Це буде дуель, а не бокс. 5 питань супернику мера Кличко Бориславу Березі

Це буде дуель, а не бокс. 5 питань супернику мера Кличко Бориславу Березі
НВ розпитало конкурента Віталія Кличка про те, чим він збирається займатися на посаді мера, як планує спрацюватися зі старою командою і навіщо викликає свого опонента на теледебати

15 листопада в ході другого туру виборів мерів кияни будуть робити вибір між нинішнім міським головою, лідером партії УДАР Віталієм Кличком, і лідером партії Рішучі громадяни, Бориславом Березою. За результатами першого туру Кличко отримав 40,5% голосів виборців, Береза — 8,84%.

До того, як почати політичну кар'єру, Береза працював на радіо, у книготоргівлі та видавничому бізнесі. Минулого року на виборах він балотувався як самовисуванець. Був спікером Правого сектора, куди потрапив після знайомства з Дмитром Ярошем на Євромайдані. Напередодні місцевих виборів в цьому році місце в партії УКРОП йому пропонував Геннадій Корбан.

Береза розповідає НВ, як збирається спрацюватися зі старою командою Київради і КМДА, що думає про діяльність Генпрокуратури і чи варто Корбану чекати на справедливий суд.

1. Чи розумієте ви, що отримати посаду мера — не означає відразу отримати всю владу. Як мінімум, потрібно мати ще й власну команду. У вас вона є? Як збираєтеся співпрацювати з людьми із "старої" системи в Київраді і КМДА?

Для будь-яких реформ потрібні як мінімум дві складові – воля і віра. Воля лідера і віра виконавців. І віра, і воля у моєї команди є.

Очевидно, що в команді мера будуть не тільки люди з партії Рішучих громадян. Упевнений, що професіонали і реформатори є і в Батьківщині, і в Самодопомоги, і в Свободі і я з величезним бажанням запрошу цих людей змінювати Київ, будувати нову систему. Проведемо відкриті конкурси на всі керівні посади.

Думаю, більшість керівників і заступників комунальних підприємств та департаментів повинні змінитися. Щодо поняття старої команди, то тут я буду непримиренний з двома речами – ознаками корупції та бездіяльністю. Кожен керівник повинен буде підготувати "дорожню карту" свого підприємства, відділу, департаменту з очікуваними поквартальними досягненнями і, природно, відповідати за отриманий результат.

2. Коли з'являється оголошення про вакансію, до резюме часто просять мотиваційний лист. Там кандидат повинен зуміти пояснити, чому потрібно вибрати саме його і чим він кращий за інших. Чому кияни повинні вибрати саме вас?

Півтора року правління Віталія Кличка показали відсутність волі до реформ і змін. Всі корупційні схеми створені попередньою владою продовжують працювати. У мене є позиція з ключових питань міста – це повернення енергосистеми Києва у комунальну власність, це наведення порядку в місті з МАФами, це скорочення чиновників усіх рівнів, це боротьба з забудовою парків і вирубкою зелених зон.

3. Ви кличете Кличко на теледебати. Про що б ви хотіли подискутувати? Ви напевно розумієте, що Кличко в дебатах не дуже, ви таким чином хочете завдати йому хук зліва?

Дебати — діалог, можливість почути без спотворення думки, думки, ідеї. Я кличу Віталія для того, щоб дати можливість киянам обирати. Повинна бути відкрита конкуренція. Саме конкуренція робить нас сильнішими, змушує рухатися вперед, розвиватися. Дебати — швидше благородна дуель, ніж бокс. Тут кожному дається шанс донести свою точку зору, бути почутим, висловити свої аргументи та контраргументи.

У мене не стоїть завдання якось образити Віталія Володимировича, у мене стоїть задача конкурувати з чинним мером, і, в першу чергу, конкурувати не за формою, а за змістом.

4. Чи вважаєте ви, що Геннадія Корбана затримали заслужено?

У кожного українця всередині зашито пристрій справедливості, це те, що нас відрізняє від росіян. Саме тому розгін студентів вивів на вулицю мільйони людей по всій країні.

В країні так і не відбулося реформи судової системи, системи, яку будували Янукович і Ківалов. Головного прокурора призначили завдяки голосуванню Опозиційного блоку. Вважаю це яскравим маркером. Система правосуддя не викликає довіри, вона апріорі не може бути справедливою, та ще і щодо активного учасника Майдану, людини, яка в Дніпропетровську воювала за цілісність України.

5. Що ви думаєте про нинішню роботу Генпрокуратури? Прокуратура — вотчина президента. Чи можна говорити, що це все — вказівки зверху?

Про те, що ГПУ потребує реформування говорять вже навіть в США, зокрема, Вікторія Нуланд. Що можна очікувати від "старої" прокуратури? Ті ж самі люди, методи, система. Півтора роки влада повинна була витратити на реформу прокуратури, щоб повернути їй довіру. Зараз цей інститут не асоціюється у більшості громадян з законом і справедливістю. Будь-яка дія прокуратури автоматично викликає недовіру. Стає очевидно, що країна не може продовжувати існування з такою прокуратурою і судом.

Що стосується президента і його впливу на прокуратуру, то думаю, що президент зараз більше зосереджений над вирішенням питання на Донеччині, на виконання узятих перед США і Євросоюзом зобов'язань. Але Петро Олексійович і люди, які його оточують – повинні розуміти, що Донбас-це наслідок, а причина – корупція. Щодня аргументів для обґрунтування позиції Президента і влади в цілому дедалі меншає. Ми не бачимо політичної волі до реформування судової та прокурорської системи.

Але сподіваємося, що державницькі позиції в оточенні президента візьмуть гору над усіма конфліктами. Зараз час для рішучих дій і консолідації усіх сил навколо відродження України.

Сподіваюся, що Генпрокуратура найближчим часом не зможе обґрунтувати свою позицію щодо резонансних справ, але і нарешті публічно прозвітує за всіма розслідуваннями злочинів проти Майдану. Благо такі розслідування ідуть, я регулярно знайомлюся з їх звітами.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: