Тарифи в Україні найнижчі в світі. Гендиректор української Vodafone розповів, що буде з мобільним зв'язком з приходом британського бренду

7 коментувати
Тарифи в Україні найнижчі в світі. Гендиректор української Vodafone розповів, що буде з мобільним зв'язком з приходом британського бренду
igate.com.ua
Олег Проживальський, гендиректор Vodafone Україна, розповів, коли запустить, нарешті, 3G-зв'язок колишній МТС, якими будуть нові тарифи і в якій перспективі в країну прийде 4G

— Коли мені міняти сімку на Vodafone? (сміється).

— Ви це можете зробити в будь-який час. Але найближчим часом будуть випущені стартові пакети з брендом Vodafone. За вашим бажанням ви можете зробити таку заміну. Це буде добровільно. У нас будуть діяти паралельно поки один і другий бренд. І ті сімки, які йдуть з брендом МТС, будуть працювати ще довго. Поки абоненти будуть хотіти самі користуватися тими пакетами і тими тарифними планами, які пропонувала колись МТС.

— А яка різниця буде між новим пакетом і старими?

— Різниця буде досить велика в плані послуг. По-перше, Vodafone прагне до якіснішого обслуговування. Клієнт для них — це номер один.

У них дуже прості доступні тарифи. І ніяких там підводних каменів для абонентів не існує.

Друге – пакет Vodafone буде пропонувати абонентам можливість отримати за домашніми тарифами зв'язок, перебуваючи в роумінгу, в 14 країнах Західної Європи. Тобто приблизно те, що зараз європейські країни роблять між собою. Йдуть від роумінгу взагалі.

— А з рештою країнами ЄС як буде?

— Треба домовлятися. Зараз підписується договір з Польщею на державному рівні. Там передбачається якесь тиск на операторів з двох сторін, щоб вони домовилися про зниження роумінгових тарифів. Якщо домовимося з польським оператором, то будемо знижувати. Точно так і з іншими країнами.

— Чому саме зараз ви вирішили розширити співпрацю з Vodafone? Адже ви співпрацювали з 2008 року, наскільки я розумію, і багато хто навіть говорили, що МТС скоро не буде, а буде Vodafone.

— Справді група МТС співпрацює з групою Vodafone давно. Зараз ми зробили більш глибокий договір. Ми переходимо під бренд Vodafone. Це означає, що ми повинні впровадити всі стандарти, за якими працює Vodafone. І надавати послуги так, як Vodafone надає їх у всьому світі.

Що це таке? Це, по-перше, вимоги до безпеки мережі. Це вимоги до захисту персональних даних. Це вимоги до якості надання послуг. І так далі. Все те, що робить Vodafone, припустимо в Англії. Точно так само будуть надаватися послуги в Україні.

— Українське законодавство теж вимагає безпечного зв'язку та захисту даних. Що в британському законодавстві є таке, чого немає в Україні?

— Перше — це взаємодія з силовими органами. Адже наші силові органи вимагають певні дані для пошуку якихось там злочинців. Є українське законодавство, яке чітко розписує, як це повинно бути. Тепер же ми повинні дотримуватися і англійського законодавства, яке теж прописує як це повинно бути. Тепер ми повинні будемо працювати за двома законодавствами – українським та англійськам.

— Якщо український закон вимагає видати дані, а стандарт Vodafone каже, що не можна в цьому випадку видавати дані – ви ж не можете не дотримуватися закону України?

— Ми не можемо не діяти за законом України. Все це буде прописано в договорі. Я ще не читав цих нових стандартів. Я ще не готовий відповісти на ці питання. Єдине, що ми знаємо – що англійські стандарти більш жорсткі.

— Давайте поговоримо про 3G-зв'язок. Скільки областей вже покрито?

— Запустили поки тільки дві – Одеса та Чернігів. Вчора ще в Закарпатській області Мукачево запустили. До кінця року запустимо всі обласні центри і Київ, за винятком тих обласних центрів, які підлягають конверсії – конверсія буде робитися протягом чотирьох років. Це Харків, Черкаси та Житомир.

Наші конкуренти поспішають вийти першими на ринок. Вони встановлюють, як правило, нове обладнання на базових станціях, але наявні базові станції працюють на більш низьких частотах. А принцип такий: чим вища частота, тим менший радіус дії базової станції. Тобто якщо ви будуєте на базових станціях, то у вас будуть чорні дірки, де немає покриття 3G.

Ми повністю робимо перерахунок покриття – щоб воно було кращим, суцільним. Щоб не було цього леопардового покриття, де є темні плями. Це вимагає від нас установки приблизно в 1,5 рази більшого числа базових станцій, ніж ми маємо сьогодні. Це вимагає великої кількості часу. Треба побудувати вежу, підвести електроживлення і так далі. Запустити мережу на базових станціях – це місяць. Побудувати нові базові станції – це як мінімум півроку – рік.

— Тоді ось зараз продаються пакети МТС 3G – що це за пакети, якщо немає ще базових станцій і покриття? Адже люди купують пакети.

— У нас є партнерський договір з компанією Тримоб, яка надає ці послуги по всій Україні, про національний роумінг. Ми стиковані з цією мережею, і через їхню мережу надаємо цю послугу.

— Ви говорили про те, що у Vodafone будуть зрозумілі прозорі тарифи. Останнім часом оператори воювали за нижній ціновий сегмент. Йшли в нуль і навіть собі в збиток. Ця війна продовжиться, на ваш погляд, чи ні?

— Конкуренція була, є і буде. Вона вже зараз посилюється. Стратегія кожної компанії відрізняється. Хтось поспішає швидше випустити нову послугу, але, може бути, не зовсім з гарною якістю. А хтось, як ми, прагне зробити її якісно, а потім вже надати абоненту.

Так, може бути, наші абоненти деякі незадоволені тим, що ми виходимо пізніше. Деякі навіть спробували піти. Але ми впевнені, що вони повернуться. Тому що співвідношення ціна-якість буде кращим, ніж у наших конкурентів.

— Чому?

— Тому що ми за цим стежимо. Тому що це наша стратегія.

— Ну, вони теж стежать.

— Ну поки бачите, як роблять. Я не можу сказати, що наші конкуренти в деяких містах запустили якісну мережу. Не можу. Не нам судити, звичайно. І може, не зовсім коректно, що я так висловився. Але абоненти оцінять.

— Яким був відтік абонентів з-за того, що ви запустили мережу трохи повільніше, ніж конкуренти?

— Незначним.

— Конкуренція посилюється і буде посилюватися. Чи означає це, що тарифи можуть знижуватися?

— Я не думаю, що в даний час тарифи будуть знижуватися. Тарифи в Україні дуже низькі. Мабуть, найнижчі в світі. На рівні Індії і деяких африканських країн. Ми ж купуємо обладнання за долари, потрібно, щоб воно окупалось. Тому я не прогнозую, що тарифи будуть знижуватися.

— Як ви плануєте просувати бренд Vodafone? Скільки плануєте на це витратити?

— Не можу називати цифри, вони, як правило, конфіденційні. Найближчим часом ви побачите нашу активність.

Бренд МТС ми вже забуваємо. Його не буде. Але послуги під брендом МТС, які представлялися, так і будуть надаватися доти, поки абоненти будуть хотіти користуватися цим тарифними планами. Але просувати ми будемо виключно новий бренд, і дуже активно.

— Яку ідею ви будете просувати? Чим компанія з брендом Vodafone буде відрізнятися від МТС?

— Люди самі оцінять, але я припускаю, що абонентам буде десь навіть більш престижно ходити з телефоном, в якому на віконечку буде світитися бренд Vodafone.

— У бренда тепер буде такий європейський відтінок. Раніше у нього був російський відтінок. Ні для кого не секрет, що це було проблемою в Україні. Ви збираєтеся просувати меседж, що ви більше – не російська компанія?

— Я б сказав так: інвестиції, які вносилися в різний час різними власниками нашої компанії, не мають національності. Долар не має національності, правда? Це гроші, які внесені, які, вибачте, закопані в землю – у вигляді кабелю, це вишки. Ці гроші звідси ніхто і ніколи забрати не зможе, тому що вони вкладені в бізнес. І вони тут працюють. Тому хто б не вкладав, це завжди вигідно для України. Зв'язок дає великий ефект в економіці. Уявіть собі, що сьогодні немає мобільного зв'язку в Україні. Можете собі уявити? Знаєте, як ми провалимося? Як наша економіка впаде? Бізнесмени не зможуть оперативно домовлятися, вирішувати питання. Тому в цьому плані я абсолютно проблем не бачу.

Мало того, адже МТС як група є публічною, акції групи МТС котируються на Нью-Йоркській біржі, більше 40%. Тут більше 40% інвестицій не лише російських, але і американських.

Зараз у нас відбулися серйозні зміни. Сьогодні ми є дочірньою компанією голландської компанії.

— Це щось змінює?

— Змінює. Ми вже підзвітні юридичній особі Європи. Це раз. Відбулася зміна наглядової ради. Головою наглядової ради є Рон Зоммер, екс-президент німецької компанії Deutsche Telekom.

Ми не звітуємо сьогодні безпосередньо перед МТС груп. У нас є компанія в Голландії. Ми зараз їй підзвітні.

— Тобто гендиректор російської МТС не може вам зателефонувати в Київ і сказати: надайте такі дані?

— Юридично не може.

Є українське законодавство, яке вимагає від нас надання інформації нашим українським спецслужбам – у пошуках всяких там контрабандистів і так далі. В рамках чинного закону ми такі можливості надаємо. А говорити про те, що тут якісь інші спецслужби мають доступ до наших мереж – некоректно.

Так, були випадки у світі, коли з використанням деяких технологічних проблем побудови мереж деякі спецслужби намагалися використовувати операторів – знайшли дірку, як можна відслідковувати, де знаходиться абонент. Ми цю дірку закрили. Ще раз кажу: це проблема для всіх мереж в усьому світі. Нас перевіряли спецслужби. У нас все добре.

— Ну і наостанок питання: як Vodafone, куди ви ведете Україну? Що тут має відбутися через два-три роки?

— Ми повинні зробити так, щоб наш клієнт обслуговувався так, як у Vodafone у всіх країнах. Ми повинні прискорити 3G, і, думаю, в 2017-му візьмемося за впровадження послуги 4G. Зараз займаємося отриманням необхідних ресурсів.

— Можете назвати кілька напрацювань Vodafone, які ви принесете в Україну і які, ви вважаєте, будуть цікаві українському споживачеві?

— Тут дуже багато напрямів. Потрібно зробити так, щоб телефон став ще і фінансовим терміналом для розрахунків за дрібні якісь послуги, як у багатьох країнах. Ми зараз вивчаємо ці можливості.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: