Топ-6 найбільш гучних злочинів Володимира Путіна

7 коментувати
Топ-6 найбільш гучних злочинів Володимира Путіна
НВ зібрало найгучніші злочини, в яких у різний час звинувачували російського президента, що отримали широкий розголос в останній час

1. Володимир Путін, імовірно, схвалив операцію ФСБ з убивства колишнього російського розвідника Олександра Литвиненка, який гостро і публічно критикував главу РФ — висновок керівника британського дізнання сера Роберта Оуена у Високому суді Лондона.

2. Працюючи заступником мера Санкт-Петербурга в середині 90‑х, Путін був пов'язаний зі впливовим на той момент тамбовським кримінальним угрупованням, яке переправляло героїн з Афганістану до Європи через петербурзький морський порт — із книги Олександра Литвиненка Луб'янське злочинне угруповання.

3. Вибухи житлових будинків у Буйнакську, Москві та Волгодонську у вересні 1999 року, які призвели до активізації військових дій в Чечні, здійснювалися за участю агентів ФСБ незабаром після переходу Путіна з посади голови ФСБ на посаду прем'єр-міністра — за книгою Литвиненка ФСБ підриває Росію, написаною у співавторстві з російським істориком Юрієм Фельштинським. Також у вибухах житлових будинків Путіна звинувачували деякі російські опозиційні політики і опальний олігарх Борис Березовський, який створив спеціальну незалежну комісію для розслідування цього злочину.

4. Користуючись енергетичним багатством Росії, Путін і його найближче оточення загрузли в корупції. В результаті Путін є одним з найбагатших людей у світі зі статками, згідно з доповіддю ЦРУ, в $40 млрд. Він таємно володіє акціями найбільших російських компаній і, серед іншого, є власником оціненого в $1 млрд палацу на березі Чорного моря та яхти Олімпія вартістю $35 млн — зібрані у фільмі британського телеканалу BBC One Таємні багатства Путіна дані ЦРУ, коментарі Адама Шубіна, представника міністерства фінансів США з питань тероризму і фінансової розвідки, і російських бізнесмена Сергія Колеснікова, політолога Станіслава Бєлковського і колишнього голови держкомпанії Совкомфлот Дмитра Скарги.

5. Путін перебуває в хороших стосунках з одним з найрозшукуваніших ФБР лідерів організованої злочинності — Семеном Могилевичем, який є агентом ФСБ й продає зброю найбільшій терористичній організації Аль-Каїда — висновки голови британського дізнання сера Роберта Оуена після вивчення матеріалів справи та спілкування зі свідками.

6. До обрання на посаду президента Росії Путін протягом семи років був консультантом зареєстрованої в Німеччині компанії SPAG, яка відмивала гроші як для російських кримінальних угруповань, так і для колумбійського наркокартелю — з матеріалів підготовленого в 2006 році колишнім офіцером КДБ Юрієм Швецем за замовленням Литвиненка досьє на Віктора Іванова, нинішнього директора Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків та однієї з довірених осіб президента Путіна.

 

Матеріал опубліковано у НВ №3 від 29 січня 2016 року


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: