Світ ніколи не буде таким, як раніше: 10 головних подій 2015 року

4 коментувати
Світ ніколи не буде таким, як раніше: 10 головних подій 2015 року
НВ називає 10 подій 2015 року, після яких світ ніколи не буде колишнім

 
1. Ісламська держава перетворилася на силу, якій ледве протистоїть Захід.


02_7658739-14storЦя ситуація здатна змінити світову рівновагу. Сама ІД взяла на себе відповідальність за кілька кривавих терактів 2015‑го, в тому числі наймасштабніший — паризький. У той же час ІД заявила про себе як про терористичну організацію з потужною мережею практично у всіх країнах Заходу, а також і з жорстокою і неймовірно мотивованою армією, яка постійно росте. Тепер на Заході дедалі голосніше звучить критика бездіяльності світових лідерів і вимоги вирішення питання ІД. У свою чергу бойовики не втрачають надії домогтися участі у війні західних наземних військ, тому будуть продовжувати спроби тероризувати Європу і США, поки ті не приймуть відповідне рішення.

 

2. Потік мігрантів з охопленої війною Сирії, а також Іраку і Афганістану накрив Європу


01_83401564-war-refugees-at-the-keleti-railway-stationі став причиною гострої гуманітарної кризи Старого Світу. За весь 2015 рік кордону Євросоюзу перетнули вже більше 1 млн біженців, загостривши в європейському суспільстві питання солідарності, ідентичності та гуманістичних цінностей. Тут зростає ксенофобія і негативне ставлення до ісламу. Першим серед лідерів ЄС за зміну міграційної політики висловився прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс, який заявив про те, що ЄС більше не може приймати біженців. Прагнучи зупинити потік мігрантів, багато країн будують на своїх кордонах загороджувальні споруди. Кілька самітів ЄС, присвячених цій проблемі, результату не дали.

 

3. Успішний запуск в Німеччині експериментального термоядерного реактора —


04_torushalle_01_kстелларатора Wendelstein 7‑X — здатного зробити революцію в енергетиці. Якщо все піде нормально (а перші запуски машини проходять ідеально), то за кілька років тестів, налаштувань, випробувань і доробок Wendelstein 7‑X стане першим у світі термоядерним реактором, що стабільно виробляє майже безкоштовну, чисту і безпечну енергію. І коли викопне паливо стрімко втратить своє значення, нафтова ера підійде до завершення. В якійсь мірі перехід до термоядерної енергетики і пов'язаний з ним стрибок у розвитку людства буде не менш важливим, ніж перехід до машинної тяги від коней і вітрильників. Це буде по‑справжньому новий світ.

 

4. Падіння цін на нафту перекроює світ.


.jpg_60Зниження вартості нафти до рівня літа 2004 року, якому сприяв надлишок пропозицій на ринку, у тому числі зняття 40‑річного ембарго на експорт нафти з США, змінює розстановку сил у великій політиці. Закінчується ера необмеженого впливу країн, які володіють великими родовищами вуглеводнів, в тому числі Росії. Більше того: ці країни зазнають економічної кризи.

 

5. Починається ера освоєння космосу приватними компаніями,


sobityya__06_of_falcon_9_carrying_crs-6_dragon_17170624642які в XXI столітті вже володіють більшими ресурсами і технологіями, ніж держави. Компанія Ілона Маска SpaceX стає головним підрядником NASA доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію. Це епохальна подія також означає кінець домінування Росії в галузі виведення вантажів і людей на орбіту.

  

6. Зі вступом Росії в запекле протистояння


05_000_nic6521842у Сирії цей військовий конфлікт переростає в глобальний, здатний вилитися в третю світову війну. Справа в тому, що участь у цій війні носить дещо суперечливий характер — росіяни бомблять не лише й не так ІД, як роблять, країни західної коаліції, як опозицію, що б'ється проти режиму Башара Асада і яку підтримують багаті арабські монархії і Туреччина. Крайнім вираженням цього протистояння стало знищення російського бомбардувальника Су-24 турецьким винищувачем F-16. Хоча після цього двосторонні відносини сильно зіпсувалися, західні союзники Туреччини з НАТО почали вести з РФ обережні переговори про спільне знищення ІД і майбутнє Сирії в цілому.

  

7. Американські вчені отримали ключ


01_09до розуміння природи багатьох захворювань і методів їх лікування — складено першу карту молекулярних перемикачів", які активують або деактивують певні гени в клітинах людського організму. Це стало можливим після того, як шість років тому дослідникам вдалося розшифрувати епігеном людини — сукупність механізмів, які вирішують, які клітини активні, а які — ні.

  

8. Успіх експедиції автоматичного зонда NewHorizons


sobityya__08_nh_pluto.0до Плутона і його супутникам здатний змінити долю людства. Люди вперше зуміли в деталях розглянути карликову планету, що пролітала за п'ять з гаком мільярди кілометрів від Землі, давши вченим безцінну інформацію про те, як і з чого зароджувалася Сонячна система. Так далеко люди нічого ще не дослідили, це дійсно велике досягнення. Зонд NewHorizons летів до Плутона майже десять років.

  

9. У світі з'являється нова вісь світового протистояння —


sobityya__07_92667408-hong-kong-sar-china---circa-july-2015-chinese-navy-military-cruiser-destroyer-ship-in-hong-kong-victoria--harbourзагострюються відносини між могутніми США і КНР в акваторії Південно-Китайського моря. Останнім Пекін вважає своїм. Вашингтон, який виступає за повну свободу судноплавства у вкрай важливому регіоні світу, категорично не згодний з такою постановкою питання, відправляючи на патрулювання моря військові літаки і кораблі, покликані продемонструвати неспроможність китайських претензій. Пекін, у свою чергу, фантастичними темпами насипає в спірних водах штучні острови, на яких облаштовує військову інфраструктуру. За рік-два вона буде готова, що потенційно загрожує переходом конфлікту між впливовими державами в гарячу фазу.

   

10. Американські астрономи виявили -


sobityya__10_kepler-452b_and_earth_sizeпершу схожу на Землю планету, яка знаходиться на відстані 1.400 світлових років від Землі в сузір'ї Лебедя. Вона також обертається навколо свого сонця, на 60 % більша в діаметрі, ніж Земля, її рік схожий на земний і становить 385 днів. Тут же, у сузір'ї Лебедя, вчені виявили можливі сліди інопланетян. Якась аномалія — можливо, масивне штучне спорудження — частково перекриває світіння однієї з зірок. До пошуків вирішення загадки залучені провідні астрономічні інститути планети.

   

Матеріал опубліковано в №48 журналу НВ від 24 грудня 2015 року


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: