Справа Добкіна. Хто і чому не пускає Опозиційний блок на Харківщині

Чи підіграв Добкін Кернесу, щоб Опозиційний блок не потрапив на вибори в Харкові?
Фото:ZN.UA

Чи підіграв Добкін Кернесу, щоб Опозиційний блок не потрапив на вибори в Харкові?

Скандальна ситуація з Опозиційним блоком на Харківщині – це суміш архаїчної системи законодавства, політичних ігор та "договорняка"

Позавчора харківський тервиборчком, навіть після зміни свого складу, відмовився реєструвати Опозиційний блок для виборів до Облради. Непоступливий ТВК вже не перший раз відмовляється це робити, незважаючи на вимоги ЦВК зареєструвати "опозиціонерів". Ситуація дійшла до того, що вчора ЦВК прийняла рішення самостійно зареєструвати Опозиційний блок на вибори. Фактичне добро на агітацію ОБ дане за півтора тижні до закінчення кампанії.

Проблеми Опозиційного блоку з реєстрацією в Харківській області тягнуться вже давно. Їх нереєстрація навіть викликала різку реакцію ОБСЄ. Спочатку місцеве управління юстиції відмовилося реєструвати обласну організацію ОБ. Потім зареєструвало їх в останні години останнього дня, коли це можливо згідно закону. В Опозиційного блоку залишалися лише лічені години, щоб встигнути подати документи в місцеву виборчу комісію, але це зробити не встигли.

"Нас не реєстрували в управлінні юстиції Харківської області понад 5 місяців. Потім в останній день о 20:05 нам віддали свідоцтво про реєстрацію. Це було 30 вересня, останній день, коли можна висувати кандидатів на вибори. Для того, щоб висувати кандидатів на вибори необхідно було ще разом зі свідоцтвом здійснити низку організаційних заходів, пов'язаних з підготовкою до подачі документів в територіальну виборчу комісію. Ми зробили максимум і за дві з половиною години подали документи на 108 кандидатів з 121. Решта 13 людей просто фізично не встигли доїхати до нас з оригіналами документів з віддалених районів. А у нас був час до 12 ночі. Ми зайшли в комісію в 11:40 ночі", - розповідає НВ Михайло Добкін епопею з реєстрацією його політичної сили.

В Опозиційному блоці і сам Добкін вважають, що така позиція місцевого виборчкому пов'язана з тиском місцевої влади, зокрема, голови обласної державної адміністрації Ігоря Райніна. "Є конкретні керівники у всього цього процесу нашої нереєстрації. Все сходиться в кабінет голови обласної державної адміністрації", - говорить НВ Добкін.

Неофіційно цю інформацію підтверджує НВ один з нардепів Відродження від Харківщини. "Опозиційному блоку не хотіли давати зелене світло в АП. Саме тому Кернес вибрав нас, а не їх, розуміючи, що їх будуть кошмарити", - говорить НВ нардеп на умовах анонімності.

З категоричними заявами Добкіна не згодні в Опорі - організації, яка спостерігає за виборами. Там вважають, що говорити, у випадку з нереєстрацією Опозиційного блоку, варто не тільки про злий намір, але й про архаїчну виборчу систему. "Початок всієї цієї ситуації був закладений в сильно бюрократизованій процедурі проходження реєстрації будь-якими політичними партіями, громадськими об'єднаннями, які в Україні сильно забюрократизовані. Тому, коли Опозиційний блок приступив до реєстрації і впустив деякі бюрократичні моменти, зрозуміло, що управління юстиції йому відмовило на абсолютно законних підставах. Інша справа, що ці законні підстави, з точки зору світової практики, є відсталими і архаїчними", - говорить НВ представник Опору Вікторія Шевчук.

Цілком очевидно, що Добкін домовився з Кернесом - вони грають, хочуть залишити контроль за Харковом. Потрібно розуміти, що Кернеса та Добкіна не можна розділяти і розрізняти

Є ще одна думка, що частково пояснює причини пригод Опозиційного блоку і Добкіна в Харкові і області. В їх проблемах бачать змову нинішнього голови Харкова Геннадія Кернеса і Добкіна, яких пов'язують дружні стосунки. "Абсолютно очевидно, що Добкін домовився з Кернесом, що вони грають у перший тур перемоги Кернеса. Тому, якби пішов Опозиційний блок, то Кернес у цій ситуації мав би розділити свої голоси з Опозиційним блоком - у них один електоральний майданчик. Оскільки вони хочуть залишити контроль за Харковом, то по місту - це повністю договір. Потрібно розуміти, що Кернеса та Добкіна не можна розділяти і розрізняти", - говорить НВ екс-нардеп Інна Богословська, яка входила в парламенті VII скликання у фракцію Партії регіонів, а зараз активна опонуюча Кернесу та Добкіну.

В Опозиційному блоці таку різку позицію Богословської по відношенню до них пов'язують з тим, що її дочка - Анастасія Суріна - є радником голови Харківської ОДА Ігоря Райніна.

Богословська зазначає, що варто розділяти ситуацію з ОБ в місті та області. У першому випадку - це якісь домовленості Кернеса та Добкіна. У другому - небажання інших гравців, зокрема АП, пускати Опоблок на вибори в області. Варто зазначити, що певна дивина в поведінці Опозиційного блоку на Харківщині є. Якщо за область та реєстрацію в облраду "опозиціонери" б'ються, то питання про те, чому не стали битися за Харків, і навіть не виставили туди свого кандидата, обережно обходять. Поки Кернес не пішов у Відродження, Добкін навіть говорив ЗМІ, що Опозиційний блок готовий висунути Кернеса на вибори в Харкові. Після вибору Кернеса на користь Відродження, Добкін і його команда просто перестали говорити про те, кого б хотіли бачити міським головою.

При цьому, Богословська зазначає, що така поведінка викликала конфлікт всередині Опозиційного блоку. "Добкін в Опозиційному блоці є кандидатурою від Ахметова, і та частина блоку, яка розглядає довгу політику, обурена тим, що в результаті цього договору Харків, як електоральна ємність, втрачений для них. Вони не зможуть висунути ці голоси у великих політичних торгах", - розповідає НВ Богословська.

Джерела в Опозиційному блоці кажуть, що конфлікту, як такого, немає. Проте підтверджують, що команда Сергія Льовочкіна висловлювала Рінату Ахметову і його команді невдоволення діями Добкіна.

Останній слова про який-небудь конфлікт всередині Опозиційного блоку відкидає. "Ця тема виходить з надр Адміністрації президента, саме там її розробили разом з паном Райніним. Чи, може, вона виходить з обладміністрації, а АП її підтримує, тим самим показуючи, що вони нібито не мають відношення до того, що Опозиційному блоку не дають зареєструватися", – каже Михайло Добкін НВ.

Добкін зазначає, що у нього немає конфлікту з Кернесом через те, що той вибрав Відродження замість ОБ. При цьому він не хоче пояснювати, чому Кернес вирішив йти не від ОБ в Харкові: "Це питання з іншої площини. У мене немає на нього відповіді для вас".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: