. Нехай собі існують, як хочуть. Забийте на Луганськ. Забийте на Крим. Якщо ви станете новою Південною Кореєю або Сінгапуром, то в якийсь момент економічні обставини візьмуть гору, і жителі Криму самі прибіжать.

Юлія Латиніна,
російський журналіст і письменниця
 


 

Повна версія статті


  

 

24


Щоб домогтися реальних змін на краще, керівництву країни потрібно вміти жертвувати. Власною кар'єрою і добробутом, владою і повноваженнями. Заради чого? Заради людей. І заради пам'ятника в майбутньому.

Святослав Вакарчук,
музикант, лідер групи Океан Ельзи

 

 

Повна версія статті


  

  

25
  

Дай Бог, щоб наша Україна була нормальною державою, якою вона повинна бути. Дай Бог, щоб ми дійсно були собою, щоб ми, маючи талановитих людей, дуже красиву країну, дуже багату країну, кожному громадянину дали те, що йому належить, і дбали про загальне благо. Ми можемо і ми повинні бути нормальною державою.

 

Любомир Гузар,
колишній предстоятель Української Греко-Католицької Церкви
 


 

Повна версія статті


 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: