Трюдо! Новий прем'єр Канади підтримає Україну, марихуану та індіанців

5 коментувати
Канадські ліберали повернулися до влади

Канадські ліберали повернулися до влади

У минулий понеділок в Канаді відбулися парламентські вибори, переможцем яких стала Ліберальна партія на чолі з молодим та активним Джастіном Трюдо

Тріумфатору канадських виборів Джастіну Трюдо на роду було написано стати політиком: він з'явився на світ в 1971 році в сім'ї П'єра Трюдо, який працював тоді...прем'єр-міністром Канади. Причому Трюдо-старший був не просто одним з численних і мало кому відомих канадських прем'єрів, а справжньою легендою. Він зміг суттєво знизити залежність країни від поставок необробленої сировини в США, підняти місцеву промисловість і сферу послуг, вивівши Канаду в п'ятірку найбільш комфортних для проживання країн світу.

Його син Джастін з самого дитинства був оточений не тільки любов'ю і турботою, але й людьми, що займають найвищі пости в канадській і світовій політиці. Проте, в ранній молодості Джастін не дуже замислювався про політичну кар'єру. Він займався боксом і екстремальними видами спорту, знімався в гумористичних скетчах, дбав про екологію, намагався вивчати точні науки і викладати. Однак у 2008 році з усім це було покінчено: на чергових парламентських виборах він розгромив на своїй ділянці в Папіньо (Квебек) конкурента від сепаратистського «Квебекського блоку», ставши одним з наймолодших парламентаріїв.

До походу в політику юного Трюдо підштовхували і сподвижники його батька, і сім'я. Емоційна мова Джастіна, виголошена на державних похоронах батька в 2000 році, мало кого в Канаді залишила байдужою. Молода, активна, доброзичлива, яскрава та добре освічена молода людина, син легендарного батька і правда чудово підходив на роль політика нового типу. До того ж в його рідній для його батька Ліберальній партії почалися внутрішні скандали і суперечності, які довели цю політичну силу майже до катастрофи. На виборах 2011 року вона отримала всього 34 місця в 338-місцевому парламенті – найгірший результат за всю історію партії. Тодішній лідер лібералів Майкл Ігнатьєв з ганьбою пішов у відставку. У партії, де в пошуках винних всі розсварилися з усіма, майже не залишилося надій на виживання. Тут якраз всі погляди і спрямувалися на юний талант.


Оппоненты пеняли Трюдо (слева) на несерьезность и отсутствие опыта

Опоненти дорікали Трюдо (ліворуч) за несерйозність та відсутність досвіду


Спочатку Трюдо намагався відбрехатися: «Через очевидний зв'язок мого імені з історією багато людей дивляться на мене так, ніби я... загалом, якщо чесно, мені це не дуже до душі». В якості причини своєї відмови очолити партію він вказував і необхідність займатися сім'єю: з черговим новонародженим кількість його дітей досягла трьох, а ця категорія громадян навіть у спокійній Канаді схильна до різного роду неподобств, за ними треба уважно стежити.

Однак в 2012 році однопартійці і прихильники все ж таки вмовили молодого політика поступитися особистими інтересами і перейти в категорію політичних важковаговиків. Він вступив у боротьбу за пост лідера Ліберальної партії і переміг з феноменальним для розвиненої демократії результатом, набравши в наступному 2013 році понад 80 відсотків голосів однопартійців.

З його обранням головою партії її популярність у виборців поповзла вгору, однак на електоральному полі у лібералів ситуація була вкрай непроста: праворуч їх тиснули лідируючі консерватори, а зліва з'явився новий опонент – «Нові демократи». Ця партія, що стоїть на ще більш лівих, ніж ліберали, позиціях, за всіма опитуваннями йшла другою. Перед виборами 2015 року партія Трюдо за всіма опитуваннями йшла третьою.


Стивена Харпера обвиняли, что он занимался внешней политикой больше, чем внутренней

Стівена Харпера звинувачували, що він займався зовнішньою політикою більше, ніж внутрішньою


Вибитися на перші позиції їй допомогла агресивна кампанія, обіцянка «реальних змін», а також самі суперники. Лідер консерваторів Стівен Харпер в Канаді багатьма сприймається як васал американських правих, зовнішньополітичний «яструб» та затятий консерватор, який підтримує лише найбагатших жителів країни. Крім того, він грає на синтезаторі і співає в музичній групі, що відрізняється неймовірно зубожілими піснями. Харперу, чинному прем'єру, завадило зниження темпів зростання економіки: незважаючи на зусилля Трюдо-старшого Канада як і раніше багато в чому залежить від експорту нафти та іншої сировини в США, а ціни на ці товари останнім часом істотно знизилися.

З іншого боку, лідер НД Томас Малкэр – це людина, яка, незважаючи на свої прогресивні погляди, справляє враження водія трактора на забутій богом фермі. Часто він говорить хороші, правильні речі, але його дійсно дуже складно сприймати всерйоз. Один його вид волає: «Не дайте мені прийти до влади!».

На тлі двох літніх і дивних типів, чиї досягнення вельми сумнівні, активний та діловий Джастін Трюдо виглядав ракетою, яка здатна вивести Канаду на нову орбіту. Крім усього іншого, його погляди викликають симпатію у багатьох молодих виборців, представників середнього класу, жінок і меншин.

У числі іншого він запропонував легалізувати марихуану за зразком американського штату Колорадо. Там надходження до бюджету від продажу «травки» та її похідних залили бюджет таким потоком грошей, що місцевий уряд просто не знав, що з ними робити. В результаті почали роздавати їх жителям штату у вигляді чеків – по 17 доларів кожному. Небагато, але хоч щось.


Трюдо обещает не забывать про Украину

Трюдо обіцяє не забувати про Україну


Трюдо обіцяє підняти податки на доходи представників одного, найбагатшого, відсотку жителів країни. Одночасно він збирається знизити збори з середнього і робітничого класу. Новий прем'єр також збирається продовжити лінію свого батька на зниження залежності канадської економіки від експорту сировини в США і розвиток власної промисловості. Він гордо називає себе «феміністом», обіцяючи зробити все можливе, щоб домогтися реальної, а не декларативної рівності статей. Крім того, він має намір виділити відразу декілька мільярдів доларів на розвиток системи освіти і медичного забезпечення індіанців, які в Канаді живуть значно гірше, ніж більшість інших етно-релігійних груп.

Зовнішня політика, мабуть, не буде головним пріоритетом Трюдо, який збирається сконцентрувати свою увагу на вирішенні внутрішніх проблем. Правда, тут є цікавий виняток – Україна. На сайті його партії регулярно з'являються коментарі з українських проблем і подій, а сам він особисто привітав народ України з Днем Незалежності та похвалив борців за неї, і пообіцяв «щосили активно і конструктивно допомагати відновленню економічних і демократичних інститутів України навіть в умовах ескалації російської агресії». Крім того, він закликав світове співтовариство і всіх союзників своєї країни посилювати тиск на Москву.

Українцям можна не перейматися - новий канадський прем'єр налаштований і далі з усіх сил допомагати Києву в його протистоянні з Москвою. При цьому енергії та ентузіазму в нього не менше, а може, і більше, ніж у колишнього. «Друзі! Ми перемогли страх надією. Здолали цинізм працьовитістю. Розбили чорну, брехливу політику позитивним баченням, здатним об'єднати Канаду», - сказав своїм прихильникам в Монреалі Трюдо, дізнавшись про результати голосування.

Хочеться сподіватися, що у нього все вийде.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: