Ставка на яйця. Українських птахівників очікує зростання

В Україні збільшиться виробництво яєць

В Україні збільшиться виробництво яєць

Після обвалу виробництва яєць в минулому році, птахівники планують наростити обсяги. У 2016 році очікується збільшення потужностей компаній та зростання експорту

За прогнозними даними галузевої Асоціації Союз птахівників України виробництво яєць в цьому році збільшиться до 18,5 млрд штук. Це на 10% більше, ніж у 2015 році, коли було вироблено 16,8 млрд яєць.

За словами голови Асоціації Сергія Карпенка, ці показники пов'язані з інтенсивним збільшенням виробничих потужностей лідерів галузі: агрохолдингу Авангард, групи компаній Ovostar Union, а також Інтер-Запоріжжя.

Він повідомляє, що в минулому році був дефіцит яєць, який пов'язаний із скороченням виробництва на 2,8 млрд штук, у порівнянні з 2014 роком.

Аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпиготська пояснює це тим, що великі промислові підприємства, які виробляють до 80% всієї продукції, в минулому році втратили ряд активів у Криму, Донецькій та Луганській областях через військові дії. До цього можна додати девальвацію гривні, яка вплинула на зниження обігових коштів аграрних корпорацій, що призвело до неможливості відновити поголів'я птиці.

Вікторія Григоренко з Ovostar Union підтвердила, що компанія планує збільшити поголів'я птиці і виробництво яєць за рахунок модернізації і розширення виробничого комплексу у смт. Ставище.

У 2016 році Ovostar Union наростить виробництво яєць до 1,45 млрд штук, що перевищить показник 2015 року на 21%. Велика частина додаткових обсягів буде спрямована на внутрішній ринок.

Карпенко очікує збільшення експорту яєць на 70-80 млн штук, що на 7-8% більше, ніж у 2015 році, коли він досяг 1 млрд штук. Це станеться за рахунок збільшення експорту по вже існуючих напрямках і відновлення постачань в Ізраїль. «Також ведуться переговори з Китаєм, але поки що важко прогнозувати, коли відкриється цей ринок», - говорить Карпенко.

За даними Шпиготської, найбільші експортні поставки припадали на країни Близького Сходу, тобто Ірак, Іран, Сирію, спостерігалися транзитні поставки в Туреччину.

На думку директора Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, збільшення виробництва яєць, а також сезонний фактор сприятливо позначаться на роздрібних споживачах. Вже зараз ми зможемо спостерігати стабілізацію цін на яйця, а з березня-квітня очікується зниження, яке досягне піку у травні-червні з показником у 20%.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: