Штучний психоз. Російський публіцист пояснює, навіщо в РФ вводять картки на хліб і нагнітають військову істерію

Штучний психоз. Російський публіцист пояснює, навіщо в РФ вводять картки на хліб і нагнітають військову істерію
Путін намагається вплинути на Захід гучними заявами і штучно ускладнити ситуацію всередині Росії, вважає російський публіцист і політичний оглядач Леонід Радзіховський

В Росії штучно нагнітається воєнний психоз всередині країни. Про це розповів НВ російський публіцист Леонід Радзіховський, коментуючи новину про те, що в Санкт-Петербурзі затвердили добову норму видачі хліба на випадок війни. На його думку, це нововведення може мати два пояснення. За таким рішенням може стояти так звана «ритуальна бюрократія», тобто мова може йти про чергову нову нормативну інструкцію від МНС з розряду норми про обов'язкову наявність бомбосховища в кожному будинку. Або ж це повідомлення може бути сигналом про те, що російська влада навмисно нагнітає обстановку в країні.

«По телевізору розповідають про термоядерну війну, ще якась маячня. У Росії має місце нагнітання військового психозу. Це – правда. Це все – у зв'язку з погрозами Путіна. Була ж заява, що ми розриваємо стосунки зі збройового плутонію», - розповів Радзіховський.

Як відомо, тиждень тому Росія призупинила угоду з США, що передбачає утилізацію збройового плутонію. Натомість Путін зажадав зняття економічних санкцій, скасування закону Магнітського і скорочення інфраструктури НАТО в Європі. Однак ця угода останнім часом була, скоріше, просто технічною, вважає Радзіховський.

Включили червону пропагандистську кнопку, вона і блимає. А населення – що воно може робити? Бігти в бомбосховище, обклавшись матрацами?

«Угода ця і копійки не варта. Фахівці пишуть, що вона вже давно технічно не працює, і той факт, що її припинили юридично, взагалі не має ніякого значення. Але це – психологічний аргумент тиску, - говорить публіцист. - З одного боку, це тиск на Захід – як ви розумієте, «збройовий плутоній» звучить дуже круто. З іншого – нагнітання психозу всередині країни. От, ми на грані війни, на нас нападуть, ми повинні бути готові, повинні згуртуватися, зовнішній ворог, все таке».

Радзіховський пояснює таку тактику тим, що пропагандистським відомствам РФ необхідно відпрацьовувати потрібні їм ситуації. До яких настроїв у суспільстві це призведе насправді, тут не настільки важливо, каже він, адже рейтинг Путіна все одно залишається досить високим.

«Включили червону пропагандистську кнопку, вона і блимає. А населення – що населення? Що воно може робити? Бігти в бомбосховище, обклавшись матрацами? Кинуться громити американське посольство? Ні, не кинуться. Підтримка Путіну в 99% вже є. 199% - не буває», - коментує Радзіховський.

Таким же відпрацюванням пропагандистського відомства може бути і недавній арешт українського журналіста Романа Сущенка у Москві, припускає співрозмовник НВ, але додає: все залежить від того, чи насправді Сущенко – просто журналіст.

«Я не в курсі, чи він справді журналіст або ж шпигун. В самому факті наявності шпигунів нічого незвичайного і ненормального не бачу – в РФ є українські шпигуни, точно так само, як і в Україні – російські. Якщо він не шпигун, а просто журналіст – це нагнітання істерики, а якщо шпигун – ну, заарештували, обміняють», - припускає Радзіховський.

Нагадаємо, в українському МЗС раніше заявляли, що в СІЗО Лефортово на Сущенка чинився психологічний тиск, але всі звинувачення в свою адресу він спростовує.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: